Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Homeworld: Deserts of Kharak

Zapowiedź nowego Homeworlda na dwudzieste urodziny serii? [Aktualizacja]

Vergil, 20 sierpnia 2019, 12:03

Wygląda na to, że firma Gearbox Software przygotowuje się do zapowiedzi nowej części serii Homeworld, której stworzenie przypadnie autorom Homeworld: Deserts of Kharak, czyli studiu Blackbird Interactive. Okazja jest doskonała, gdyż we wrześniu minie dwadzieścia lat od premiery pierwszej odsłony cyklu.

Konkurs Homeworld: Deserts of Kharak – wygraj pudełkowe wydanie gry

Góral, 27 czerwca 2016, 17:00

Zapraszamy do udziału w kolejnym szybkim konkursie, w którym tym razem do wygrania jest Edycja Morza Wydm gry strategicznej Homeworld: Deserts of Kharak.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 maja 2016 r.)

Adrian Werner, 16 maja 2016, 20:19

Miniony tydzień na polskim ryku gier wypełniony był informacjami o dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino. Ponadto zapowiedziano symulator okrętu podwodnego UBOOT, podano wyniki finansowe studia CD Projekt RED, ujawniono kilka konkretów na temat niezapowiedzianych oficjalnie projektów i zaprezentowano w pełnej krasie pudełkowe wydanie Homeworld: Deserts of Kharak.

Homeworld: Deserts of Kharak - polskie wydanie zadebiutuje 20 czerwca

Entelarmer, 6 maja 2016, 17:15

Firma Techland zapowiedziała pudełkowe wydanie gry Homeworld: Deserts of Kharak. Tytuł ukaże się w Polsce w specjalnym wydaniu Edycja Morza Wydm i zadebiutuje 20 czerwca.

Wieści ze świata (Fallout 4, Yakuza Zero, Homeworld: Deserts of Kharak, Bigpoint) 23/3/2016

Draug, 23 marca 2016, 14:00

Dziś piszemy o rychłym starcie beta-testów nowego trybu survivalowego w grze Fallout 4, terminie premiery Yakuzy Zero na Zachodzie, debiucie pierwszego DLC do Homeworld: Deserts of Kharak (Soban Fleet Pack) i o przejęciu firmy Bigpoint przez chińskie Youzu Interactive. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Far Cry Primal, Battleborn, Fallout 4, Homeworld: DoK, Werewolves Within, Tumble VR) 16/3/2016

Draug, 16 marca 2016, 15:25

Dziś piszemy o patchu 1.2 do Far Cry Primal, złotym statusie Battleborn, „psiej” nagrodzie dla Fallouta 4, pierwszym DLC do Homeworld: Deserts of Kharak oraz zapowiedzi dwóch gier VR: Werewolves Within od Ubisoftu i Tumble VR od twórców Until Dawn. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Mirror’s Edge Catalyst, Layers of Fear, Homeworld: Deserts of Kharak, Spellweaver) 2/2/2016

Draug, 2 lutego 2016, 14:27

Dziś piszemy m.in. o premierze karcianki Spellweaver, zawartości bogatego wydania pudełkowego Layers of Fear na PC, patchu 1.0.1 z nową mapą do Homeworld: Deserts of Kharak i o anulowaniu crowdfundingowego projektu Ant Simulator z powodu przepuszczenia budżetu przez twórców na głupoty. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera Homeworld: Deserts of Kharak i pierwsze recenzje

Entelarmer, 20 stycznia 2016, 11:45

Dziś w sklepie Steam debiutuje gra Homeworld: Deserts of Kharak, czyli długo oczekiwany prequel kultowej serii RTS-ów. Z dotychczasowych recenzji wynika, że gra jest godnym spadkobiercą Homeworldów i pomimo zmiany scenerii fani cyklu poczują się jak w domu.

Zobacz pierwszy gameplay z Homeworld: Deserts of Kharak

Entelarmer, 14 stycznia 2016, 12:32

Serwis IGN opublikował rozmowę z twórcami gry Homeworld: Deserts of Kharak. Prezes Rob Cunnigham oraz Roiry McGuire nie tylko zdradzili sporo informacji na temat kontynuacji kultowej serii, lecz także po raz pierwszy zaprezentowali rozgrywkę w nadchodzącej strategii czasu rzeczywistego.

Homeworld: Deserts of Kharak - prequel cyklu RTS trafi do sprzedaży w styczniu

Adrian Werner, 17 grudnia 2015, 10:24

Studia Blackbird Interactive i Gearbox ogłosiły, że Homeworld: Deserts of Kharak, czyli prequel klasycznego cyklu kosmicznych RTS-ów, trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku. Opublikowano także nowy zwiastun.

Homeworld: Shipbreakers nie umarł. Twórcy prezentują nowy zwiastun

Bard, 14 października 2015, 07:49

Twórcy z Blackbird Interactive po długim czasie przerwali milczenie i podzielili się szczegółami dotyczącymi procesu produkcji nadchodzącej części cyklu Homeworld - Shipbreakers. Pokazali również zwiastun rozgrywki.

Tekst z okazji 15-lecia premiery Homeworld

Filip „fsm” Grabski, 26 września 2014, 19:15

W Internecie wszystko musi być szybciej, więc na 3 dni przed faktyczną rocznicą zapraszam na wspominkowy tekst o genialnej grze Homeworld. 15 lat temu Relic Entertainment wypuściło na rynek jednego z najlepszych RTSów w historii.

Odświeżone wersje Homeworld 1 i 2 zaoferują rozdzielczość Ultra HD

Góral, 15 lutego 2014, 11:57

Studio Gearbox Software podzieliło się szczegółami dotyczącymi odświeżonych wersji dwóch pierwszych części serii Homeworld. Okazało się, że obie gry przejdą gruntowne zmiany i zaoferują prawdziwą rozdzielczość Ultra HD. Dodatkowo do prac nad oprawą dźwiękową zatrudniono twórców oryginalnego audio.

Homeworld: Shipbreakers porzuca model free-to-play

luckie, 9 września 2013, 13:06

Homeworld: Shipbreakers nie będzie tytułem free-to-play. Współpraca studia Blackbird Interactive z Gearbox Software zaowocowała nie tylko włączeniem gry do marki Homeworld, lecz także uczynieniem z niej dużej, komercyjnej produkcji.

Hardware: Shipbreakers staje się częścią cyklu Homeworld i zmienia tytuł na Homeworld: Shipbreakers

Adrian Werner, 2 września 2013, 10:44

Twórcy RTS-a Hardware: Shipbreakers nawiązali współpracę ze studiem Gearbox, w wyniku której projekt stał się częścią serii Homeworld i został przemianowany na Homeworld: Shipbreakers.

Hardware: Shipbreakers – pierwszy fragment rozgrywki

Ender, 30 maja 2013, 14:20

Twórcy RTS-a Hardware: Shipbreakers zaprezentowali kolejny trailer produkcji, na którym po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć w akcji silnik gry oraz fragmenty gameplayu. Producentem gry jest studio Blackbird Interactive, w którego skład wchodzą autorzy oryginalnego Homeworlda.

Hardware – wymagania sprzętowe i inne ciekawostki o grze autorów Homeworld

Hed, 24 kwietnia 2013, 17:47

Poznaliśmy wymagania sprzętowe strategii czasu rzeczywistego Hardware, którą tworzy studio Blackbird Interactive, założone przez współtwórców serii Homeworld. Deweloper ujawnił też parę ciekawostek na temat gry.

Hardware - obejrzyj filmik prezentujący tło fabularne nowego RTS-a weteranów serii Homeworld

Adrian Werner, 1 kwietnia 2013, 07:15

Doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna z gry Hardware, czyli strategii nad którą pracują weterani cyklu Homeworld. Filmik prezentuje tło fabularne projektu.

W marcu ruszą zamknięte testy Hardware - nowego RTS-a weteranów serii Homeworld

Adrian Werner, 19 stycznia 2013, 18:46

Założone przez weteranów serii Homeworld studio Blackbird ogłosiło, że zamknięte beta testy RTS-a Hardware ruszą w marcu tego roku. Przy okazji ujawniono też kilka nowych informacji na temat gry.

Hardware - strategia społecznościowa od twórców gry Homeworld

Kono, 23 grudnia 2011, 12:55

Część zespołu deweloperskiego, który pracował nad serią gier strategicznych Homeworld tworzy aktualnie grę Hardware. Tytuł ma być strategią społecznościową.