Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 września 2018, 11:25

autor: Movis

Xbox One z obsługą klawiatury i myszy

Już wkrótce do konsoli Xbox One będzie można podpiąć ulubioną klawiaturę czy mysz. Koncern nawiązał współpracę z Razerem i zapowiedział, że w najbliższych tygodniach rozpoczną się testy nowej funkcji konsoli, choć dodanie tego typu wsparcia jest jedynie zaoferowaną deweloperom opcją, a nie obowiązkiem.

Podczas ostatniego wydarzenia Inside Xbox firma Microsoft ogłosiła, że za parę tygodni odbędą się pierwsze testy wsparcia dla klawiatur i myszy na konsoli Xbox One. Członkowie kręgu Xbox Insider sprawdzą, jak z nowymi opcjami sterowania poradzi sobie konsolowa edycja Warframe, a po tych próbach opcja będzie stopniowo udostępniana szerszemu gronu deweloperów, jak i odbiorców. Dodatkowo zapowiedziano współpracę z zajmującą się produkcją sprzętu dla graczy firmą Razer.

Na razie jest dość tajemniczo. - Xbox One z obsługą klawiatury i myszy - wiadomość - 2018-09-26
Na razie jest dość tajemniczo.

We wpisie blogowym przedstawiciel koncernu zaznacza, że umożliwienie korzystania z pecetowych peryferii nie jest obowiązkiem, a opcją, którą mogą wykorzystać deweloperzy poszczególnych gier. To do nich należeć będzie decyzja, czy implementacja nowego sterowania jest warta świeczki oraz jak sprawiedliwie rozwiązać kwestie sporne, np. w rywalizacyjnych strzelankach, gdzie użytkownicy myszek mieliby oczywistą przewagę.

Możliwość używania typowo komputerowych urządzeń wejścia na dedykowanych do gier konsolach jest tematem pojawiającym się już w przeszłości, choć nadal raczej dość niszowym. Oferujący wygodę kanapowego grania kontroler rzadko kiedy jest odrzucany na rzecz myszy, nawet jeśli ta oferuje większy poziom precyzji. Konsolowe tytuły są także w dużej mierze tworzone z myślą o padzie i co za tym idzie – nieźle przystosowane do tego specyficznego środowiska.

Razer oferuje już przydatne w salonowym gamingu kombo klawiatury i myszy. - Xbox One z obsługą klawiatury i myszy - wiadomość - 2018-09-26
Razer oferuje już przydatne w salonowym gamingu kombo klawiatury i myszy.

Nic dziwnego, że firma Microsoft podążyła tu jednak śladem konkurencyjnego Sony, które już od dłuższego czasu oferuje możliwość podłączenia klawiatury/myszy przez USB oraz Bluetooth. Jak na razie informacje pozostają jednak dość skromne. O kolejnych wspieranych tytułach i dedykowanych dla XONE produktach Razer mamy się dowiedzieć podczas kolejnego Inside Xbox, zaplanowanego na 10 listopada.

  1. Blog Xbox Wire
  2. Oficjalna strona Razer
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach