Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Blitzkrieg

Blitzkrieg 3 ogłoszony – pierwszy zwiastun strategii free-to-play

qjin, 16 sierpnia 2013, 11:41

Studio Nival Interactive zapowiedziało nową odsłonę strategii zatytułowanej Blitzkrieg. Trzecia część serii będzie początkowo tylko grą sieciową opartą na modelu biznesowym free-to-play. Opublikowano również pierwszy zwiastun produkcji.

Nival Interactive wykupione

ComCo, 7 kwietnia 2005, 11:15

Korporacja Ener1 Group poinformowała o przejęciu studia developerskiego Nival Interactive, którego pracownicy odpowiedzialni są za stworzenie m.in. takich produkcji/całych serii jak Blitzkrieg, Silent Storm, czy Etherlords. Ostatnio, owemu zespołowi Ubisoft powierzył nawet przygotowanie piątej odsłony kultowej serii Heroes of Might and Magic.

Zaanonsowano Mission Barbarossa

Elrond, 19 lutego 2005, 13:52

Jeśli myśleliście, iż w kwestii gier z serii Blitzkrieg powiedziano już wszystko to jesteście w błędzie. I z błędu tego wyprowadzi Was osobiście firma CDV, która zaanonsowała tworzenie Mission Barbarossa, kolejnego dodatku do popularnej serii strategicznej. Wielbiciele Blitzkrieg mogą się spodziewać nowej gry już 8 kwietnia.

Blitzkrieg Ostfront: Barbarossa - demo nieoficjalnego dodatku już jest

Speed, 7 września 2004, 17:07

Brytyjski developer Active Gaming opublikował w dniu dzisiejszym grywalną wersję demonstracyjną nieoficjalnego dodatku do gry Blitzkireg, Ostfront: Barbarossa. Ważące 24 MB demo zawiera dwie pierwsze misje (z czego pierwsza to misja wprowadzająca) i pozwala tym samym w pewnym stopniu ocenić jakość tego add-ona.

Blitzkrieg z nieoficjalnym rozszerzeniem

ComCo, 3 września 2004, 17:17

Gdzie jeden producent nie może (się wyrobić), tam drugi „pomoże”... Fani RTS-owego cyklu Blitzkrieg z pewnością czekają na sequel pierwszej części czy drugi oficjalny dodatek do "jedynki", tzn. Rolling Thunder. Minie jednak jeszcze trochę czasu, zanim obydwa produkty pojawią się na półkach. I właśnie tę lukę, powstałą przez konieczność czekania, postanowiła wypełnić brytyjska firma Active Gaming, wypuszczając na rynek nieoficjalne rozszerzenie gry Blitzkrieg.

Blitzkrieg: Rolling Thunder - nowe informacje + pierwsze screeny

ComCo, 30 lipca 2004, 08:54

Świetna gra obroni się sama i... doczeka się kilku dodatków, a Blitzkrieg - strategia czasu rzeczywistego (RTS), osadzona w realiach II wojny światowej - z pewnością do takich produkcji się zalicza. Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, świetne recenzje pierwszego rozszerzenia (Burning Horizon), pełnoprawny sequel w drodze - czego chcieć więcej? To proste: kolejnego dodatku o podtytule Rolling Thunder.

Drugi dodatek do Blitzkrieg – Rolling Thunder zapowiedziany

Speed, 20 lipca 2004, 10:49

Konsorcjum wydawnicze CDV Software Entertainment zawiadomiło dzisiaj, że w czwartym kwartale tego roku na sklepowe półki z grami trafi drugi, oficjalny dodatek do sławnej gry Blitzkireg – strategii czasu rzeczywistego rozgrywanej w czasie II Wojny Światowej.

Poradnik: Blitzkrieg

Redakcja GRYOnline.pl, 7 maja 2004, 19:59

Poradnik do strategii wojennej „Blitzkrieg”, w którym znajdziecie m.in. uzupełniony dodatkowo o mapy taktyczne opis przejścia wszystkich misji historycznych dostępnych w grze, a także wskazówki dotyczące większości misji losowych.

Burning Horizon pierwszym dodatkiem CDV do gry Blitzkrieg

Krystian Smoszna, 11 lutego 2004, 09:43

CDV udostępnił wczoraj pierwsze informacje na temat swojego dodatku do gry Blitzkrieg (o innym rozszerzeniu pisaliśmy 30 stycznia). zatytułowanego Burning Horizon, który w sklepach pojawi się już w drugim kwartale bieżącego roku.

Nowe informacje o Operation North - kolejnym oficjalnym dodatku do Blitzkrieg

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2004, 08:05

Firma Dark Fox udzieliła pierwszych, pewnych informacji na temat tworzonego właśnie przez nią, rozszerzenia do gry Blitzkrieg. Dodatek nosi nazwę Operation North i nie będzie związany z podobnymi programami, które niedawno ogłosił w swoich zapowiedziach CDV Software (patrz news z 16 stycznia). Akcja zostanie podzielona na dwie kampanie, po dziesięć misji każda, które swoim działaniem obejmować będą okres od lata 1941 roku do wiosny 1943.

Blitzkrieg Add-on #1 – więcej informacji

ComCo, 16 stycznia 2004, 07:52

Fani rozbudowanej strategii czasu rzeczywistego, pt. Blitzkrieg, z pewnością oczekują momentu rynkowego debiutu jej sequela (początek 2005). Zanim jednak druga część trafi do rąk graczy, korporacja CDV Software wyda dwa rozszerzenia do oryginalnej produkcji (patrz news: „Plan wydawniczy CDV Software na 2004 rok”). Szczegóły na temat pierwszego dodatków znajdziecie poniżej.

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Strategiczne

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2004, 18:03

Plebiscyt na Najlepsze Gry Roku 2003, organizowany przez nasz serwis, wkracza w decydującą fazę. Do 16 stycznia, czyli dnia w którym zamykamy głosowanie pozostało już naprawdę niewiele czasu, więc jeśli do tej pory nie wziąłeś w nim udziału, zrób to jak najszybciej. Pamiętaj, że wszyscy uczestnicy konkursu wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Być może, to właśnie do Ciebie uśmiechnie się los.

Nival Interactive zapowiada Blitzkrieg II

Phoenix, 14 listopada 2003, 18:43

W Polsce nie miała nawet miejsca premiery gry pt. Blitzkrieg - nastąpi to dopiero 23 listopada dzięki firmie Cenega Poland (światowa premiera odbyła się jeszcze przed wakacjami – 13 maja), zaś już dzisiaj firma Nival Interactive podała do informacji publicznej oficjalne rozpoczęcie prac nad sequelem rzeczonego RTS-a. Akcja Blitzkrieg II, podobnie jak w części pierwszej, będzie miała miejsce w realiach II Wojny Światowej. Z tą jednak znaczącą różnicą, iż dzięki zastosowaniu nowego silnika rozgrywka przedstawiona zostanie w środowisku 3D.

Niekończąca się lawina patchy...

ComCo, 28 maja 2003, 10:05

Producenci gier, zamiast oddawać w nasze ręce produkcje pozbawione rażących błędów, wyraźnie wolą - po pewnym czasie od premiery swoich dzieł – udostępniać do pobrania specjalnie poprawki systemowe. Tym razem „padło” na następujące tytuły: Blitzkrieg (wojenny RTS) oraz Anachronox (gra przygodowa z elementami RPG).

"Map pack" do gry Blitzkrieg

ComCo, 30 marca 2003, 10:45

W ten piątek (tj. 28 marca) miał miejsce rynkowy debiut niemieckojęzycznej wersji gry Blitzkrieg - strategii czasu rzeczywistego, której akcja została osadzona podczas Drugiej Wojny Światowej - i z tej okazji autorzy ze studia Nival Interactive przygotowali dla graczy specjalny zestaw misji dedykowanych rozgrywce w trybie multiplayer.

Blitzkrieg gotowy

Łosiu, 20 marca 2003, 13:35

Na oficjalnej stronie internetowej strategii czasu rzeczywistego zatytułowanej Blitzkrieg, pojawiła się wiadomość informująca, iż prace nad niemieckojęzyczną wersją rzeczonego tytułu dobiegły końca. Dla uczczenia tego wydarzenia firmy Nival Interactive i CDV przygotowały małą niespodziankę w postaci panoramicznego screena (4036x768) z gry, przedstawiającego kontrofensywę wojsk sowieckich.

Angielskojęzyczna wersja demo gry Blitzkrieg

Łosiu, 14 lutego 2003, 08:51

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firmy CDV oraz Nival Interactive udostępniły angielskojęzyczną wersję demo swej najnowszej wojennej produkcji, pt. Blitzkrieg. Wszystkich miłośników gier o tematyce związanej z działaniami militarnymi jakie miały miejsce w czasie II Wojny Światowej, a przede wszystkim fanów Sudden Strike’a, zapraszam do naszego działu Pliki.

Niemieckojęzyczna wersja demo Blitzkrieg

Łosiu, 8 lutego 2003, 10:19

Wczoraj świat obiegła wiadomość, iż 14 marca wydane zostanie oficjalne angielskojęzyczne demo gry Blitzkrieg, a w nocy niespodziewanie firmy CDV i Nival Interactive uraczyły graczy niemieckojęzyczną wersją demonstracyjną tego tytułu. Wszystkich chętnych do wypróbowania możliwości tej produkcji zapraszam do naszego działu Pliki.

Przedsmak możliwości Blitzkriegu już w przyszłym tygodniu

Łosiu, 7 lutego 2003, 09:01

Oficjalna strona internetowa strategii czasu rzeczywistego zatytułowanej Blitzkrieg donosi, iż 14 lutego wypuszczona zostanie wersja demonstracyjna tego tytułu. Dodam, że producentem gry jest rosyjska firma Nival Interactive, zaś sama gra w oczach wielu miłośników RTS-ów tego typu pretenduje do miana pogromcy znanej serii Sudden Strike.

Blitzkrieg - znów wyruszamy na wojnę

Łosiu, 12 grudnia 2001, 08:40

Firmy CDV Software oraz Nival Interactive poinformowały, że prace nad strategią czasu rzeczywistego Blitzkrieg weszły w tzw. fazę „alfa” i gra powinna zostać ukończona pod koniec 2002 roku.