Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 września 2019, 11:25

autor: XxX

XDA Developers: Xiaomi szykuje aż cztery telefony z matrycą 108 Mpix

Według serwisu XDA Developers Xiaomi pracuje nad czterema telefonami z matrycą o rozdzielczości 108 Mpix w podstawowym aparacie. Będzie to rekordowe osiągnięcie w przypadku smartfonów.

Xiaomi pracuje nad czterema nowymi smartfonami z matrycą o rozdzielczości 108 Mpix. - XDA Developers: Xiaomi szykuje aż cztery telefony z matrycą 108 Mpix - wiadomość - 2019-09-03
Xiaomi pracuje nad czterema nowymi smartfonami z matrycą o rozdzielczości 108 Mpix.

Jak donosi serwis XDA Developers, Xiaomi pracuje nad czteroma telefonami z matrycą o rozdzielczości 108 Mpix w głównym, tylnym aparacie. Wojna na megapiksele trwa w najlepsze, a tego typu posunięcia ze strony producentów tylko zaogniają konflikt. Możemy się więc spodziewać, że inne firmy pójdą za przykładem danym przez chińskiego producenta i również wprowadzą matryce o podobnej rozdzielczości do swoich flagowców.

Źródła serwisu XDA Developers wydają się być pewne, ponieważ w przeszłości ich doniesienia już niejednokrotnie się sprawdzały. Tym razem ślad tak potężnej matrycy wykryto w aplikacji MIUI Mi Gallery, gdzie producent dodał obsługę wyświetlania zdjęć o rozdzielczości 108 Mpix. Zaimplementowana ona została jednak tylko dla urządzeń o nazwach kodowych „Tucano”, „Draco”, „Umi”, oraz „Cmi”. Prawdopodobnie zostaną one podzielone między marki Mi oraz Redmi.

Za dostarczenie tak potężnego czujnika odpowiedzialna będzie firma Samsung. - XDA Developers: Xiaomi szykuje aż cztery telefony z matrycą 108 Mpix - wiadomość - 2019-09-03
Za dostarczenie tak potężnego czujnika odpowiedzialna będzie firma Samsung.

Taka poszlaka może nie być wystarczająco wiarygodna dla niektórych obserwatorów branży, jednak z jakiego innego powodu producent miałby wprowadzać możliwość przeglądania zdjęć o tak wysokiej rozdzielczości, jeśli aparat w telefonie nie byłby w stanie dojść do podobnego poziomu?

Wszystko wskazuje na to, że producentem odpowiedzialnym za dostarczenie matrycy dla Xiaomi będzie Samsung ze swoim czujnikiem ISOCELL Bright HMX. Żaden konkurencyjny dostawca nie zaprezentował jeszcze nic, co mogłoby mu dorównać.