Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 sierpnia 2021, 09:53

Xbox Cloud Gaming z ważną zmianą na PC

Usługi Xbox Cloud Gaming na PC można już używać za pośrednictwem aplikacji Xbox. Aby z niej skorzystać, konieczne jest jednak spełnienie pewnych wymagań.

W SKRÓCIE:
  • Usługę Xbox Cloud Gaming na PC możemy teraz uruchomić poprzez aplikację Xbox.
  • Aby z niej skorzystać, konieczne jest posiadanie subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate oraz odpowiedniego kontrolera.
  • Chętni do przetestowania usługi muszą być także członkami programu Xbox Insider.

Przez długi czas usługa Xbox Cloud Gaming dostępna była jedynie dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Sytuacja ta zmieniła się w czerwcu, gdy trafiła ona również na platformy z iOS-em oraz pecety. Korzystać z niej można było jednak wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki. Teraz nastąpiła kolejna zmiana – streaming gier można uruchomić bezpośrednio poprzez aplikację Xbox.

Jest to duże ułatwienie, ponieważ pozwala posiadaczom abonamentu Game Pass Ultimate na proste przeglądanie tytułów w znanej im już aplikacji i uruchamianie ich w chmurze jednym kliknięciem. Nie muszą się przy tym przejmować wymaganiami sprzętowymi, a jedynie prędkością swojego Internetu. Same gry są za to streamowane w jakości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę.

Niestety usługa nie jest na razie dostępna dla wszystkich. Skorzystać z niej mogą jedynie członkowie programu Xbox Insider. Jednocześnie muszą być oni posiadaczami subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Ponadto Cloud Gaming obsługiwany jest na razie jedynie w 22 krajach. Na szczęście Polska znalazła się na tej krótkiej liście.

Obecnie konieczne jest również posiadanie odpowiedniego kontrolera. Granie za pomocą myszki i klawiatury nie jest możliwe, ponieważ streaming gier od Microsoftu obsługiwany jest za pośrednictwem konsol Xbox Series X. Możliwe jednak, że w przyszłości sytuacja ta ulegnie zmianie i doczekamy się możliwości grania za pomocą tradycyjnych dla PC urządzeń.

Informacje o tym, jak dołączyć do programu Xbox Insider, znajdziecie na oficjalnej stronie.

Xbox Cloud Gaming z ważną zmianą na PC - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.