Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Sims 2

EA chciało usunąć wypróżnianie z The Sims, a Simlish to bełkot - kulisy produkcji The Sims 2

Agnieszka Adamus, 2 kwietnia 2021, 13:10

Jake Simpson, będący jedną z osób pracujących nad The Sims 2, podzielił się ciekawostkami na temat kulisów produkcji. Dzięki nim dowiedzieliśmy się między innymi, że w grze mogły znaleźć się trójkąty miłosne, język Simlish to bełkot, a EA nie chciało implementować mechaniki oddawania moczu.

The Sims 2 - jak zmienić rozdzielczość?

Góral, 28 lipca 2014, 08:03

W ostatniej promocji firmy Electronic Arts można otrzymać The Sims 2 za darmo. Jeżeli macie problem, bo po uruchomieniu produkcji okazało się, że rozdzielczość jest zablokowana na 800x600 pikseli, to w niniejszym artykule znajdziecie instrukcję, jak grać w The Sims 2 w FullHD lub innej rozdzielczości.

The Sims 2 ze wszystkimi dodatkami za darmo na Originie

Draug, 24 lipca 2014, 09:16

Zaprzestając wspierania gry The Sims 2, firma Electronic Arts przygotowała specjalną promocję. Do 31 lipca każdy może otrzymać wspomniany tytuł za darmo na platformie Origin, razem ze wszystkimi 18 dodatkami, jakie się do niego ukazały (wydanie The Sims 2 Ultimate Collection).

Koniec wsparcia dla The Sims 2; darmowa kompletna edycja dla posiadaczy gry

Meehow, 16 lipca 2014, 12:55

22 lipca The Sims 2 przestanie być wspierane przez firmę Electronic Arts. Z tej okazji przygotowywana jest kompletna edycja - The Sims 2 Ultimate Collection. Za darmo otrzymają ją wszyscy Ci gracze, którzy zarejestrowali swoją kopię na platformie Origin.

EA rejestruje domenę TheSims4.com

Jiker, 30 sierpnia 2010, 10:19

Zachodni dziennikarze dotarli do informacji, z których wynika, że na początku lipca firma Electronic Arts zarejestrowała domenę internetową TheSims4.com. Według branżowych mediów fakt ten jednoznacznie sugeruje, że jeden z największych wydawców i producentów gier pracuje nad kolejną odsłoną swojej bestsellerowej serii symulatorów życia.

Start promocji na serię The Sims 2!

Jiker, 5 marca 2010, 12:10

Sklep Gry-OnLine przygotował, wspólnie z firmą Electronic Arts, interesującą promocję związaną z drugą odsłoną cyklu The Sims. Od dzisiaj kupując jeden z zestawów dodatkowych akcesoriów lub jedno z rozszerzeń otrzymacie drugi/drugie zupełnie za darmo. W sprzedaży znalazły się również ciekawe kompilacje The Sims 2.

Seria The Sims ma już 10 lat

Vercetti, 4 lutego 2010, 11:10

Jedna z najpopularniejszych, najobfitszych w dodatki i najlepiej sprzedających się serii ostatnich lat obchodzi dzisiaj okrągły jubileusz. Cykl The Sims, bo o nim mowa, świętuje dziesiątą rocznicę istnienia. Nie mogło przy tym zabraknąć mnóstwa informacji, podsumowujących dorobek autorów serii.

Co nam zabrały Simsy?

Hed, 13 października 2009, 09:18

Ward Moore, jedna z osób zatrudnionych w firmie Maxis, przybliżył nam dwa projekty studia, które zostały odłożone na półkę na rzecz marki The Sims. Decyzja najprawdopodobniej okazała się słuszna, bo w końcu Simsy stały się jedną z najpopularniejszych pecetowych gier, ale jednak anulowane tytuły również mogły być zabawne. Chodzi mianowicie o SimMars oraz SimCastle.

Obniżka ceny serii The Sims 2

Major Doktor Upiorna, 21 sierpnia 2009, 12:30

Fani serii serii The Sims zapewne nie zdążyli jeszcze dobrze zapoznać się z jej trzecią inkarnacją, a już Electronic Arts przygotowało dla nich niespodziankę w postaci obniżki ceny dwójki i jej wszystkich rozszerzeń.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

Jiker, 9 kwietnia 2009, 09:30

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

PlayStation 2 i World of Warcraft królami 2008 roku

Ramsik, 2 stycznia 2009, 19:18

Firma Nielsen postanowiła przeprowadzić badania rynku gier wideo, mających na celu wyłonienie najpopularniejszej konsoli oraz gry na PC. Wyniki – przynajmniej w tym pierwszym przypadku – mogą się wydać dość zaskakujące.

Milion The Sims 2 w Polsce

Hed, 12 grudnia 2008, 09:15

Firma Electronic Arts Polska przekazała nam informację, że gra The Sims 2, licząc wraz z dodatkami i akcesoriami, sprzedała się w Polsce w nakładzie miliona egzemplarzy. To raczej spory sukces jak na nasz rynek, na którym sprzedanie kilkudziesięciu tysięcy danego produktu jest niejednokrotnie problemem. Sytuacja pokazuje też, że silna marka stworzona przez firmę Maxis ma fanów na całym świecie.

Kolejne pozwy w sprawie zabezpieczeń w grach Electronic Arts

Hed, 10 listopada 2008, 13:20

Wraz z wydaniem gry Spore firma Electronic Arts wywoła burzę dotyczącą elektronicznych zabezpieczeń w swoich produktach, które mają pomóc w walce z piractwem. Cyfrowe zarządzanie prawami, czy inaczej DRM, stało się jednak powodem negatywnych komentarzy ze strony branży i użytkowników, co swój finał miało nawet w sprawie sądowej we wrześniu. Media donoszą, że to nie koniec problemów.

Zapowiedziano nowy dodatek do The Sims 2

Thorwalian, 12 września 2008, 12:30

Już niedługo, bo za dwa miesiące, na rynku zadebiutuje kolejny oficjalny dodatek do bestsellerowej serii The Sims 2. Tym samym nie sprawdziły się przewidywania, że Osiedlowe Życie było ostatnią taką ponadplanową produkcją przed oczekiwaną przez rzeszę fanów premierą The Sims 3.

Cykl The Sims ze sprzedażą na poziomie 100 milionów egzemplarzy!

Jiker, 16 kwietnia 2008, 12:20

Najlepiej sprzedającym się cyklem w historii elektronicznej rozrywki są być może przygody hydraulika Mario (200 milionów egzemplarzy!), jednakże w przypadku tylko i wyłącznie pecetów prym wiodą oczywiście Simsy. Z informacji opublikowanych przez koncern Electronic Arts wynika, że seria sprzedała się już w 100 milionach egzemplarzy!

Sims 2 i Szwedzka Ikea nieoficjalnie?

Virion, 17 marca 2008, 11:38

Miłośnicy Simów nie zdążyli jeszcze ochłonąć po nowym dodatku Sims 2: Free Time, a już na stronach fanów tej gry, aż kipi od nowych informacji o „świeżym” packu z przedmiotami.

Pierwsze informacje o The Sims 3

Jiker, 7 marca 2008, 15:51

Premiera oficjalnej strony internetowej poświęconej trzeciej odsłonie cyklu The Sims odbędzie się dopiero 19 marca. Nie musimy jednak czekać do owej chwili, by dowiedzieć się czegoś nowego na temat kolejnego etapu w rozwoju najpopularniejszego pecetowego cyklu.

EA otwiera stronę internetową zapowiadającą The Sims 3

Przemysław Zamęcki, 6 marca 2008, 09:25

O pracach nad The Sims 3 wiemy już od stycznia 2006 roku. Długo kazał nam koncern Electronic Arts czekać na pierwsze szczegóły dotyczące nowej gry, niemniej jednak wydaje się, że okres oczekiwania właśnie dobiega końca.

Dwieście tysięcy sztuk The Sims 2 w Polsce

Przemysław Zamęcki, 28 lutego 2008, 16:09

Jak możemy przeczytać w najnowszym oświadczeniu polskiego oddziału Electronic Arts, druga część cyklu The Sims (sama podstawka, bez żadnych dodatków) sprzedała się w naszym kraju do tej pory w ilości ponad dwustu tysięcy egzemplarzy.

Cykl The Sims ze sprzedażą na poziomie 100 milionów egzemplarzy

Jiker, 20 lutego 2008, 09:05

Cykl The Sims jest wielki. Wiedzą o tym doskonale wszyscy gracze zainteresowani rynkiem gier komputerowych. Jego ogrom przedstawił właśnie wiceprezes firmy Electronic Arts, Steve Seabolt. Z danych ujawnionych przez niego w trakcie Game Developers Conference wynika, że mamy tu do czynienia z jedną z najlepiej sprzedających się serii gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

The Sims 3 - pierwsze szczegóły już wkrótce

Von Zay, 15 lutego 2008, 14:40

Na forum serwisu Quarter To Three pojawiła się lista gier spod znaku The Sims, które rzekomo miałyby się pojawić w roku 2008. Widniały na niej takie pozycje, jak: The Sims 3, MySims dla PC, MySims Kingdom, Sim Animals, MySims Party oraz Sim City Creator. Część tytułów potwierdziły ostatnie oświadczenia Electronic Arts, jednak dla uniknięcia nieporozumień głos w sprawie zabrał Rod Humble z oddziału firmy z Redmond zajmującego się właśnie marką The Sims.

Zapowiedziano nowy dodatek do gry The Sims 2

Metatron, 24 stycznia 2008, 16:39

Electronic Arts dba o to, by fani serii The Sims nie nudzili się, dostarczając im coraz to nowsze dodatki. Siódme rozszerzenie, Czas wolny, jeszcze nie zdążyło trafić do sklepów, a już poinformowano o kolejnym, które jest w przygotowaniu.

Kolejny dodatek do gry The Sims 2 oficjalnie zapowiedziany

Krystian Smoszna, 6 grudnia 2007, 15:08

W przyszłym roku na rynku zadebiutuje kolejny, siódmy już dodatek do gry The Sims 2. Rozszerzenie będzie nosić tytuł FreeTime (w polskiej wersji Czas wolny), a za jego powstanie odpowiada studio Electronic Arts Redwood Shores.

Sześćset tysięcy egzemplarzy gier spod znaku The Sims 2 sprzedanych w Polsce

Metatron, 6 listopada 2007, 11:54

Gra The Sims 2 cieszy się ogromną popularnością – i to nie tylko na świecie, ale również w naszym kraju. Dowodzą tego imponujące wyniki sprzedaży, które ujawniła wczoraj firma Electronic Arts Polska.

EA zapowiada Teen Style Stuff, nowy dodatek do gry The Sims 2

Metatron, 21 września 2007, 11:43

Electronic Arts przyzwyczaiło nas do tego, że co i rusz wypuszcza na rynek kolejny dodatek do gry The Sims 2. Gracze nie zdążyli jeszcze dobrze nacieszyć się Podróżami, a już przygotowane jest kolejne rozszerzenie. Nosić będzie tytuł Teen Style Stuff i zgodnie z nazwą pomoże nam wyposażyć nastoletniego sima w rzeczy potrzebne mu do podkreślenia własnej odrębności i przynależności do grupy.

The Sims On Stage - nowy projekt Electronic Arts

Metatron, 6 września 2007, 09:52

W końcu dowiedzieliśmy się, jaki użytek chce zrobić Electronic Arts z nabytego w lutym serwisu dla fanów karaoke – Singshot Media. Jak się okazało, firma przygotowuje podobną usługę, nieco rozbudowaną i podciągniętą (trochę na siłę) pod markę The Sims.

Electronic Arts wzbogaciło się o 229 milionów USD

Maciej Jałowiec, 2 sierpnia 2007, 12:15

Koncern Electronic Arts opublikował wczoraj informacje odnośnie swojej sytuacji finansowej po zakończeniu pierwszego kwartału jej roku fiskalnego 2008. Wyniki są co najmniej zadowalające – firma osiągnęła zysk brutto na poziomie blisko 230 milionów dolarów amerykańskich.

Bon Voyage, nowy dodatek do The Sims 2, zapowiedziany

Metatron, 28 maja 2007, 12:56

Firma Electronic Arts przyzwyczaiła nas już do tego, że dba o to, by fani Simsów, których jest przecież niemało, nie znudzili się swoją ulubioną serią. Dlatego też co jakiś czas wypuszczane są kolejne, urozmaicające rozgrywkę dodatki. Właśnie oficjalnie zapowiedziano kolejny, The Sims 2: Bon Voyage.

Powstanie film na podstawie serii gier The Sims

Major Doktor Upiorna, 25 maja 2007, 17:10

W Internecie pojawiły się pierwsze informacje odnośnie przeniesienia na srebrny ekran niezwykle popularnej serii gier spod znaku The Sims. Pomysł ten wyszedł ze strony studia filmowego 20th Century Fox, które zdążyło już kupić od Electronic Arts prawa do wymienionej symulacji życia codziennego.

The Sims Impreza! Czyli Simsów nigdy dość

bartek, 9 marca 2007, 13:18

Czy kiedyś Simsy się znudzą? Trudno to stwierdzić, zwłaszcza, że Electronic Arts zasypuje nas coraz to nowszymi i ciekawszymi dodatkami. Jeszcze niespełna miesiąc temu premierę miały Historie z Życia Wzięte, a już teraz EA pokazało pierwsze screeny oraz filmik z kolejnego add-ona do The Sims 2, zatytułowanego Impreza (Celebration Stuff).

The Sims Stories - czyli The Sims w nieco sfabularyzowanej formie

Łosiu, 2 stycznia 2007, 09:50

Pierwszy dzień newsowania w nowym, 2007 roku przynosi nam znakomite nowiny dla wszystkich miłośników serii The Sims. A tych, jak wiemy nie brakuje. Koncern EA oficjalnie donosi, iż rozbudowuje tę markę o całkiem nową linię produktów o wspólnym tytule The Sims Stories.

Stowarzyszenie Amerykańskich Producentów nagradza twórcę Simsów

Metatron, 15 grudnia 2006, 11:26

Producers Guild of America (PGA), organizacja zrzeszająca amerykańskich producentów telewizyjnych, filmowych oraz twórców nowych mediów wręczy Willowi Wrightowi, autorowi Simsów, Vanguard Award, nagrodę przyznawaną wizjonerom branży. Będzie to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane twórcy gier video.

Sims 2: Seasons – nowy dodatek zapowiedziany

Metatron, 9 grudnia 2006, 11:42

Firma Electronic Arts zapowiedziała wydanie kolejnego dodatku do gry Sims 2, zatytułowanego Seasons (pory roku). Jak sama nazwa wskazuje, tym razem świat wirtualnych ludzi wzbogacony zostanie o zmieniające się warunki pogodowe, związane z panującą w danym momencie porą roku.

Święta z The Sims 2

Vercetti, 14 listopada 2006, 16:06

Po raz kolejny koncern Electronic Arts wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów gry The Sims 2, zapowiadając do niej skromny dodatek. W związku z nadchodzącą Gwiazdką amerykański koncern zaanonsował produkt o nazwie Festive Holiday Stuff, będący zbiorem nowych przedmiotów do najlepiej sprzedającej się pecetowej gry ostatnich lat.

Nowe The Sims na Wii, PeCety oraz... konsolę PS3

Jiker, 5 listopada 2006, 10:53

W piątek poinformowaliśmy Was o przyszłych planach koncernu Electronic Arts. Dowiedzieliśmy się wtedy, że firma wypuści na rynek nowatorską wersję The Sims przeznaczoną na Nintendo Wii oraz pełnoprawną, trzecią odsłonę serii, powstającą na PC. Okazało się, że swoją edycję The Sims 2 otrzymają również przyszli właściciele PLAYSTATION 3.

Crysis i Army of Two zaliczają opóźnienie, The Sims 3 w produkcji - Electronics Arts o swoich finansach i planach na przyszłość

Krystian Smoszna, 3 listopada 2006, 08:55

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts opublikowali wczoraj raport finansowy, podsumowujący drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego. Jak zwykle w takich przypadkach, sprawozdanie obfitowało w wiele interesujących informacji dotyczących gier produkowanych przez giganta elektronicznej rozrywki.

The Island - wirtualny świat od EA, skupiający elementy Need for Speed, The Sims, Theme Park i nie tylko

eLKaeR, 19 września 2006, 14:14

Rynkowy kurs korporacji Electronic Arts, polegający na eksploatowaniu sprawdzonych marek, niekoniecznie musi się wszystkim podobać. Niemniej jednak "Elektronicy" znakomicie potrafią również zaskakiwać interesującymi pomysłami, czego doskonałym przykładem jest ujawnione właśnie przedsięwzięcie o nazwie The Island.

The Sims 2: Glamour Life Stuff w produkcji

Vercetti, 16 lipca 2006, 12:55

Zamiłowanie Electronic Arts do wydawania kolejnych dodatków do The Sims przeniosło się także na drugą odsłonę jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Amerykański koncern pracuje już nad następnym add-onem do swojego „symulatora” ludzkiego życia. Dodatek będzie nosić nazwę The Sims 2: Glamour Life Stuff.

Pets nowym dodatkiem do The Sims 2?

Krystian Smoszna, 12 maja 2006, 08:28

Oprócz dziesięciu oficjalnie zapowiedzianych gier, koncern Electronic Arts prezentuje na targach E3 również inne tytuły. Dziennikarze odwiedzający stoisko największego potentata w branży mogą m.in. zobaczyć krótki film, który najprawdopodobniej zwiastuje nowy dodatek do gry The Sims 2.

The Sims trafi na konsole nowej generacji (ze wskazaniem na PS3) ?

ComCo, 27 lutego 2006, 21:10

The Sims to bez wątpienia najlepiej sprzedająca się marka w naszej branży. Wszystkie produkty z tej serii sprzedały się w ponad 58 milionach egzemplarzy na całym świecie, jednak szefowie Electronic Arts wciąż mogą narzekać na jedną sprawę. Pomimo tego, że Simsy zdominowały rynek PeCetów, to nie zaskarbiły sobie aż takiej popularności wśród posiadaczy konsol. Co odmieni tę sytuację?

Kolejny dodatek do The Sims 2?

Elrond, 26 lutego 2006, 16:09

Czeska strona fanowska The Sims 2 zamieściła na swoich łamach zdjęcie plakatu zamieszczonego w pudełku The Sims 2: Open for Business. Z plakatu tego wynika, iż już w kwietniu na rynku pojawi się kolejny dodatek do tej niezwykle popularnej gry, zatytułowany Family Fun.

The Sims 3 w produkcji

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2006, 09:43

Informacje napływające z firmy Gamma Ray wskazują, że koncern Electronic Arts pracuje już nad trzecią odsłoną swojego najbardziej popularnego cyklu w historii – mianowicie The Sims.

"Złote" The Sims 2 na PSP

Jiker, 29 listopada 2005, 08:46

Przed miesiącem swą światową premierę (w wersji na konsole PlayStation 2, Xbox, GameCube, Game Boy Advance oraz Nintendo DS) miała gra The Sims 2. W dniu wczorajszym Electronic Arts poinformowało świat, iż faza produkcyjna edycji przeznaczonej na przenośny sprzęt firmy Sony – PSP – została szczęśliwie doprowadzona do końca.

Znamy tytuł nowego dodatku do The Sims 2

Krystian Smoszna, 28 listopada 2005, 08:59

We wrześniu bieżącego roku informowaliśmy Was o pracach nad kolejnym oficjalnym dodatkiem do gry The Sims 2. Przedwczoraj ujawniono nie tylko jego tytuł, ale także projekt okładki.

Konsolowe wersje The Sims 2 już w sklepach

Krooliq, 25 października 2005, 15:13

No i stało się! Skończył się PeCetowy monopol na grę The Sims 2. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koncernu Electronic Arts, od wczoraj w zachodnich sklepach są już dostępne konsolowe wersje (PlayStation 2, Xbox, GameCube, Game Boy Advance oraz Nintendo DS.) tego tytułu.

Jeśli Święta Bożego Narodzenia to tylko z The Sims 2

Elrond, 12 października 2005, 13:52

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a jest to jak wiadomo okres, kiedy branża komputerowa gorączkowo usiłuje wyciągnąć od graczy jak największe ilości pieniędzy, oferując w zamian zarówno dobre, jak i te ciut gorsze tytuły. Z pewnością nie zawiodą się fani The Sims 2, dla których firma Electronic Arts przygotowuje prezent pod choinkę - The Sims 2 Holiday Edition.

Konsolowe wersje The Sims 2 „ozłocone”

Krooliq, 5 października 2005, 14:29

Już niedługo skończy się PeCetowy monopol na grę The Sims 2. Konsolowe wersje tego tytułu właśnie osiągnęły status „gold” i powędrowały do tłoczni.

Biznes tematem kolejnego dodatku do The Sims 2

Krystian Smoszna, 11 września 2005, 09:44

W najbliższy czwartek na rynku pojawi się nowy dodatek do gry The Sims 2 o nazwie Nocne Życie. Koncern Electronic Arts, który dba o to aby maszynka do zarabiania pieniędzy wciąż działała na pełnych obrotach, już teraz zapowiada kolejne rozszerzenie, tym razem w całości poświęcone prowadzeniu firmy.

The Sims 2 na celowniku amerykańskiego obrońcy moralności

eLKaeR, 24 lipca 2005, 13:23

Ledwie zamknięto sprawę zbyt niskiej kategorii wiekowej, przyznanej Grand Theft Auto: San Andreas, a wypłynęła inna kwestia tego typu. Tym razem w centrum uwagi znalazła się gra pt. The Sims 2, przeznaczona według amerykańskich standardów dla osób powyżej trzynastego roku życia (w Europie próg jest o sześć lat niższy).

Konkurs filmowy z The Sims 2 w tle

Elrond, 26 kwietnia 2005, 09:48

Narzędzie do tworzenia filmów w grze The Sims 2, służy zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Dla wszystkich, którzy odkryli w sobie utajony talent reżyserski Electronic Arts wraz z School of Cinema Television przy Uniwersytecie w Południowej Karolinie przygotowali konkurs na najlepszy film stworzony przy użyciu wspomnianego narzędzia.