Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 sierpnia 2011, 11:46

autor: DogGhost

Zawartość aktualizacji systemu PlayStation 3 do wersji 3.70

Sony przedstawiło zmiany, które wprowadzi najnowsza aktualizacja PlayStation 3 w wersji 3.70. Usprawnienia obejmują m.in. automatyczną synchronizację oraz odtwarzanie filmów Blu-Ray.

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiły się szczegóły na temat zbliżającej się aktualizacji systemu PlayStation 3 do wersji 3.70. Dotyczą one głównie subskrybentów usługi PlayStation Plus oraz odtwarzania filmów na płytach Blu-Ray.

Pierwsza ze zmian odnosi się do rozbudowy funkcji automatycznego pobierania. Użytkownicy PS Plus uzyskają możliwość ustawienia za pomocą trójkąta na padzie, kopie których zapisanych gier mają być automatycznie wysyłane na serwer. Jednocześnie zostanie wprowadzona automatyczna synchronizacja zdobytych trofeów.

Zawartość aktualizacji systemu PlayStation 3 do wersji 3.70 - ilustracja #1

Kolejna zmiana, tym razem obejmująca wszystkich użytkowników, to dodanie systemu rekomendacji. Dzięki niemu gracze będą mogli polecać najciekawsze gry, a także materiały filmowe swoim znajomym z PlayStation Network. Rozwiązanie to jest coraz częściej stosowane w cyfrowej dystrybucji. Przykładem może tu być chociażby Steam, który wprowadził je w zeszłym roku.

Zawartość aktualizacji systemu PlayStation 3 do wersji 3.70 - ilustracja #2

W menu konsoli pojawi się również nowa zakładka: usługi TV/Video, zawierająca szereg przydatnych aplikacji. Nie wiadomo jednak czy będzie ona funkcjonować w Europie. Natomiast w kwestii usprawnień dotyczących odtwarzania filmów na Blu-Ray, pojawi się wsparcie dla obrazu 3D w dodatkach specjalnych opartych na Javie, a także dla kodeków DTS-HD MA i DTS-HD HR. Zdjęcia 3D w formacie MPO będzie można bez problemu wyświetlać bezpośrednio z poziomu menu oraz w aplikacji „galeria zdjęć”.