Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 stycznia 2015, 13:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Windows Holographic - Microsoft ujawnia technologię holograficzną

Podczas wczorajszej konferencji koncern Microsoft ujawnił technologię holograficzną Windows Holographic, która zadebiutuje w okolicach premiery Windowsa 10 wraz z okularami HoloLens.

Windows Holographic w skrócie:
  • Technologia holograficzna firmy Microsoft
  • Do korzystania z niej potrzebne będą okulary HoloLens
  • Premiera technologii i urządzenia odbędzie się w okolicach debiutu Windowsa 10

Wczorajsza konferencja koncernu Microsoft zaowocowała sporą ilością ciekawych wiadomości. Okazało się, że użytkownicy Windowsa 7, 8.1 i Windowsa Phone 8.1 będą mogli za darmo zaktualizować system do Windowsa 10. Przy okazji nowego OS-u gigant z Redmond ma zwrócić większą uwagę na PC-towych graczy, dzięki czemu otrzymamy chociażby komputerowe Fable Legends. Oprócz tego koncern ujawnił ciekawą technologię holograficzną nazwaną Windows Holographic, do korzystania z której wymagane będą okulary HoloLens, ochrzczone przez Microsoft mianem „najbardziej zaawansowanego komputera holograficznego”.

Jest to zaawansowane technologicznie urządzenie, wyposażone w procesory GPU, CPU oraz HPU (Holographic Processing Unit). Ten ostatni odpowiada m.in. za komunikację z okularami, które „rozumieją” co im pokazujemy ruchami rąk, rozpoznają głos itd. Oprócz tego sprzęt zaoferuje wysokiej jakości hologramy i obsłuży dźwięk przestrzenny. Co ciekawe, HoloLens nie będą zintegrowane z żadnym urządzeniem i do korzystania z tego wynalazku nie trzeba będzie posiadać smartfona czy PC-ta.

Na powyższym zwiastunie obejrzycie krótką prezentację sprzętu, który ma znaleźć zastosowanie w rozmaitych aplikacjach do użytku codziennego, edukacji, pracy oraz grach wideo. Windows Holographic oraz okulary HoloLens mają zadebiutować w okolicach premiery Windowsa 10, który ma się ukazać w tym roku.

Windows Holographic – technologia rodem z filmu Raport mniejszości. - Windows Holographic - Microsoft ujawnia technologię holograficzną - wiadomość - 2015-01-22
Windows Holographic – technologia rodem z filmu Raport mniejszości.
Okulary HoloLens. - Windows Holographic - Microsoft ujawnia technologię holograficzną - wiadomość - 2015-01-22
Okulary HoloLens.
Windows Holographic - Microsoft ujawnia technologię holograficzną - ilustracja #3
TWOIM ZDANIEM

Przesiądziesz się na Windows 10?

Jak tylko wyjdzie, zapowiada się świetnie.
68,2%
Zostaje przy starszej wersji systemu.
23,4%
Poczekam aż będzie jakiś Service Pack.
8,3%
Zobacz inne ankiety