Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mission Barbarossa (PC)
OkładkaMission Barbarossa (PC)

Blitzkrieg: Ostfront Barbarossa PC

Mission Barbarossa

Ostfront Barbarossa to nieoficjalne rozszerzenie popularnej strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg, jakie przygotowała brytyjska firma Active Gaming.

To jest dodatek do gry Blitzkrieg.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blitzkrieg: Ostfront Barbarossa Premiera PC

12kwietnia2004

producent: Active Gaming wydawca: cdv Software Entertainment AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ostfront Barbarossa to nieoficjalne rozszerzenie popularnej strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg, jakie przygotowała brytyjska firma Active Gaming. Dodatek jest w pełni kompatybilny zarówno z oryginalną produkcją, jak i z jej pierwszym, komercyjnym add-onem (Burning Horizon).

Omawiany produkt oferuje graczom zupełnie nową kampanię single-player, związaną z niemiecką inwazją na Związek Radziecki z 1941 roku. W sumie, udostępniono 11 nowych scenariuszy opartych o realia historyczne oraz kilkanaście poziomów przedstawiających alternatywne, frontowe wydarzenia. Zaczynając od stopnia porucznika, grający pnie się po kolejnych szczeblach wojskowej kariery (odznaczenia i awanse za osiągnięcia). Ponadto, równolegle przez całą ofensywę, zwiększa się liczebność i bitewne doświadczenie oddziału, jaki został oddany pod jego komendę (16 czołgów oraz 6 jednostek artyleryjskich na początku).

W sumie, arsenał strony niemieckiej i rosyjskiej poszerzony został o 20 jednostek zmechanizowanych, z czego 14 jest zupełnie nowych, a reszta stanowi zmodyfikowane jednostki znane z oryginału. Na placu walki pojawiają się nowe wozy opancerzone (SdKfz 250, inne typy SdKfz 251), artyleria (Pz I Sigg 33, Stuka zu Fuss), transportery (Krupp Protze, SdKfz 2 Kettenkrad), myśliwce atakujące cele lądowe (Ju 88, Me 110), czołgi wyposażone w miotacz płomieni (Pz II Flamingo) czy dobrze znane czołgi rosyjskie (T-26A oraz T-28). Zmechanizowanym jednostkom towarzyszą również nowe rodzaje piechoty i możliwości wykorzystania jej podczas starcia (zwiad, „polowanie” na czołgi przeciwnika, oddziały miotaczy płomieni, etc.).

Wirtualne zmagania odbywają się na mapach dwukrotnie większych niż w podstawowej wersji gry Blitzkrieg. Twórcy dodatku dołożyli też wszelkich starań, by zaimplementować nowe efekty dźwiękowe oraz usprawnić algorytmy sztucznej inteligencji komputerowego przeciwnika.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Blitzkrieg: Ostfront Barbarossa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Blitzkrieg: Ostfront Barbarossa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1GHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D