Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 września 2012, 19:24

autor: Olek

Valve pokazuje, czego można oczekiwać po trybie Big Picture na Steamie

Lada chwila powinny rozpocząć się beta-testy trybu Big Picture na platformie Steam. Firma Valve postanowiła wyjaśnić graczom, czego mogą spodziewać się po usłudze, która ma zrewolucjonizować granie na komputerach PC.

Valve pokazuje, czego można oczekiwać po trybie Big Picture na Steamie - ilustracja #1
Czy tryb Big Picture przypadnie do gustu użytkownikom platformy Steam?
Big Picture – minimalne wymagania sprzętowe:
  1. procesor: 3.0GHz
  2. pamięć RAM: 1GB
  3. karta graficzna: 256MB VRAM (z obsługą technologii PixelShader 2.0b, kompatybilna z bibliotekami DirectX 9)
  4. przestrzeń na twardym dysku: 1GB
  5. łącze internetowe: szerokopasmowe (rekomendowane)

O planowanym rozpoczęciu publicznych beta-testów Big Picture informowaliśmy wczoraj. Firma Valve potwierdziła dziś doniesienia dziennika New York Times. Na oficjalnej stronie internetowej platformy Steam pojawiła się też zakładka z informacjami o najważniejszych funkcjach i wymaganiach sprzętowych nowego trybu.

Możliwości Big Picture przedstawione zostały w krótkim, niespełna 100-sekundowym klpie wideo. Filmik pozwala zapoznać się z wyglądem menu usługi, które w dużym stopniu przypomina doskonale znany użytkownikom Xboksa 360 dashboard. Całość prezentuje się bardzo schludnie, a co za tym idzie nawigowanie powinno być bardzo komfortowe.

Jason Schreier z serwisu Kotaku, który miał już okazję zobaczyć Big Picture w akcji zauważa, że choć tryb można włączyć na komputerowym monitorze, to najlepiej prezentować się będzie jednak na dużych ekranach. Pod tym kątem projektowane były ikony, czcionki i poszczególne elementy menu.

System sterowania premiować ma komfortowe rozwiązania. Komputerowe klawiatury i myszki będą obsługiwane, ale za pomocą znacznie wygodniejszego w użyciu gamepada można będzie nawet przesyłać wiadomości tekstowe.

W trybie Big Picture sprawdzimy ofertę sklepu Steamstore, przejrzymy gry w swojej steamowej bibliotece, przeczytamy najnowsze posty na forum czy wiadomości od znajomych, a także zajrzymy na popularne serwisy internetowe (m.in. Twitter, Youtube i Facebook) albo wyszukamy coś w Google. Wszystko to dostępne ma być bez konieczności wstawania z kanapy.

  1. Big Picture – Valve o nowym trybie korzystania ze Steamu