Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Europa Universalis: Mroczne Wieki

Crusader Kings II oficjalnie ujawniony

Adrian Werner, 20 sierpnia 2010, 08:59

Już w czerwcu Paradox Interactive dawało do zrozumienia, że trwają prace nad kontynuacją Crusader Kings. Wydawca uznał najwyraźniej, że dosyć już droczenia się z fanami i wykorzystał tegoroczne gamescom do oficjalnego ujawnienia gry.

Twórcy Crusader Kings 2 czekają na fanów

Olek, 20 czerwca 2010, 13:56

Miłośnicy serii Europa Universalis, a zwłaszcza gry Europa Universalis: Mroczne Wieki (znanej także pod tytułem Crusader Kings), powinni czym prędzej odwiedzić serwis Facebook. Twórcy drugiej części strategii osadzonej w epoce Średniowiecza poinformowali, że zostanie ona oficjalnie zapowiedziana, kiedy liczba fanów ich strony w popularnym portalu społecznościowym przekroczy 25 tysięcy osób.

Europa Universalis pod skrzydłami Paradox Interactive

Elrond, 14 lipca 2005, 14:12

Przedstawiciele szwedzkiej firmy Paradox Interactive poinformowali nie bez dumy, iż stali się wyłącznymi posiadaczami praw intelektualnych do serii Europa Universalis. Po kilku latach korzystania z licencji, gry z tej serii w całości przechodzą pod opiekę Szwedów, którzy nie osiadają na laurach i zapowiadają kolejne niespodzianki dla fanów swoich produkcji.

Poradnik: Crusader Kings

Redakcja GRYOnline.pl, 13 października 2004, 20:14

Poradnik do strategii Crusader Kings, przenoszącej graczy w okres średniowiecznych Wielkich Wypraw Krzyżowych. (XI-XiV wiek). Znajdziecie tu uniwersalne rady w jaki sposób rządzić królestwem aby zakończyć rozgrywkę z sukcesem.

Crusader Kings (Europa Universalis: Mroczne Wieki) z nową łatką

Speed, 14 czerwca 2004, 08:11

Crusader Kings, kolejna strategia z serii Europa Universalis, przenosząca gracza w czasy feudalne (1066 r. – 1453 r.), doczekała się nowej łatki. Jest to już trzecia z kolei taka poprawka i, jak zwykle zresztą, zmian oraz nowości pojawiło się całe multum.

Zapowiedź Crusader Kings

Łosiu, 29 sierpnia 2003, 11:21

Pełnoprawna trzecia część strategicznego cyklu Europa Universalis o tytule Crusader Kings (pol. Europa Universalis: Mroczne Wieki) ukaże się prawdopodobnie już w przeciągu kilku kolejnych miesięcy, dostarczając tym samym fanom tej serii ogromną dawkę rozrywki i emocji, jakie niewątpliwe towarzyszyć będą rządzeniu państwem w czasach wczesnego średniowiecza. O tym, co dokładnie zawierać będzie kolejne dzieło panów z Paradox Entertainment możecie przeczytać w zapowiedzi Crusader Kings jaka właśnie została opublikowana na łamach GRY-OnLine. Zapraszam.

Paradox tworzy kolejną grę z serii Europa Universalis

Łosiu, 8 maja 2003, 11:55

„Europa Universalis” – nazwa ta na stałe zapisała się w pamięci miłośników poważnych gier strategicznych. Firma Paradox Entertainment odniosła znaczny sukces wydając pierwszą i drugą cześć „Europy Universalis”, następnie wydając „Hearts of Iron”, dlatego też nie dziwi fakt, iż obecnie przygotowuje kolejne trzy tytuły z tej serii, tj. jakiś czas temu zapowiedziane „Crusader Kings” i „Europa Universalis Crown of the North” oraz właśnie ujawnioną „Victoria: 1835 – 1920”.

Kolejne strategie z Paradox Entertainment

Łosiu, 10 kwietnia 2002, 09:25

Po dwóch wyśmienitych częściach „Europa Universalis” firma Paradox Entertainment rozpoczęła produkcję dwóch kolejnych strategicznych tytułów. O pierwszym z nich napisaliśmy w niedzielę „Hearts of Iron” (realia II Wojny Światowej), drugi poniżej wam przedstawię. Nosi on nazwę „Crusader Kings”.