Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2014, 09:16

autor: luckie

Xbox One w rękach 3 milionów graczy

Od 22 listopada do końca 2013 roku Xbox One sprzedał się na świecie w liczbie 3 milionów egzemplarzy. Tym samym pobił na głowę wynik swojego poprzednika - Xboksa 360. Ponadto Xbox One zyskał miano najszybciej sprzedającej się konsoli w USA w listopadzie.

Microsoft odsłonił karty, czekamy na ruch Sony - Xbox One w rękach 3 milionów graczy - wiadomość - 2014-01-07
Microsoft odsłonił karty, czekamy na ruch Sony
Sukcesy Xboksa One w 2013 roku
  1. Sprzedano 3 miliony egzemplarzy na świecie
  2. Xbox One stał się najszybciej sprzedającym się urządzeniem z rodziny Xbox…
  3. …oraz najszybciej sprzedającą się konsolą w USA w listopadzie

Firma Microsoft ogłosiła, że w 2013 roku Xbox One trafił do ponad 3 milionów klientów w 13 krajach świata. W okresie świątecznym konsola ponoć wyprzedała się w większości sklepów, w których była oferowana. Jest to rekordowe tempo dla urządzeń z rodziny Xbox – debiutujący 22 listopada 2005 roku Xbox 360 przed końcem roku trafił do sklepów (nie klientów) w liczbie 1,5 miliona egzemplarzy.

Przy tej okazji Microsoft pochwalił się, że w listopadzie 2013 roku Xbox One był najszybciej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych (średnio kupowano 101 tysięcy egzemplarzy dziennie). Warto przy tym pamiętać, że „szybkość” Xboksa One mierzono na „dystansie” jednego tygodnia, podczas gdy PS4 miał do „przebiegnięcia” dwa razy tyle. Według specjalistów z firmy NPD Group, w wypadku tego typu produktów wyniki sprzedaży z drugiego tygodnia obecności na rynku zazwyczaj są zaniżone przez niedostateczną podaż. A zatem, choć w listopadzie XONE faktycznie sprzedawał się szybciej od PS4, to właśnie konsola firmy Sony trafiła do większej liczby Amerykanów w miesiącu premiery.

Sony nie ujawniło jeszcze podsumowania wyników sprzedaży PS4 w 2013 roku. Ostatnie oficjalne dane na ten temat pochodzą z początków grudnia, kiedy to powiadomiono, że w listopadzie konsolę kupiono 2,1 miliona razy. Wiemy również, że „niebiescy” cieszą się dużą popularnością w Wielkiej Brytanii, gdzie sprzedaż PS4 wyraźnie góruje nad rezultatem osiągnietym przez XONE.

  1. Microsoft dziękuje fanom za 2013 rok
  2. Oficjalna strona konsoli Xbox One
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.