Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 stycznia 2018, 19:19

autor: Maiman

Switch podbija Stany Zjednoczone. To najszybciej sprzedająca się konsola w historii

Nie ma mocnych na Nintendo Switch. Niemal 5 milionów egzemplarzy konsoli zniknęło z półek sklepowych w Stanach Zjednoczonych niespełna rok po jej premierze. Switch wyprzedził w ten sposób Wii – i dalej chce podbijać rynek.

Po 10 miesiącach od oficjalnej premiery, Nintendo Switch nabyło ponad 4,8 miliona Amerykanów. Czyni to ze Switcha najszybciej sprzedającą się konsolę w historii Stanów Zjednoczonych. Wii, poprzedniego rekordzistę, w analogicznym okresie zakupiły 4 miliony graczy. Choć po osiągnięciu takiego wyniku Nintendo mogłoby spocząć na laurach, japoński producent zapowiada, że dopiero się rozkręca.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild okazało się powiewem świeżości w gatunku sandboksów i zapewniło Nintendo Switch świetny start. - Switch podbija Stany Zjednoczone. To najszybciej sprzedająca się konsola w historii - wiadomość - 2018-01-04
The Legend of Zelda: Breath of the Wild okazało się powiewem świeżości w gatunku sandboksów i zapewniło Nintendo Switch świetny start.

Nintendo planuje rozpocząć rok 2018 z przytupem. W pierwszym kwartale do fanów konsoli trafią takie produkcje, jak kultowa Bayonetta i Bayonetta 2 czy ekskluzywny Kirby Star Allies. Gigant z Kioto zapowiada też pogłębienie współpracy z całą gamą deweloperów, wśród których nie zabraknie Bethesdy (odpowiedzialnej za konwersję The Elder Scrolls V: Skyrim), Ubisoftu (twórców Mario + Rabbids: Kingdom Battle) czy Segi (wydawcy Sonic Manii). W praktyce plany te poskutkują zapewne zatrzęsieniem premier – zarówno produkcji nowych, jak i konwersji znanych hitów.

Switch zawdzięcza komercyjny sukces przede wszystkim świetnym tytułom na wyłączność. Wraz z konsolą zadebiutowało The Legend of Zelda: Breath of the Wild, które obecnie posiada niemal 2/3 wszystkich nabywców sprzętu Nintendo. Ponad połowa zagrywa się natomiast w Super Mario Odyssey. Produkcje te otrzymały w naszych recenzjach noty 10/10 (czwarta „dycha” w historii portalu) i 9.5/10. Oprócz nich dużą popularnością cieszą się zręcznościówka Mario Kart 8 Deluxe i strzelanka Splatoon 2.

Nintendo Switch zadebiutowało 3 marca 2017 roku. Od momentu premiery sprzętu Japończykom nie brakowało powodów do radości – regularnie informowaliśmy o kolejnych komercyjnych sukcesach konsoli, które skumulowały się w grudniowej informacji o 10 milionach egzemplarzy Switcha sprzedanych na całym świecie. Biorąc pod uwagę popularność urządzenia, wydaje się, że natarcia Nintendo nie powstrzyma nic – nawet złamanie przez hakerów zabezpieczeń konsoli, co umożliwia piracenie na nią gier. Jak jednak będzie naprawdę, przekonamy się prawdopodobnie za kolejne 10 miesięcy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach