Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2013, 14:20

Hardware: Shipbreakers – pierwszy fragment rozgrywki

Twórcy RTS-a Hardware: Shipbreakers zaprezentowali kolejny trailer produkcji, na którym po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć w akcji silnik gry oraz fragmenty gameplayu. Producentem gry jest studio Blackbird Interactive, w którego skład wchodzą autorzy oryginalnego Homeworlda.

Na oficjalnej stronie gry nadal możemy zapisywać się do beta-testów - Hardware: Shipbreakers – pierwszy fragment rozgrywki - wiadomość - 2013-05-30
Na oficjalnej stronie gry nadal możemy zapisywać się do beta-testów

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o zapowiedzi nowego sieciowego RTS-a zatytułowanego Hardware: Shipbreakers, który ma działać w formacie free-to-play. Wywołał on niemałe zainteresowanie wśród fanów gatunku, głównie za sprawą tego, że producentem gry jest studio Blackbird Interactive, w którego skład wchodzą twórcy Homeworlda. Od czasu pierwszej prezentacji produkcji, autorzy zdążyli pokazać już dwa fabularne trailery, przywodzące klimatem na myśl tą legendarną kosmiczną strategię. Dziś udostępniono graczom trzeci film promujący grę, który po raz pierwszy zawiera fragmenty gameplayu, pozwalające przyjrzeć się graficznemu silnikowi gry oraz jej interfejsowi.

Jak już wiemy z poprzednich zapowiedzi, w trakcie zabawy wcielamy się w dowódcę grupki odważnych i zdesperowanych osób, rozbierających na części wraki tysięcy statków kosmicznych, które rozbiły się na nieprzyjaznej pustynnej planecie. Oczywiście w tym ryzykowanym interesie działa wiele innych podobnych grup poszukiwaczy, które często prowadzą ze sobą dość gorącą wymianę zdań, co zresztą możemy zobaczyć pod koniec filmu. Twórcy zapowiadają, że Hardware: Shipbreakers zawierać będzie wiele elementów zaczerpniętych z Homeworlda, które połączone zostaną z zupełnie nowymi rozwiązaniami, mającymi sprawić, że produkcja wniesie świeży powiem do skostniałego gatunku.

  1. Hardware: Shipbreakers – strona oficjalna