Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Forza Motorsport

Wyznania współtwórcy Forzy Motorsport wskazują, że Microsoft sam jest sobie winny stanu gry

Draug, 21 lutego 2024, 21:01

Adrian Campos, jeden ze współtwórców Forzy Motorsport, podzielił się swoją historią współpracy z Turn 10 Studios. Jego opowieść wskazuje, że kiepski stan gry na premierę mógł w dużej mierze wynikać z tego, iż Microsoft zatrudnia deweloperów na krótkoterminowe umowy, wymuszając rotację kadr.

Polacy nie błysnęli w rajdach, do Forzy uśmiechnęło się szczęście - Motoprzegląd Drauga z dwiema grami za darmo

Draug, 17 lutego 2024, 12:23

Dodanie Nordschleife do Forzy Motorsport to największe „motowydarzenie” ostatnich dwóch tygodni, ale ciekawsza dla Was jest raczej szansa na zdobycie za darmo Dakar Desert Rally i FlatOuta. Szkoda, że pozytywnych wieści nie mam za to o polskim #DRIVE Rally.

Forza Motorsport wreszcie dostała upragnione Nordschleife; dojdą do tego stare-nowe auta idealne na Zielone Piekło

Draug, 14 lutego 2024, 20:49

Aktualizacja 5 do Forzy Motorsport jest już dostępna, a wraz z nią do gry trafił wyczekiwany tor Nurburgring Nordschleife (w dwóch wersjach). Poznaliśmy też listę samochodów, które dostaniemy przez kolejne cztery tygodnie, począwszy od jutra.

Twórcy Forzy Motorsport ogłosili konkretne zmiany w kontrowersyjnym „levelowaniu” aut, gracze biją brawo

Draug, 8 lutego 2024, 11:05

Jednak nie musimy długo czekać, aż Turn 10 Studios wdroży w grze Forza Motorsport reformę systemu progresji aut, który od premiery budzi niemałe kontrowersje. Przedstawione zmiany spotkały się z bardzo pozytywną reakcją społeczności.

Forza między pogromem a wielką szansą, Gran Turismo odkleja się od rzeczywistości - Motoprzegląd Drauga

Draug, 3 lutego 2024, 15:32

Forza Horizon 5 podpadła chińskim graczom (i na nich zarobiła), Forza Motorsport stanęła u progu chwały (lub upadku), Gran Turismo 7 wróciło do rozczarowywania fanów, a AC Competizione dostało nową klasę aut. Za nami emocjonujące dwa tygodnie w krainie wyścigów.

Twórcy Forzy Motorsport przygotowali bardzo miłą niespodziankę; Nordschleife jest tuż za rogiem

Draug, 26 stycznia 2024, 21:51

Wyczekiwany tor Nurburgring Nordschleife miał trafić do gry Forza Motorsport dopiero na wiosnę, ale Turn 10 Studios wyrobiło się z nim znacznie szybciej – dostaniemy go już w Aktualizacji 5 w lutym. Zapowiedziano też wiele poprawek.

Forza przewodzi wyścigowym zbrojeniom na 2024 rok. Nowa gra się rodzi, stara umiera - Motoprzegląd Drauga

Draug, 20 stycznia 2024, 09:56

Gran Turismo 7, Forza Horizon 5, Assetto Corsa Competizione i inne gry uraczą nas nowościami już w najbliższych dniach. Tymczasem zaś możemy cieszyć się (lub nie) zawartością dodaną do Forzy Motorsport i Dakar Desert Rally bądź zapowiedzią GT Managera 24.

Forza Motorsport jednak z nową trasą w styczniu, ale kosztem samochodów i poprawek błędów [Aktualizacja]

Draug, 17 stycznia 2024, 06:39

Wbrew przypuszczeniom, studio Turn 10 nie zrobiło sobie świątecznej przerwy i w styczniu dodaje do Forzy Motorsport trzecią popremierową trasę – tym razem jest to Daytona. Niestety, zabrakło za to zupełnie nowych samochodów (poza DLC) i istotnych poprawek gry.

Twórcy Forzy Motorsport przedstawili plan naprawy trzech z największych bolączek gry

Draug, 10 stycznia 2024, 21:51

Turn 10 Studios wreszcie przygotowało „mapę drogową” rozwoju Forzy Motorsport – a przynajmniej jej namiastkę. Twórcy opisali mniej lub bardziej dokładnie, jak poprawią sztuczną inteligencję, kary podczas wyścigów oraz system „levelowania” aut.

Forza Motorsport 3.0 to lepsza optymalizacja i nowy niemiecki tor - ale nie ten, na który czekamy [Aktualizacja]

Draug, 12 grudnia 2023, 21:36

Studio Turn 10 zaprezentowało aktualizację 3.0 do Forzy Motorsport. Dostaniemy w niej tor Hockenheim, sześć samochodów (plus pięć w DLC), liczne zawody w trybie kariery, a także istotne poprawki wydajności gry.

Forza 2.0 to nie to samo co Cyberpunk 2.0 - Motoprzegląd Drauga z okazjami na Black Friday

Draug, 25 listopada 2023, 14:14

Automobilista 2 wreszcie się przebudził! Otrzymawszy w nim wór nowości (a także w Rennsport), możemy na razie zostawić Forzę Motorsport i WRC w spokoju, czekając na dalsze poprawki. A jeśli kogoś nie kręcą symulatory, może pograć w Forzę match-3.

Gdy Forza liże rany, a WRC zawodzi, Gran Turismo triumfuje - Motoprzegląd Drauga

Draug, 11 listopada 2023, 18:22

Kolejna premiera i kolejne rozczarowanie – tak wygląda sytuacja po wydaniu WRC. Na szczęście Gran Turismo 7 ratuje dzień aktualizacją Spec II, Forza Motorsport szykuje kontratak w wersji 2.0, a Forza Horizon 5 zapewnia furę atrakcji (i szczyptę kontrowersji) w Serii 27.

Forza Motorsport dostanie ponad 200 poprawek, update 2.0 ma dźwignąć grę z kolan [Aktualizacja]

Draug, 14 listopada 2023, 22:14

W przyszłym tygodniu Forza Motorsport dostanie nową trasę i 10 samochodów w ramach aktualizacji 2.0. Jednak zważywszy stan, w jakim zadebiutowała gra, ważniejsze są poprawki błędów – Turn 10 Studios przygotowało ich ponad 200.

Forza wciąż prosi się o bicie, a WRC ochoczo podwija rękawy - Motoprzegląd Drauga

Draug, 28 października 2023, 19:07

Nieustające problemy Forzy Motorsport to świetna wiadomość dla bliskiego już WRC, które ma sporą szansę sprzątnąć jej sprzed nosa tytuł wyścigowej gry roku. Do walki o koronę dołączyło też udane Hot Wheels Unleashed 2.

Drugi patch do Forzy Motorsport miał naprawić najbardziej uciążliwy błąd, ale zawiódł

Draug, 24 października 2023, 21:51

Po tygodniu czekania Turn 10 Studios wypuściło drugą łatkę do Forzy Motorsport. Hotfix 1.1 miał naprawić wprawdzie tylko jeden problem, ale najpoważniejszy ze wszystkich. Niestety, operacja nie zakończyła się pełnym sukcesem.

Pierwszy patch do Forzy Motorsport mocno złagodził grind, ale gracze nadal są sfrustrowani

Draug, 18 października 2023, 00:42

Tydzień po premierze Forza Motorsport otrzymała pierwszy patch. Oprócz naprawienia szeregu problemów, twórcy szybko wzięli sobie do serca krytykę systemu tuningu aut. Niestety, błędy, które zostały, nadal budzą złość graczy.

Gdy Forza przeżywa ciężkie chwile, do ataku ruszają NfS i WRC - Motoprzegląd Drauga

Draug, 14 października 2023, 20:04

Forza Motorsport wreszcie jest – z wysokimi ocenami, ale i licznymi problemami. Dzięki tym ostatnim dojść do głosu mają szansę też NFS Unbound, TDU: Solar Crown, WRC czy nawet Forza Horizon 5. Atmosfera w krainie wyścigów stała się jeszcze bardziej napięta.

Forza Motorsport przepadła na Steam, kiepskie oceny i niewielkie zainteresowanie

Maciej Gaffke, 13 października 2023, 10:22

Gracze na Steamie nie najlepiej przyjęli najnowszą odsłonę Forzy Motorsport. Gra zebrała wiele negatywnych ocen i nie cieszy się zbytnią popularnością.

Forza Motorsport dowiozła od strony technicznej, ale nie wszystko śmiga

Mikołaj Łaszkiewicz, 11 października 2023, 16:16

Forza Motorsport była dość mocno promowana przez Microsoft, jako gra, która zachwyci piękną grafiką, wręcz next-genową. Nie jest może aż tak dobrze, jak myśleliśmy przed premierą, ale za to optymalizacja stoi na niezłym poziomie.

Forza Motorsport rozpoczyna długą drogę na szczyt motoryzacyjnego Olimpu

grim_reaper, 10 października 2023, 11:40

Od dzisiaj wszyscy zainteresowani miłośnicy gier wyścigowych mogą rozpocząć zmagania na torach w długo oczekiwanej Forzie Motorsport od Turn 10 Studios.

Forza Motorsport vs Gran Turismo. Odżyła stara waśń gier, które potrzebują siebie nawzajem

Draug, 9 października 2023, 16:02

Rywalizacja między grami wyścigowymi Xboksa i PlayStation trwa już 18 lat, ale przez ostatnie sześć wiosen była zawieszona. Dopiero teraz stajemy się świadkami kolejnej bitwy Forzy Motorsport z Gran Turismo.

Nowości na Steam. Następca polskiego przeboju RPG i dwie inne superprodukcje

Adrian Werner, 9 października 2023, 08:22

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie gry, jak Lords of the Fallen, Forza Motorsport, Total War: Pharaoh, Star Trek: Infinite, River City: Rival Showdown oraz Haunted House.

Recenzje Forza Motorsport, wysoko oceniany powrót serii po 6 latach [Aktualizacja: start wczesnego dostępu]

Maciej Gaffke, 5 października 2023, 09:38

Forza Motorsport otrzymała już pierwsze recenzje od ekspertów. Produkcja Turn 10 Studios zgarnęła bardzo przyzwoite oceny i zapowiada się na udaną odsłonę serii.

Do połowy października Game Pass dostanie niewiele gier, ale to duże tytuły

ReddoX, 3 października 2023, 17:13

Podobnie jak w ostatnich miesiącach, do abonamentu Game Pass wkrótce trafi ledwie kilka, za to naprawdę godnych uwagi gier.

Burzowe chmury nad Gran Turismo i NFS, blask jutrzenki nad Forzą - Motoprzegląd Drauga

Draug, 30 września 2023, 19:27

The Crew Motorfest mamy z głowy, więc skupiamy uwagę na następnych dwóch dużych premierach, którymi są Forza Motorsport i EA Sports WRC. W tle przewijają się zaś m.in. problemy Gran Turismo i zjazd serii Need for Speed na boczny tor.

Uboga zawartość Forzy Motorsport szybko przestanie boleć? Nowa trasa prawie co miesiąc

Draug, 22 września 2023, 20:14

Studio Turn 10 podzieliło się wstępnymi planami na temat popremierowego rozwoju Forzy Motorsport, obejmującymi listopad i grudzień. Jeszcze zanim bieżący rok dobiegnie końca, liczba tras ma wzrosnąć z 20 do 22.

Nowy filmik z Forzy Motorsport rozpalił wyobraźnię fanów, ukochana trasa może powrócić

Draug, 21 września 2023, 21:32

Microsoft wykorzystał Tokyo Game Show, by pokazać wizytówkę Forzy Motorsport – nowy, fikcyjny tor Hakone Circuit. Krótki filmik przykuł uwagę fanów, którzy dostrzegli na nim znaki sugerujące powrót uwielbianej trasy Fujimi Kaido ze starszych odsłon serii.

Mocne wejście TC Motorfest, objawienie WRC, rehabilitacja Forzy Motorsport - Motoprzegląd Drauga

Draug, 16 września 2023, 11:04

Nie tylko The Crew Motorfest – w tym przeglądzie opisuję aż pięć premier gier wyścigowych. Dzielę się też wrażeniami z testów Forzy Motorsport, relacjonuję zapowiedź EA Sports WRC i przekazuję dużo, dużo innych motowieści.

Forza Motorsport nawet w 4K i 60 fps na Xbox Series X, oto wszystkie tryby graficzne

Adrian Werner, 12 września 2023, 12:00

Studio Turn 10 ujawniło szczegóły różnych trybów graficznych dostępnych w konsolowych wersjach Forza Motorsport.

Forza Motorsport na długim gameplayu. Twórcy mają zabawną, ale dość dobrą wymówkę dla ubogiej listy tras

Draug, 11 września 2023, 22:21

Studio Turn 10 Studios uświetniło wysyp zapowiedzi Forzy Motorsport, prezentując 18-minutowy gameplay z początku gry. Ponadto twórcy odnieśli się do budzącej kontrowersje krótkiej listy tras na premierę.

Graliśmy w Forzę Motorsport - rozprawiło się z nią dwóch redakcyjnych ekspertów

DM, 11 września 2023, 18:00

W końcu mogliśmy zagrać w nową Forzę Motorsport! W naszych wrażeniach z wersji demo przedstawiamy aż dwa punkty widzenia – na wirtualnym torze spotkali się bowiem Draug i DM.

Forza Motorsport się pogrążyła, TDU Solar Crown się odkupiło - Motoprzegląd Drauga

Draug, 2 września 2023, 09:43

Forza Motorsport i The Crew Motorsport prężą muskuły (albo próbują) przed bliskimi premierami, RIDE 5 kosztuje chwały (krótkotrwałej) po debiucie, TDU: Solar Crown znów pokazuje klasę, a WRC od Codemasters wreszcie przestaje się chować. Dzieje się, oj, dzieje.

Forza Motorsport z pełną listą 20 tras na start. Nie wygląda to dobrze

Draug, 1 września 2023, 00:04

Wreszcie poznaliśmy wszystkie trasy, które nowa Forza Motorsport będzie zawierała na premierę. Nie dość, że na liście znajduje się zaledwie 20 torów, to jeszcze brakuje wśród nich wielu kultowych miejscówek - nie tylko Nordschleife.

Forza Motorsport cieszy wymaganiami sprzętowymi, martwi brakiem bardzo ważnej trasy

Draug, 22 sierpnia 2023, 15:31

Twórcy Forzy Motorsport mają dziś dla nas dwie wiadomości. Dobra – wymagania sprzętowe nie budzą niepokoju. Zła – ikonicznego toru Nordschleife zabraknie na premierę.

Włoski zgrzyt Forzy Horizon 5 i rozgrzewka Forzy Motorsport - Motoprzegląd Drauga

Draug, 19 sierpnia 2023, 14:44

Forza dzieli i rządzi w tym Motoprzeglądzie – choć cień pada i na Motorsport, i na Horizon 5. Zapomnieć o sobie nie dają również The Crew Motorfest, Gran Turismo 7, RIDE 5, a nawet NFS Unbound. Apetycznych kształtów nabiera też GTRevival.

Znamy wszystkie auta z Forzy Motorsport, oto lista 500 samochodów [Aktualizacja #10]

Draug, 3 października 2023, 22:00

Premiera Forzy Motorsport jest już bliska i studiu Turn 10 nie zostało wiele zawartości do ujawnienia. Oto lista samochodów, które znajdziemy w grze na premierę – znamy już wszystkie 500 modeli z „podstawki”, a także 17 aut z pierwszych DLC i aktualizacji.

Forza Motorsport zadebiutuje bez trzech popularnych funkcji, jednej szczególnie szkoda

grim_reaper, 13 sierpnia 2023, 10:35

Twórcy Forzy Motorsport podzielili się z fanami kolejnymi szczegółami na temat swojej nadchodzącej „ścigałki”. Niestety nie wszystkich graczy ucieszą przekazane informacje.

Tory w Forza Motorsport; zobacz, jakie wyzwania czekają fanów motoryzacji

Vergil, 11 sierpnia 2023, 09:02

Światło dzienne ujrzały cztery nowe materiały wideo z gry Forza Motorsport. Tym razem ekipa Turn 10 Studios koncentruje się na zaprezentowaniu graczom części torów, na których będą się ścigać.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty doczeka się grywalnej wersji na targach gamescom

grim_reaper, 2 sierpnia 2023, 15:51

Sierpniowe targi gamescom zapowiadają się interesująco. Sporo dobrego przyniesie Microsoft, który przywiezie do Kolonii m.in. grywalne wersje Cyberpunka 2077: Phantom Liberty oraz STALKER-a 2.

Forza Motorsport gasi entuzjazm, Forza Horizon 5 i TC Motorfest go krzeszą - Motoprzegląd Drauga

Draug, 29 lipca 2023, 00:19

Beta The Crew Motorfest, powrót „Włoszek” do Forzy Horizon 5 i rallycross w dodatku do Automobilisty 2 – to najważniejsze tematy tego Motoprzeglądu. Szkoda, że cieniem na nich kładzie się Forza Motorsport, która dała ciała ostatnią prezentacją….

Nowa prezentacja Forzy Motorsport „godnie” rywalizuje z marnym pokazem TDU Solar Crown

Draug, 17 lipca 2023, 21:53

Doczekaliśmy się nowego gameplayu z gry Forza Motorsport – a przynajmniej jego odrobiny. Turn 10 Studios omówiło przy tym dokładniej ulepszenia fizyki i sztucznej inteligencji.

Gdy Forza drażni, a TDU strzela sobie w stopę, NFS wchodzi cały na biało - Motoprzegląd Drauga

Draug, 15 lipca 2023, 10:26

Forza Motorsport zapadła się pod ziemię, twórcy TDU: Solar Crown popełnili medialne sudoku, WRC od Codemasters pozostaje nieuchwytne, a w zamieszaniu objawił się nagle Need for Speed: Most Wanted z pogłoskami o remake’u. To były dziwne, lecz ciekawe dwa tygodnie.

Xbox i Bethesda potwierdzają obecność na targach gamescom 2023

Vergil, 5 lipca 2023, 12:27

Tegoroczne targi gamescom odbędą się tuż przed premierą gry Starfield. Firmy Microsoft i Bethesda nie mogły więc przepuścić takiej okazji, by przypomnieć graczom o swoim potencjalnym megahicie.

Forza idzie w RPG, The Crew idzie w Forzę - Motoprzegląd Drauga

Draug, 17 czerwca 2023, 10:04

Forza Motorsport, The Crew Motorfest, F1 23, Forza Horizon 5, NFS Unbound, Automobilista 2, Le Mans Ultimate, MotoGP 23… Tytułów do omówienia w tym Motoprzeglądzie jest tyle, że prawie nie mieszczą się w „leadzie”. Atmosfera w krainie samochodówek robi się naprawdę gorąca!

Forza Motorsport bez Internetu nie pozwoli nawet odpalić kariery; gracze są źli

Draug, 14 czerwca 2023, 15:42

Wczorajszy gameplay przyniósł dużo informacji o grze Forza Motorsport. Część cieszy, inne intrygują, a jeszcze kolejne budzą konsternację (jak elementy RPG) lub wręcz sprzeciw fanów – w szczególności uzależnienie postępów w karierze od połączenia z siecią.

Forza Motorsport wreszcie na gameplayu z prawdziwego zdarzenia

Draug, 13 czerwca 2023, 20:41

Koniec czekania, koniec sekretów. Twórcy Forzy Motorsport zaczynają na poważnie odsłaniać swoje dzieło, począwszy od dzisiejszego gameplayu, który prezentuje singleplayerowy tryb kariery.

Widziałem Forzę Motorsport. Dogoniła konkurencję, ale nie chce jej uciec

DM, 13 czerwca 2023, 20:30

Pecetowy i xboksowy odpowiednik Gran Turismo w końcu powraca! Oczekiwałem większej liczby nowości, ale może wierność oryginalnej koncepcji też ma sens. Forza Motorsport zapowiada się na ładniejszą i bardziej dopracowaną wersję poprzednich odsłon.

Trzeba dopłacić aż 150 zł do Forzy Motorsport, by zagrać 5 dni wcześniej i z 38 autami ekstra

Draug, 12 czerwca 2023, 13:43

Tuż po ujawnieniu daty premiery ruszyły preordery na grę Forza Motorsport. Tanio nie jest, a oferowane bonusy z trudem przekonują do wykosztowania się na droższe wydania. Poznaliśmy też parę innych ciekawostek o produkcji.

Forza Motorsport pokazana w akcji na Xbox Games Showcase; jest data premiery

Entelarmer, 11 czerwca 2023, 19:40

Transmisja Xbox Games Showcase przyniosła ze sobą wieści na temat gry Forza Motorsport, w tym datę premiery.

Wyciekła data premiery Forzy Motorsport; do tego czasu FM7 skończy 6 lat

ReddoX, 10 czerwca 2023, 15:12

Serwis eXputer poznał datę premiery nadchodzącej Forzy Motorsport. Według przecieku gra trafi do sprzedaży jesienią.