Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Bionic Commando

Słaba sprzedaż Dark Void i Bionic Commando. Capcom stawia na japońską myśl twórczą

Jiker, 18 maja 2010, 10:30

Niższa sprzedaż gier japońskiej firmy Capcom w roku fiskalnym 2010, a przede wszystkim 73% spadek zysków, wpłynęły na podjęcie przez nią radykalnych decyzji w sprawie współpracy z zachodnimi zespołami deweloperskimi.

Sprzedaż gier Capcomu (Bionic Commando, Resident Evil 5 i inne)

Gambrinus, 2 lutego 2010, 11:03

Dwa miesiące temu Capcom musiał zrewidować swoje optymistyczne kalkulacje za fiskalny rok 2009. Zyski firmy ostatecznie miały spaść aż o 80 procent, do poziomu 22 milionów dolarów. Największy wpływ na niedogodną sytuację miało przesunięcie premier tytułów z górnej półki na 2010 rok (m. in.. Dead Rising 2, Lost Planet 2).

Zmiana strategii wydawniczej Capcomu

Adrian Werner, 5 stycznia 2010, 09:58

Jak donosi serwis Kotaku, podczas niedawnej konferencji z inwestorami, Haruhiro Tsujimoto (prezes Capcom) poinformował o planach zmniejszenia skali współpracy japońskiego wydawcy z zachodnimi studiami deweloperskimi.

Prace nad Fortress (Final Fantasy ze studia GRIN) jednak trwają

Cairine, 22 września 2009, 12:00

Jak pisaliśmy niedawno, zamknięte w sierpniu szwedzkie studio deweloperskie GRIN pracowało nad grą z fabułą osadzoną w świecie Final Fantasy. Dowiedzieliśmy się o tym, gdy w Internecie pojawiło się sporo grafik pochodzących z nowej, mającej nie ujrzeć światła dziennego, odsłony japońskiej sagi. Dzisiaj okazało się, że wbrew wcześniejszym doniesieniom prace nad grą wciąż trwają.

Premiery gier w Polsce (31 sierpnia - 6 września)

Vercetti, 7 września 2009, 08:50

Premiery gier w Polsce (31 sierpnia - 6 września)Pierwszy tydzień września pomimo konieczności powrotu do szkoły miał także kilka pozytywnych akcentów. Należały do nich z pewnością polskie premiery takich gier jak Street Fighter IV, Hearts of Iron III czy nowy IL-2 Sturmovik. Szczegółowy wykaz tytułów, które ukazały się w naszym kraju w ciągu minionych siedmiu dni, prezentujemy poniżej.

PC oczkiem w głowie firmy Capcom?

Jiker, 4 września 2009, 10:59

Japońska firma Capcom, która wprowadzi lub wprowadziła w ostatnim czasie na rynek kilka interesujących tytułów na komputery osobiste planuje dalsze wspieranie tej platformy. Informację tę potwierdził w wywiadzie dla serwisu VG247.com wiceprezes przedsiębiorstwa, Christian Svensson.

Cenega dystrybutorem gier Capcomu na Europę Centralną

Hed, 31 sierpnia 2009, 13:00

Cenega Poland oficjalnie ogłosiła, że będzie wydawać gry Capcomu w Polsce. Firmy podpisały umowę, na mocy której dystrybutor zajmie się tytułami japońskiego koncernu na rynkach Europy Centralnej. Potwierdziły się więc nasze wcześniejsze doniesienia. Fani takich produkcji jak Street Fighter IV, Bionic Commando, czy Resident Evil 5 mogą spać spokojnie, bo wszystkie pojawią się w naszym kraju.

Studio odpowiedzialne za Bionic Commando i Terminator Salvation oficjalnie zamknięte

Jiker, 13 sierpnia 2009, 08:45

Przedstawiciele szwedzkiego studia GRIN oficjalnie potwierdzili wczorajsze informacje odnośnie jego zamknięcia. Powodem podjęcia takiej decyzji były opóźnienia w płatnościach ze strony wydawców, z powodu których firma utraciła płynność finansową. Grupa byłych już członków dewelopera podjęła jednocześnie decyzję o założeniu nowego studia.

Koniec twórców Bionic Commando i Terminator Salvation?

Maciej Śliwiński, 11 sierpnia 2009, 08:45

Kłopoty studia GRIN, odpowiedzialnego w ostatnim czasie za takie produkcje jak Bionic Commando czy Wanted: Weapons of Fate przybrały na sile. Wiele wskazuje na to, że firma przechodzi obecnie postępowanie upadłościowe.

Wieści ze świata (Wolfenstein, Bionic Commando, Left 4 Dead 2, Borderlands) 29/07/09

Hed, 29 lipca 2009, 11:44

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W najnowszym wydaniu dominują informacje muzyczne: wyjaśniamy co Depeche Mode robi w Left 4 Dead 2, przedstawiamy kapele, które usłyszymy w Brutal Legend oraz mówimy o premierze ścieżki dźwiękowej z Bionic Commando.

Street Fighter IV i Bionic Commando w planie wydawniczym Cenega Poland [news uaktualniony]

Vercetti, 23 lipca 2009, 10:45

Po tym, jak współpraca pomiędzy Capcomem a CD Projektem dobiegła końca, losy polskich wydań gier wydawanych przez japońską firmę stanęły pod znakiem zapytania.

Premiera Bionic Commando na PC

Vercetti, 17 lipca 2009, 11:08

Po dwóch miesiącach od konsolowej premiery Bionic Commando dostępne jest także na komputerach osobistych. Capcom poinformował, że od dzisiaj TPP studia Grin można znaleźć na półkach europejskich sklepów.

Data premiery Bionic Commando na PC już znana

Maciej Śliwiński, 8 lipca 2009, 08:40

Poznaliśmy datę premiery pecetowej wersji Bionic Commando. W konwersję tej gry z platform konsolowych europejscy gracze zagrają już 17 lipca.

Znamy wymagania sprzętowe Bionic Commando

Maciej Śliwiński, 25 czerwca 2009, 09:55

Capcom, wydawca Bionic Commando podał do publicznej wiadomości sprzętowe wymagania pecetowej wersji tej gry.

Słaba sprzedaż Bionic Commando i Terminator Salvation. Zwolnienia w GRIN niemal pewne?

Jiker, 16 czerwca 2009, 10:30

Bionic Commando – wydawałoby się, że jedna z bardziej oczekiwanych produkcji ostatnich miesięcy – nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem ze strony amerykańskich graczy. W pierwszym miesiącu obecności gry na tamtejszym rynku na zakup produkcji szwedzkiego studia GRIN zdecydowało się ledwie 27 tysięcy posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

Poradnik: Bionic Commando

Redakcja GRYOnline.pl, 28 maja 2009, 17:47

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do konsolowej wersji gry Bionic Commando. Tekst ten zawiera przede wszystkim bardzo szczegółowy opis przejścia wszystkich trzech aktów tej dość wymagającej produkcji."

Twórcy Bionic Commando na bruku?

Elrond, 28 maja 2009, 08:53

Wygląda na to, iż mimo szumnych zapowiedzi o końcu kryzysu, który dotknął również branżę rozrywki elektronicznej, ma się on „całkiem dobrze”. Do grona firm, na których odcisnął swoje piętno, prawdopodobnie dołączył szwedzki deweloper GRIN.

Wieści ze świata (Dead Rising 2, Terminator Salvation, LittleBigPlanet) 21/05/09

Jiker, 21 maja 2009, 12:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Brink nową marką Bethesda Softworks?, E3 bez pokazu Dead Rising 2, pecetowy Terminator Salvation bez pliku instalacyjnego, nowości w LittleBigPlanet i inne. Zapraszamy do lektury.

Premiera Bionic Commando już dziś! Polscy gracze muszą poczekać

ziooleck, 19 maja 2009, 12:00

O Bionic Commando pisaliśmy już dużo. Główny bohater z kryminalną przeszłością zawsze wywołuje pozytywne reakcje wśród graczy. Jeżeli dodamy do tego nadnaturalne moce i otwarty świat, to mamy kandydata na grę miesiąca. Do czego zmierzam? Otóż długo oczekiwana kontynuacja jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier na NES-a w końcu trafiła na sklepowe półki.

Kontynuacja Bionic Commando w planach?

Hed, 17 maja 2009, 13:15

Chociaż data konsolowej premiery tworzonego przez studio Grin Bionic Commando została wyznaczona na 19 maja, to w sieci pojawiły się już pierwsze, dość tajemnicze zapowiedzi możliwej kontynuacji. Zdaniem kilku źródeł tak przynajmniej wynika z opublikowanej, zaszyfrowanej wiadomości. Odwołuje się ona do historii znanej z oryginalnej wersji gry, stworzonej i wydanej w latach 80-tych ubiegłego wieku.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 maja 2009)

Jiker, 12 maja 2009, 12:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Modern Warfare 2 w Game Informer, wielka aktualizacja Far Cry 2, The Beatles: Rock Band na E3, cztery miliony Cooking Mama, nowa gra z cyklu Tony Hawk już 15 maja i inne. Zapraszamy do lektury.

Resident Evil 5 na pecety potwierdzony. Street Fighter IV i Bionic Commando na PC w lipcu

Hed, 1 maja 2009, 19:41

Resident Evil 5 w wersji na pecety został oficjalnie potwierdzony przez Capcom. Przeróbka hitu sprzed lat, czyli Bionic Commando, trafi natomiast do posiadaczy komputerów osobistych w lipcu tego roku. W tym samym miesiącu pojawi się także oczekiwany Street Fighter IV na PC. Posiadacze blaszaków mogą więc być już absolutnie pewni, że otrzymają jedne z ważniejszych tytułów japońskiego koncernu.

Kto wyda w Polsce pecetowego Street Fightera IV czy Bionic Commando?

Michał Bobrowski, 28 kwietnia 2009, 17:17

O godzinie 17.00 naszego czasu minęło embargo na materiały opracowane po tegorocznej edycji Captivate – imprezy, na której firma Capcom zaprezentowała wybranym mediom najważniejsze gry w ich portfelu wydawniczym.

Demo Bionic Commando jutro, nowy zwiastun dzisiaj

Filip „fsm” Grabski, 28 kwietnia 2009, 13:15

Zgodnie z zapowiedziami demo Bionic Commando w usłudze Xbox Live miało zadebiutować w tym miesiącu. I ledwo Capcom zdążył – siejące zamęt mechaniczne ramię zostanie Wam udostępnione jutro.

Demo Bionic Commando tylko na Xboksa 360

Filip „fsm” Grabski, 17 kwietnia 2009, 10:29

Jeśli chcecie przetestować mechaniczne ramię w multiplayerowym demie gry Bionic Commando, musicie się zaopatrzyć w Xboksa 360. Capcom potwierdził, że pozostałe platformy nie otrzymają wersji demonstracyjnych.

Multiplayerowe demo Bionic Commando jeszcze w tym miesiącu

Jiker, 15 kwietnia 2009, 18:50

Jeszcze w tym miesiącu w ofercie Rynku Xbox Live zadebiutuje demo gry akcji Bionic Commando, będącej nowoczesną przeróbką hitu z lat osiemdziesiątych. Umożliwi nam ono przetestowanie trybu rozgrywki sieciowej, którego rozbudowana wersja pojawi się w pełnej odsłonie dzieła studia GRIN.

Znamy datę premiery Bionic Commando na konsole

Hed, 25 marca 2009, 21:35

Tworzona przez studio GRIN przeróbka starego hitu, czyli Bionic Commando, pojawi się 22 maja w Europie, na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Posiadacze komputerów osobistych będą musieli poczekać na tytuł najprawdopodobniej kilka dodatkowych dni lub tygodni (szczegółowa data nie jest jeszcze znana). Już wkrótce powrócimy więc do tej klasycznej pozycji, w zupełnie nowej, odświeżonej wersji.

Capcom w sprawie Resident Evil 5 na PC i nie tylko

Filip „fsm” Grabski, 8 marca 2009, 14:27

Piąta część słynnej serii z Capcomu – Resident Evil w wersjach na X360 i PS3 – już zdobywa rynek w USA. Polacy muszą poczekać do najbliższego piątku, ale wszystko wskazuje na to, że warto. A co z wersją pecetową?

Bionic Commando dopiero w maju

Hed, 6 lutego 2009, 10:38

Przeróbka klasycznej pozycji o przygodach wyposażonego w niezwykłe ramie komandosa, czyli Bionic Commando, pojawi się dopiero w maju. Wcześniej oczekiwaliśmy jej już w marcu tego roku, jednak jak widać, niestety pozycja zaliczy drobne opóźnienie. Dzieło ma zostać wydane w pierwszej kolejności na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a dopiero nieco później na komputery osobiste.

Capcom prawie pod kreską

Filip „fsm” Grabski, 5 lutego 2009, 13:10

Niewiele jest dużych firm w branży gier komputerowych, które miniony rok zakończyły z budzącym respekt plusem na kontach. Capcom również należy do firm, które straciły.

Pecetowy Bionic Commando później niż wersje konsolowe. Powodem piractwo?

Jiker, 6 stycznia 2009, 11:50

Z informacji ujawnionych wczoraj przez Capcom wynika, że Bionic Commando, będące nowoczesnym wznowieniem kultowego cyklu gier akcji z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, ukaże się na rynku jeszcze przed końcem marca bieżącego roku. Dotyczy to jednak tylko konsolowych edycji przygód Nathana Spencera. Potwierdziły się bowiem wcześniejsze obawy – pecetowa wersja gry trafi do sprzedaży później.

Co szykuje Capcom na pierwszą połowę 2009 roku?

ult, 5 stycznia 2009, 15:15

Firma Capcom, japoński producent i wydawca gier, odpowiedzialna m.in. za stworzenie serii Devil May Cry i Lost Planet czy dystrybucję cyklu GTA w Kraju Kwitnącej Wiśni, ogłosiła listę gier, które zostaną wypuszczone do sprzedaży przez nią w pierwszym półroczu 2009.

Capcom robi historyczne podsumowanie sprzedaży swych najlepszych tytułów

Filip „fsm” Grabski, 12 listopada 2008, 13:55

Japoński Capcom od lat istnieje na rynku gier komputerowych i posiada status developera niemalże legendarnego. Czego by nie mówić o ich produkcjach, mają chłopaki czym się pochwalić. I dokładnie to robią prezentując pierwsze zestawienie sprzedaży wszystkich swoich największych hitów.

Bionic Commando na początku przyszłego roku

Crash, 9 października 2008, 15:42

Otwarcie Tokyo Game Show 2008 mamy już za sobą. Wraz ze startem imprezy rządni newsów gracze mają to, na co czekali. Informowaliśmy was o najnowszych planach Microsoftu, teraz czas na Capcom. Redaktorzy zagranicznego serwisu Kotaku dowiedzieli się, że wcześniej zaplanowany debiut Bionic Commando na 2008 rok nie dojdzie do skutku.

Raport Capcomu - koniec z ideą wyłączności, większe wsparcie dla PC

Jiker, 12 września 2008, 09:58

Do tej pory można było odnieść wrażenie, że kwestia ekskluzywności danego tytułu była czymś w rodzaju świętej krowy. Żaden z producentów, czy wydawców nie potrafił podjąć tego tematu we właściwy sposób, ponieważ starali się szukać rozwiązań, które mogłyby zadowolić wszystkich (mowa o patentach w stylu: „czasowa wyłączność” pośród next-genów).

Capcom na targach E3 2008

Filip „fsm” Grabski, 9 lipca 2008, 16:23

Wiele dużych firm pojawi się na rozpoczynających się po weekendzie targach E3 (E3 Media & Business Summit). Informowaliśmy już jakie gry pokaże Square Enix, a teraz pora na listę produktów Capcomu.

Bionic Commando Rearmed opóźniony

vampire, 16 maja 2008, 09:57

Jak poinformował John Diamonon z Capcomu w serwisie PlayStation.Blog, przygotowywany przez studio Grin remake starego hitu z konsoli NES - Bionic Commando Rearmed zostanie opóźniony. Dalej pisze on też, że nowy termin premiery to lipiec 2008. Niestety daty tej nie udało się potwierdzić redaktorom serwisu Shacknews.

Capcom o nowych grach z serii Bionic Commando

Jiker, 22 lutego 2008, 07:47

Japońska firma Capcom ujawniła oficjalną datę premiery Bionic Commando: Master D Revival Plan – remake’u klasycznej platformówki, której pierwotna wersja debiutowała w 1987 roku na automatach do gier. Gra zostanie wydana już za kilka miesięcy w wersjach na konsole Xbox 360, PlayStation 3, a także na komputery klasy PC.

Next-genowy remake Bionic Commando już w fazie alfa

Jiker, 11 lutego 2008, 12:27

Next-genowa odsłona cyklu Bionic Commando weszła w fazę alfa. O fakcie tym poinformował za pośrednictwem oficjalnego bloga poświeconego grze Dan Thronström, główny producent gry oraz jeden z menedżerów szwedzkiego studia developerskiego GRIN.