Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 listopada 2016, 11:14

autor: Arantasar

Wydano sterowniki Radeon Software Crimson Edition 16.11.4

Firma AMD opublikowała nową wersję sterowników do swoich kart grafiki. Oprogramowanie Radeon Software Crimson Edition oznaczone numerem 16.11.4 oferuje wsparcie dla gry Sid Meier's Civilization VI oraz eliminuje błędy związane z wyświetlaniem plików wideo w standardzie kompresji H.264.

Koncern AMD poinformował o opublikowaniu najnowszej wersji oprogramowania do swoich kart grafiki.

Firma AMD opublikowała sterowniki Radeon Software Crimson Edition 16.11.4 - Wydano sterowniki Radeon Software Crimson Edition 16.11.4 - wiadomość - 2016-11-18
Firma AMD opublikowała sterowniki Radeon Software Crimson Edition 16.11.4

Sterowniki Radeon Software Crimson Edition 16.11.4 zapewniają wsparcie dla gry Sid Meier's Civilization VI oraz eliminują drobne mankamenty generowania obrazu w przypadku Titanfall 2. Oprócz tego oprogramowanie rozwiązuje błędy związane z wyświetleniem przez przeglądarki materiałów wideo w standardzie kompresji H.264. Jest to następca popularnych przed laty formatów DivX i Xvid, wykorzystywany często do transmisji telewizji wysokiej rozdzielczości w wielu cyfrowych platformach satelitarnych, oraz jako jeden z podstawowych formatów w oprogramowaniu QuickTime. Użytkownicy informowali, że materiały nie wyświetlają się poprawnie, jeśli korzystamy z akceleracji sprzętowej i mamy uruchomioną jakąś grę, co jest szczególnie istotne dla osób strumieniujących zapis z rozgrywki. Problem ten udało się rozwiązać, jednak w dokumentacji najnowszych sterowników możemy przeczytać, że wciąż mogą pojawiać się błędy w przypadku streamowania z wykorzystaniem modelu komunikacji P2P na niektórych kartach grafiki z serii Radeon RX 400.

Jednocześnie firma poinformowała, że zaobserwowano kilka innych nierozwiązanych jeszcze problemów. Dotyczą one przede wszystkim wydanych niedawno tytułów i bardziej zaawansowanych technologii. Niektóre nowsze gry mogą mieć problemy z działaniem lub wydajnością, jeśli w tle działa aplikacja społecznościowa Raptr. Najlepszym wyjściem w takim wypadku jest tymczasowe zamknięcie programu. Oprócz tego Doom i Dota 2 wykazują tendencję do zawieszania, jeśli używamy API Vulkan w przypadku kart grafiki wykorzystujących architekturę Graphics Core Next. Zaobserwowano też migotanie ekranu w Overwatch w trybie CrossFire oraz okazjonalne zawieszanie gry FIFA 17 przy korzystaniu z kilku kart grafiki w trybie Hybrid Graphics lub PowerXpress.

Omawiane oprogramowanie oraz jego pełną dokumentację można znaleźć pod tym adresem. Jest ono przeznaczone dla 32- i 64-bitowych wersji systemów operacyjnych Windows 10, 8.1 i 7. Wspierane karty grafiki to modele z serii RX 400, Pro Duo, R9 Fury, R9 Nano, R9 300, R9 200, R7 300, R7 200, R5 300, R5 200, HD 8500-8900, HD 7700-7900 i, gdzie dotyczy, ich mobilne odpowiedniki.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.