Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2010, 21:06

autor: Olek

Arcania: Gothic 4 ozłocona

Polski dystrybutor gry Arcania: Gothic 4 – CD Projekt poinformował, że najnowsza odsłona cieszącej się dużą popularnością serii RPG trafiła właśnie do tłoczni. Kolejna część przygód Bezimiennego znajdzie się w sprzedaży w naszym kraju już za dwa tygodnie. Na razie tylko w wersjach na komputery PC i konsolę Xbox 360.

Polski dystrybutor gry Arcania: Gothic 4CD Projekt poinformował, że najnowsza odsłona cieszącej się dużą popularnością serii RPG trafiła właśnie do tłoczni. Kolejna część przygód Bezimiennego znajdzie się w sprzedaży w naszym kraju już za dwa tygodnie. Na razie tylko w wersjach na komputery PC i konsolę Xbox 360.

Akcja Arcania: Gothic 4 ponownie przenosi graczy do pełnego magii świata. Minęło 10 lat od chwili, gdy Bezimienny zjednoczył zwaśnione krainy i zasiadł na tronie przyjmując imię Rhobara III. Spokój, jaki zapanował, jest jednak tylko pozorny... Główny bohater Arcanii znów nie ma imienia, ale za to ważną misję. Chce dokonać zemsty na tych, którzy spalili i splądrowali jego osadę. Wyrusza więc w pełną niebezpieczeństw podróż na Argaanię w ślad za statkiem z orłem wymalowanym na żaglach.

Arcania: Gothic 4 ozłocona - ilustracja #1

W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon serii Gothic autorstwa Piranha Bytes grę stworzyło studio Spellbound znane chociażby z Robin Hood: The Legend of Sherwood. Zmiana ta zaowocowała m.in. nowym systemem walki oraz uproszczonymi opcjami rozwoju postaci.

Warto odnotować, że w przypadku wersji PC gracze mogą liczyć na całkowicie spolonizowany produkt. Bohaterowie mówić będą głosami aktorów, którzy pracowali nad poprzednimi częściami serii. Jacek Mikołajczak zdubbingował postać króla Rhobara III a Tomasz Marzęcki – Xardasa. Z kolei głównemu bohaterowi głosu użyczył Jacek Kopczyński, czyli Alistair z Dragon Age: Początek .

Gra pojawi się w sklepach już 15 października. Wersja PC kosztować będzie 129,99 zł. O ponad 30 zł taniej można ją nabyć w przedsprzedaży prowadzonej przez sklep gry-online.pl. W ofercie znajduje się też edycja kolekcjonerska w cenie 179,90 zł, która zawiera m.in. ceramiczny kufel z Tawerny pod Rozdartą Dziwicą, T-shirt z logo gry i wizerunkiem króla Rhobara III oraz 72-stronicowy artbook. W przedsprzedaży dostępna jest również wersja gry przeznaczona na konsolę Xbox 360 w cenie 199,90 zł.

Zachęcamy także do lektury artykułu Arcania: Gothic 4 w pytaniach i odpowiedziach.

Ostatnia aktualizacja: 2010-10-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Arcania: Gothic 4

Arcania: Gothic 4