Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Blitzkrieg: Burning Horizon (PC)

Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu PC

Blitzkrieg: Burning Horizon

Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu jest samodzielnym dodatkiem do wyprodukowanej przez studio deweloperskie Nival Interactive strategii czasu rzeczywistego (RTS) Blitzkrieg.

To jest dodatek do gry Blitzkrieg.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

PC Windows
Okładka Blitzkrieg: Burning Horizon (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6kwietnia2004

23czerwca2004

pudełko PL

Burning Horizon to pierwszy oficjalny dodatek do gry Blitzkrieg, wydany przez CDV Software. W przeciwieństwie do innych tego typu wydawnictw, produkt ten nie wymaga posiadania zainstalowanej oryginalnej wersji programu i z powodzeniem działa bez niego.

Burning Horizon oferuje kampanię z osiemnastoma dużymi misjami, skupioną wokół postaci słynnego feldmarszałka Wehrmachtu, Erwina Rommela. Gracz ma okazję walczyć w Ardenach, Trypolisie, El Alamein, Sycylii, no i oczywiście Normandii. Oprócz tego, w dodatku zaimplementowano 8 luźnych scenariuszy, z nową stroną konfliktu – Japonią. Rozszerzenie udostępniło także około 50 nowych jednostek, wśród których zobaczymy m.in. myśliwce Zero, bombowce Blenheim, wyspecjalizowane czołgi niemieckie, żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej i Afrika Korps. Poprawie uległa sztuczna inteligencja komputerowego przeciwnika. Wróg szuka słabych punktów w Twoich szeregach, niszczy pola minowe, a także sprytniej operuje siłami powietrznymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 229 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800MHz, 128MB RAM, 32MB akcelerator 3D

Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu - recenzja gry
Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu - recenzja gry

Recenzja 12 lipca 2004, 11:52

Godnym odnotowania jest to, iż zarówno podwładni gracza, jak i jego komputerowi przeciwnicy nie podejmują bezsensownych ataków, nawet na wyraźne polecenie. Jeśli, dla przykładu, nakazać piechocie ostrzelanie ciężkiego czołgu z granatników, zaprotestują i z miejsca się nie ruszą, słusznie argumentując, że ich atak nie wyrządzi wrogowi najmniejszej krzywdy, ten zaś raz obróci wieżyczkę i bohaterski oddział skończy w kawałkach porozrzucanych wokoło leja. Zresztą wbrew nazwie (blitzkrieg to z niemieckiego: wojna błyskawiczna), każde posunięcie w grze wymaga uwagi i planowania – pośpiech mści się pośpiesznie, a przeważające siły nie mają szans w starciu z siłami dobrze rozmieszczonymi. Ta gra wymaga taktyki.