Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mission Kursk (PC)
OkładkaMission Kursk (PC)

Mission Kursk PC

Mission Kursk to kolejne nieoficjalne rozszerzenie popularnej strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg, jakie przygotowała brytyjska firma Active Gaming, odpowiedzialna również za stworzenie Mission Barbarossa.

To jest dodatek do gry Blitzkrieg.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mission Kursk Premiera PC

19października2005

producent: Active Gaming wydawca: cdv Software Entertainment AG

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mission Kursk to kolejne nieoficjalne rozszerzenie popularnej strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg, jakie przygotowała brytyjska firma Active Gaming, odpowiedzialna również za stworzenie Mission Barbarossa. Oba te rozszerzenia łączy jeszcze jedna cecha - wydarzenia przedstawione w Mission Kursk stanowią kontynuację wcześniejszych operacji. Dodatek jest w pełni kompatybilny zarówno z oryginalną produkcją, jak i z obydwoma komercyjnymi add-onami (Burning Horizon i Rolling Thunder).

Mission Kursk rzuca strategów na Front Wschodni, do roku 1943. Operacja Cytadela, znana również jako Bitwa na Łuku Kurskim, to jedno z najkrwawszych i najgłośniejszych starć militarnych II Wojny Światowej. Ostatnie, desperackie natarcie wojsk niemieckich na ziemi rosyjskiej przeszło do historii głównie za sprawą największej bitwy pancernej tej wojny. Dodatek oferuje graczom dwie kampanie, które obrazują działania niemieckich grup uderzeniowych atakujących Łuk Kurski od południa i północy.

Na wspomniane kampanie składa się w sumie 15 historycznie zgodnych misji, których rozegranie ma zapewnić graczom co najmniej 50 godzin stojącej na wysokim poziomie rozrywki. Wśród nowości, które oferuje Mission Kursk należy wymienić ponad 40 szczegółowo przedstawionych jednostek (czołgi, samoloty, pojazdy, działa) oraz ponad 25 budynków. Programiści poprawili też algorytmy sztucznej inteligencji odpowiedzialne za komputerowego przeciwnika, polepszyli wygląd ponad 210 rodzajów tekstur, a także dodali około 60 efektów dźwiękowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mission Kursk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mission Kursk Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1000MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D