
Dodatek do gry Blitzkrieg
Mission Barbarossa
Data wydania: 12 kwietnia 2004
Ostfront Barbarossa to nieoficjalne rozszerzenie popularnej strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg, jakie przygotowała brytyjska firma Active Gaming.
Gracze
Ostfront Barbarossa to nieoficjalne rozszerzenie popularnej strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg, jakie przygotowała brytyjska firma Active Gaming. Dodatek jest w pełni kompatybilny zarówno z oryginalną produkcją, jak i z jej pierwszym, komercyjnym add-onem (Burning Horizon).
Omawiany produkt oferuje graczom zupełnie nową kampanię single-player, związaną z niemiecką inwazją na Związek Radziecki z 1941 roku. W sumie, udostępniono 11 nowych scenariuszy opartych o realia historyczne oraz kilkanaście poziomów przedstawiających alternatywne, frontowe wydarzenia. Zaczynając od stopnia porucznika, grający pnie się po kolejnych szczeblach wojskowej kariery (odznaczenia i awanse za osiągnięcia). Ponadto, równolegle przez całą ofensywę, zwiększa się liczebność i bitewne doświadczenie oddziału, jaki został oddany pod jego komendę (16 czołgów oraz 6 jednostek artyleryjskich na początku).
W sumie, arsenał strony niemieckiej i rosyjskiej poszerzony został o 20 jednostek zmechanizowanych, z czego 14 jest zupełnie nowych, a reszta stanowi zmodyfikowane jednostki znane z oryginału. Na placu walki pojawiają się nowe wozy opancerzone (SdKfz 250, inne typy SdKfz 251), artyleria (Pz I Sigg 33, Stuka zu Fuss), transportery (Krupp Protze, SdKfz 2 Kettenkrad), myśliwce atakujące cele lądowe (Ju 88, Me 110), czołgi wyposażone w miotacz płomieni (Pz II Flamingo) czy dobrze znane czołgi rosyjskie (T-26A oraz T-28). Zmechanizowanym jednostkom towarzyszą również nowe rodzaje piechoty i możliwości wykorzystania jej podczas starcia (zwiad, „polowanie” na czołgi przeciwnika, oddziały miotaczy płomieni, etc.).
Wirtualne zmagania odbywają się na mapach dwukrotnie większych niż w podstawowej wersji gry Blitzkrieg. Twórcy dodatku dołożyli też wszelkich starań, by zaimplementować nowe efekty dźwiękowe oraz usprawnić algorytmy sztucznej inteligencji komputerowego przeciwnika.
Autor opisu gry: Mariusz Klamra
Jeśli myśleliście, iż w kwestii gier z serii Blitzkrieg powiedziano już wszystko to jesteście w błędzie. I z błędu tego wyprowadzi Was osobiście firma CDV, która zaanonsowała tworzenie Mission Barbarossa, kolejnego dodatku do popularnej serii strategicznej. Wielbiciele Blitzkrieg mogą się spodziewać nowej gry już 8 kwietnia.
gry
Maciej Myrcha
19 lutego 2005 13:52
Popularne pliki do pobrania do gry Blitzkrieg: Ostfront Barbarossa.
Wymagania sprzętowe gry Blitzkrieg: Ostfront Barbarossa:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium III 1GHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D.
Średnie Oceny:
Średnia z 42 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.