Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Arcania: Gothic 4

Klimat Górniczej Doliny nie powróci

Lynx, 5 czerwca 2014, 13:01

Kolonia karna. Miejsce, do którego trafiają największe szumowiny. Miejsce, do którego trafił również nasz bohater z bliżej niewyjaśnionych przyczyn. Za parę lat Bezimienny będzie znany jako Rhobar III w całej Myrtanie. To tutaj ma swój początek saga Gothic. Coś mi się wydaje, że klimat tego miejsca już chyba nie powróci.

Twórcy serii Gothic i Risen pracują nad nową grą cRPG

Draug, 25 września 2013, 11:17

Studio Piranha Bytes, twórcy uznanych serii Gothic i Risen, zdradziło, że pracuje nad kolejną grą należącą do gatunku cRPG. Niestety, nie wiemy prawie nic o tej produkcji.

Spellbound Entertainment - twórcy Arcania: Gothic 4 ogłaszają niewypłacalność

Hed, 22 marca 2012, 13:43

Niemiecki producent Spellbound Entertainment, znany z gry Arcania: Gothic 4, ogłosił niewypłacalność. Deweloper ma poważne problemy finansowe i musi szybko znaleźć nowe fundusze na dalszą działalność.

Próbki polonizacji gry ArcaniA: Upadek Setarrif

Kono, 13 stycznia 2012, 13:30

Ukazały się pierwsze próbki polonizacji ArcaniA: Upadek Setarrif, która jest samodzielnym dodatkiem do gry Arcania: Gothic 4.

Znamy wymagania sprzętowe gry ArcaniA: Fall of Setarrif

Hed, 5 października 2011, 12:29

Ujawniono wymagania sprzętowe gry ArcaniA: Fall of Setarrif, czyli samodzielnego dodatku do ArcaniA: A Gothic Tale. Producent odpowiedzialny za tytuł wypuścił też kilka nowych obrazków. W grze ponownie wcielimy się w bezimiennego śmiałka i ruszymy na ratunek miastu Setarrif.

Niższa cena i nowe gry w serii Platynowa Kolekcja

Sarge, 16 września 2011, 08:10

W Polsce zadebiutowała odświeżona wersja serii Platynowa Kolekcja, pozwalającej zakupić starsze gry nieco taniej. Tytuły wchodzące w jej skład doczekały się trwałej obniżki ceny oraz nowego wyglądu okładki. Do serii dodano także siedem kolejnych produkcji.

Koniec JoWooD, właściciela takich marek jak: Painkiller, Spellforce czy Arcania

Adrian Werner, 22 kwietnia 2011, 11:22

W ostatnich miesiącach wielokrotnie pisaliśmy o problemach finansowych JoWooD. Teraz wiemy już, że próba uratowania firmy zakończyła się niepowodzeniem.

Premiera dodatku do Arcania: Gothic 4 zagrożona

Adrian Werner, 24 marca 2011, 09:51

Wielokrotnie już pisaliśmy o kłopotach JoWooD. Do tej pory wydawcy udawało się jednak jakoś unikać najgorszego. Niestety, jego szczęście uległo chyba wreszcie wyczerpaniu, ponieważ popadł teraz w tarapaty tak poważne, że przyszłość zapowiadanego dodatku do gry Arcania: Gothic 4 stanęła pod znakiem zapytania.

Zapowiedziano pierwsze rozszerzenie do Arcania: Gothic 4

Jiker, 10 grudnia 2010, 10:37

Choć zmiany wprowadzone w Arcania: Gothic 4 nie przypadły do gustu fanom poprzednich odsłon serii, produkcja firm Spellbound oraz JoWooD najwidoczniej nie miała większych problemów ze znalezieniem odbiorców. Potwierdza to zapowiedź pierwszego rozszerzenia do gry, wydanej w październiku wersjach na PC i Xboksa 360.

Poradnik: Arcania: Gothic 4 Atlas Świata

Redakcja GRYOnline.pl, 8 listopada 2010, 13:15

"Atlas świata jest uzupełnieniem do głównego poradnika do gry Arcania: Gothic 4, stanowiąc bogaty zbiór wiedzy na temat tej produkcji i pomagający w poznaniu rządzących rozgrywką zależności."

Poradnik: Arcania: Gothic 4

Redakcja GRYOnline.pl, 22 października 2010, 11:44

„Poradnik do gry Arcania: Gothic 4 zawiera bardzo szczegółowy opis przejścia gry z uwzględnieniem wszystkich zadań, zarówno głównych, jak i pobocznych. Całość podzielona została na trzy zasadnicze rozdziały.”

Polska premiera czwartego Gothica i plany odnośnie dodatków

Hed, 15 października 2010, 13:25

Sezon na erpegi powoli rozkwita - dzisiaj polscy gracze otrzymują czwartą część jednej z bardziej cenionych u nas marek, czyli Arcania: Gothic 4. Z inicjatywy rodzimego dystrybutora (CD Projekt) produkcja została zlokalizowana przez aktorskich weteranów serii. Tymczasem twórcy gry najwyraźniej nie zwalniają tempa i pracują nad dodatkami do swojego dzieła.

Arcania: Gothic 4 startuje w dystrybucji cyfrowej

Hed, 12 października 2010, 08:57

Na Steamie pojawiła się informacja o premierze gry Arcania: Gothic 4, którą można ściągać z serwerów tej platformy dystrybucji. Produkcja jest dostępna tylko w europejskiej wersji serwisu Valve, a gracze amerykańscy poczekają na nią do 19 października. Do polskich sklepów pudełka z czwartą odsłoną serii Gothic zawitają w najbliższy piątek.

Planowane premiery gier w Polsce (10-15 października)

Vercetti, 11 października 2010, 14:10

Piątek upłynie nam pod znakiem premier. Na polskim rynku zadebiutuje m.in. długo oczekiwana Arcania – najnowsza odsłona serii Gothic, z kolei Electronic Arts wypuści do sklepów kolejne Medal of Honor. Prócz tego fani azjatyckich klimatów mogą liczyć na nowe Naruto oraz Sengoku Basara: Samurai Heroes.

Amerykański poślizg gry Arcania: Gothic 4

Olek, 9 października 2010, 12:55

Wydawca czwartej gry z serii Gothic – firma JoWood Entertainment - poinformował o przesunięciu terminu premiery Arcania: Gothic 4. Siedmiodniowy poślizg dotyczy wyłącznie amerykańskiego rynku, gdzie produkcja studia Spellbound Entertainment zadebiutować miała 12 października w wersjach na komputery PC i konsolę Xbox 360..

Arcania: Gothic 4 przetestowana na 22 kartach graficznych

Adrian Werner, 8 października 2010, 09:26

Arcania: Gothic 4 to bez wątpienia jeden z najbardziej oczekiwanych przez polskich graczy tegorocznych tytułów. Duży niepokój budzą natomiast zapowiadane wysokie wymagania sprzętowe. Dlatego nasz siostrzany serwis nvision.pl zaszalał i w oparciu o tę grę przygotował potężny test 22 kart graficznych.

Arcania: Gothic 4 ozłocona

Olek, 1 października 2010, 21:06

Polski dystrybutor gry Arcania: Gothic 4 – CD Projekt poinformował, że najnowsza odsłona cieszącej się dużą popularnością serii RPG trafiła właśnie do tłoczni. Kolejna część przygód Bezimiennego znajdzie się w sprzedaży w naszym kraju już za dwa tygodnie. Na razie tylko w wersjach na komputery PC i konsolę Xbox 360.

Pobierz demo gry Arcania: Gothic 4

Jiker, 23 września 2010, 16:40

W Sieci pojawiła się wersja demonstracyjna gry Arcania: Gothic 4. Demo trafiło do Internetu o jeden dzień wcześniej, niż wynikało to z zapowiedzi opublikowanych z początku bieżącego miesiąca.

Pecetowa Arcania: Gothic 4 z przyjaznym zabezpieczeniem antypirackim

Jiker, 20 września 2010, 19:35

Firma JoWooD Entertainment ujawniła, że gra cRPG Arcania: Gothic 4 w wersji na PC zostanie wyposażona w przyjazne zabezpieczenie antypirackie autorstwa firmy Sony. Oznacza to, że posiadaczy oryginalnego egzemplarza dzieła studia Spellbound nie powinny spotkać żadne przykrości powodowane często przez inwazyjne DRM-y.

Posłuchaj polskich dialogów z gry Arcania: Gothic 4

Hed, 9 września 2010, 14:17

Wszyscy fani produkcji RPG wiedzą jak ważne są klimatyczne dialogi. Sprawa budzi zainteresowanie i niejednokrotnie kontrowersje szczególnie w przypadku lokalizacji. Tym razem możemy zastanowić się nad jakość nagrań zrealizowanych na potrzeby polskiej wersji Arcania: Gothic 4. Trzy fragmenty gry po polsku są dostępne na łamach naszego portalu.

Arcania: Gothic 4 - ujawniono zawartość polskiej Edycji Kolekcjonerskiej

Adrian Werner, 9 września 2010, 09:28

Premiera gry Arcania: Gothic 4 zbliża się coraz większymi krokami. CD Projekt, czyli wydawca tego tytułu na rodzimym rynku, ujawnił co będzie wchodzić w skład Edycji Kolekcjonerskiej.

Data premiery dema Arcania: Gothic 4 potwierdzona

Hed, 5 września 2010, 11:25

Firma JoWood potwierdziła, że wersja demonstracyjna gry Arcania: Gothic 4 zostanie wydana na pecetach i Xboksach 360 dokładnie 24 września. Tego dnia wszyscy fanatycy serii lub po prostu miłośnicy gatunku będą mogli przekonać się czy wydawca stanął na wysokości zadania i stworzył kontynuację godną pierwowzoru. Za jej opracowanie odpowiada studio Spellbound.

We wrześniu dostaniemy demo gry Arcania: Gothic 4

Sarge, 25 sierpnia 2010, 11:10

Wielkimi krokami zbliża się premiera gry Arcania: Gothic 4 – kolejnej części znanego cyklu zapoczątkowanego przez firmę Piranha Bytes, a obecnie tworzonego przez studio Spellbound. W związku z tym twórcy postanowili wyjść naprzeciw najbardziej niecierpliwym fanom i zapowiedzieli wydanie wersji demonstracyjnej swojego dzieła jeszcze przed udostępnieniem końcowego produktu.

Sprawdzeni aktorzy powrócą w Gothic 4 - posłuchaj pierwszych próbek!

Sarge, 6 sierpnia 2010, 11:41

W oczekiwaniu na premierę pełnej wersji Arcania: Gothic 4 , firma CD Projekt udostępniła do ściągnięcia próbki głosów głównych bohaterów polskiej edycji gry. Fani serii mogą liczyć na powrót nazwisk znanych z poprzednich odsłon.

Arcania: Gothic 4 w wersji na PlayStation 3 dopiero w 2011 roku

Sarge, 6 sierpnia 2010, 10:01

Gra Arcania: Gothic 4, znana również pod nazwą Arcania: A Gothic Tale) budzi wśród fanów serii Gothic olbrzymie emocje. Produkcja studia Spellbound kontynuuje cykl zapoczątkowany przez firmę Piranha Bytes i jest pierwszą odsłoną serii, która ukaże się również na konsolach. Niestety jak się właśnie dowiedzieliśmy, wersja na PlayStation 3 pojawi się później niż zapowiadano.

Znamy wymagania sprzętowe gry Arcania: Gothic 4

Hed, 21 lipca 2010, 14:14

Na stronie Steama pojawiły się wymagania sprzętowe gry Arcania, oczekiwanej przede wszystkim przez fanów serii Gothic. Produkcja tworzona przez Spellbound kontynuuje cykl, nad którym do tej pory pracowało studio Piranha Bytes. O tym czy klimat uniwersum i wysoki poziom rozgrywki zostaną zachowane w nowej przygodzie dowiemy się już w październiku tego roku.

Arcania: Gothic 4 - znamy datę premiery

Vercetti, 30 czerwca 2010, 12:20

Już tylko trzy i pół miesiąca dzielą nas od debiutu jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji cRPG tego roku. Jak poinformował Franz Rossler, prezes austriackiej firmy JoWooD, wydawana przezeń gra Arcania: Gothic 4 ukaże się w sklepach 12 października 2010 r.

Arcania: Gothic 4 - filmowa prezentacja systemu walki

Jiker, 29 kwietnia 2010, 08:08

Okazuje się, że wiadomość o publikacji nowego zestawu zrzutów ekranowych z cRPG Arcania: Gothic 4, była jedynie początkiem zalewu nowymi materiałami multimedialnymi prezentującymi najnowsze dzieło studia Spellbound. Dzisiaj chcielibyśmy Was zachęcić do obejrzenia zwiastuna gry, w którym skupiono się na przedstawieniu mechaniki rozgrywki, a konkretnie systemu walki.

Nowe materiały graficzne z Arcania: Gothic 4

Adrian Werner, 24 kwietnia 2010, 12:40

Wszystkich graczy czekających na najnowszą odsłonę cyklu Gothic (a tych wśród naszych czytelników nie brakuje) powinien zainteresować sporych rozmiarów zestaw screenów, który właśnie pokazał się na sieci.

Przecieki z GAME i daty premier xboksowych hitów

Olek, 30 marca 2010, 13:43

Crysis 2 i Guitar Hero 6 we wrześniu, Call of Duty 7, Fallout: New Vegas i Yoga Natal w październiku... Serwis VG247 dotarł do wewnętrznych dokumentów międzynarodowej sieci sklepów GAME, w których zamieszczony został harmonogram premier najważniejszych tytułów, jakie w tym roku ukażą się na konsolę Xbox 360.

Nowe obrazki z gry Arcania: A Gothic Tale

Rock Alone, 4 stycznia 2010, 08:48

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że data wydania Arcania: A Gothic Tale została przesunięta z końca roku 2009 na rok następny. Teoretycznie więc powinniśmy się zbliżać do premiery wielkimi krokami. Tymczasem nowe informacje na temat gry dawkowane są bardzo ostrożnie. Na pocieszenie możemy radować oczy pojawiającymi się co jakiś czas obrazkami. Najnowszą serię opublikował serwis PC Games. Możecie ją obejrzeć pod tym adresrem.

Poznaliśmy wygląd nowego bohatera Arcania: A Gothic Tale

Maciej Śliwiński, 20 sierpnia 2009, 13:40

Do tej pory zarówno Spellbound, jak i JoWooD trzymały wygląd nowego bohatera Arcania: A Gothic Tale w głębokiej tajemnicy. Sytuacja zmieniła się podczas targów gamescom, wraz z udostępnieniem nowych obrazków z tej oczekiwanej gry RPG.

ArcaniA: A Gothic Tale dopiero w przyszłym roku

ziooleck, 19 sierpnia 2009, 18:31

Każdy miłośnik elektronicznej rozrywki wie, że nie ma lepszego lekarstwa na coraz dłuższe wieczory niż dobre RPG. ArcaniA: A Gothic Tale już tej jesieni miało zagościć w domach spragnionych przygód graczy. Miało, gdyż dosłownie kilkanaście minut temu przedstawiciele JoWooD pokrzyżowali wszystkim plany.

Porównanie grafiki Risen oraz Arcania: A Gothic Tale

Jiker, 3 sierpnia 2009, 11:59

Niemiecki serwis PCGames.de pokusił się o interesujące i bardzo dobrze przygotowane porównanie oprawy graficznej dwóch ciekawie zapowiadających się produkcji cRPG – Risen oraz Arcania: A Gothic Tale, będących w pewnym stopniu ideowymi kontynuacjami sagi Gothic. Walka bezpośrednich konkurentów o miano najlepszej gry fabularnej będzie przebiegać na wielu polach.

Fotki przedstawiające rozgrywkę z gry Gothic 4

Hed, 21 maja 2009, 15:12

W sieci pojawiły się kolejne fotki z Gothica 4, tym razem przedstawiające bezpośrednio rozgrywkę. Kolekcję kilkunastu zdjęć opublikowano na jednym z czeskich serwisów. Chociaż są one w dość kiepskiej jakości i niskiej rozdzielczości to pozwalają sprawdzić jak mniej więcej będzie wyglądała kontynuacja bardzo ciekawej serii, tworzonej teraz przez niemieckiego dewelopera Spellbound i wydawcę JoWooD.

Oficjalny serwis i minimalne wymagania sprzętowe czwartego Gothica

Jiker, 24 kwietnia 2009, 10:35

Firma JoWooD przerwała kilkumiesięczne milczenie w sprawie gry cRPG Arcania: A Gothic Tale (znanej również jako Gothic 4: Arcania), będącej kolejną odsłoną słynnego, niestety głównie z powodu niesamowitej liczby błędów i niedociągnięć, cyklu gier fabularnych.

Gothic 4 wciąż odległy, nadchodzi dodatek do Gothica 3

Hed, 14 listopada 2008, 21:05

Firma JoWooD, posiadająca obecnie prawa do marki Gothic, stworzonej w 2001 roku przez Piranha Bytes, przekazała redaktorom Eurogamera, że kolejna odsłona tej świetnej serii pojawi się na półkach sklepowych nie wcześniej niż w późnym okresie roku 2009. Tego mogliśmy się już domyślać wobec wcześniejszych zapowiedzi, według których w maju tego roku tytuł wciąż był we wczesnej fazie produkcji.

Gothic 4 - kolejna zmiana nazwy i więcej szczegółów

Elrond, 17 maja 2008, 19:38

Najpierw pojawiły się plotki o Gothic 4: Genesis, potem najnowsza część sagi nosić miała nazwę Gothic 4: Arcania, teraz natomiast wiemy (prawie) na pewno, iż tworzona przez Spellboud czwarta część serii Gothic nazywa się Arcania: A Gothic Tale.

Pierwsze screenshoty z Gothic 4

vampire, 11 maja 2008, 14:33

Nareszcie możemy obejrzeć pierwsze screenshoty z kolejnej, czwartej już odsłony Gothica, opatrzonej podtytułem Arcania. O ile już część trzecia prezentuje się nad wyraz okazale, stanowiąc przy okazji niemałe wyzwanie nawet dla mocnego sprzętu, tak czwarta wydaje się być jeszcze okazalsza.

Gothic 4 - nowe informacje

Elrond, 27 kwietnia 2008, 13:31

Subskrybenci niemieckiego magazynu PC Games w najnowszym, czerwcowym wydaniu (nie za wcześnie?) znaleźli informacje dotyczące najnowszej, czwartej części gry Gothic. Informacjami tymi podzielili się z czeskim serwisem growym, Tiscali, a teraz dostęp do nich zapewniamy naszym czytelnikom. Pierwsza, i najważniejsza chyba wiadomość - podtytuł Gothica 4 to Arcania.

Pierwsze obrazki z gry Gothic 4: Genesis? JoWooD zaprzecza...

Krystian Smoszna, 19 grudnia 2007, 17:13

Krążące w Internecie obrazki, które rzekomo pochodzą z czwartej odsłony cyklu Gothic, nie mają z tą produkcją nic wspólnego – oznajmiła dziś austriacka firma JoWooD Productions Software, która jest wydawcą programu.

Studio Spellbound może załatać trzecią odsłonę cyklu Gothic

Krystian Smoszna, 17 września 2007, 11:20

Firma Spellbound Entertainment została zatrudniona do produkcji gry Gothic 4: Genesis, ale nie jest wykluczone, że niemieckie studio pokusi się również o stworzenie łaty do trzeciej odsłony popularnego cyklu. Przygotowania poprawki nie wykluczył Jochen Hamma, który udzielił wywiadu czeskiemu serwisowi internetowemu, w całości poświęconemu przygodom Bezimiennego.

Spellbound Studios ujawnia szczegóły nt. Gothic 4: Genesis

Calypso, 24 sierpnia 2007, 16:46

Sylwetka najnowszej odsłony serii Gothic z dnia na dzień staje się coraz wyraźniejsza. Zaledwie wczoraj poznaliśmy oficjalnego producenta czwartej części cyklu, a już dziś dotarły do nas pierwsze oficjalne wiadomości. Redaktorzy serwisu internetowego Gamestar byli świadkami specjalnej konferencji prasowej, zwołanej w związku z targami Games Convention. W trakcie prezentacji przedstawiciel studia developerskiego Spellbound Studios, Jochen Hamma, ujawnił szereg oficjalnych informacji, dotyczących najnowszego dziecka niemieckiej firmy.

Znamy producenta Gothic 4!

Major Doktor Upiorna, 23 sierpnia 2007, 16:55

Kilka godzin temu jeden z naszych redaktorów przekazał Wam informację podaną przez niemiecki serwis 4Players, jakoby za przygotowanie czwartej odsłony serii Gothic miała odpowiadać niemiecka firma Funatics Software GmbH. Doniesienia te jednak nie potwierdziły się - za „czwórkę” odpowiedzą developerzy z Spellbound Entertainment.

Firma Funatics stworzy czwartą odsłonę cyklu Gothic?

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2007, 12:47

Jeśli wierzyć doniesieniom niemieckiego serwisu 4Players, już dziś oficjalnie dowiemy się jakie studio przygotuje czwartą odsłonę cyklu Gothic. Zdaniem naszych zachodnich sąsiadów wszystko wskazuje na to, że będzie to firma Funatics Software GmbH.

Piranha Bytes pracuje nad nową grą, JoWooD szuka studia do produkcji gry Gothic 4

Krystian Smoszna, 28 maja 2007, 13:09

Niemieckie studio Piranha Bytes nie zamierza się poddawać po rozstaniu z firmą JoWooD Productions Software AG. Nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli już prace nad kolejną grą z gatunku RPG. Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o jakimkolwiek tytule – pewne jest tylko to, że programem tym nie będzie Gothic 4.