Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 września 2019, 11:35

autor: Bebop

Switch dostanie wyginane kontrolery? Nintendo patentuje nowe Joy-Cony

Nintendo może wprowadzić nowe, bardziej ergonomiczne Joy-Cony do konsoli Switch. Może, ale nie musi, bo na razie do sieci trafił wyłącznie patent na wyginane kontrolery.

Switch dostanie wyginane kontrolery? Nintendo patentuje nowe Joy-Cony - ilustracja #1
Wyginane Joy-Cony wyglądają ciekawie, ale nie wiadomo, czy zostaną wprowadzone do użytku.
W SKRÓCIE:
  1. Nintendo może wprowadzić nowe Joy-Cony;
  2. kontrolery można byłoby wyginać dzięki zawiasom, co nie przeszkadzałoby w podpięciu ich do konsoli;
  3. gracze obawiają się, że nowy element zostałby dodany kosztem innych funkcji.

W bazie Japońskiego Urzędu Patentowego pojawił się nowy design Joy-Conów do Switcha. Wygląda na to, że Nintendo rozważa stworzenie alternatywnych kontrolerów do swojej dwuletniej hybrydowej konsoli. Nowością byłby umieszczony w górnej części sprzętu zawias, który umożliwiałby wyginanie urządzenia. Co ciekawe, wedle patentu rozwiązanie to działałoby zarówno w połączeniu z konsolą, jak i na odległość. Zawias umieszczony byłby bowiem w lekkim oddaleniu od szyny służącej do montowania kontrolerów w konsoli.

Pomysł mógłby przypaść do gustu fanom długich sesji z „pstrykiem”, bo oferuje wygodniejszy, bardziej ergonomiczny kształt. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że kontrolery zginane byłyby o jakieś 20 lub 30 stopni, choć dokładnych danych nie posiadamy. Patent prezentuje też drugą wersję kontrolera, który byłby wygięty na stałe.

Switch dostanie wyginane kontrolery? Nintendo patentuje nowe Joy-Cony - ilustracja #2
Switch dostanie wyginane kontrolery? Nintendo patentuje nowe Joy-Cony - ilustracja #3

Mało entuzjastycznie do pomysłu podchodzą sami gracze. Użytkownicy forum Reddit dość zgodnie twierdzą, że Joy-Cony są za małe, by umieszczać w nich dodatkowe elementy. Wprowadzenie zawiasów mogłoby więc odbyć się kosztem usunięcia obecnych komponentów. Obawy te są zresztą uzasadnione. W przypadku Nintendo Switch Lite „wielkie N” zachowało kompaktowy rozmiar konsoli dzięki pozbyciu się funkcji HD Rumble oraz kamery IR. Gdyby tak właśnie miało się stać i w tym przypadku, nowe kontrolery byłyby alternatywą jedynie dla niektórych użytkowników. Oczywiście należy pamiętać o najważniejszym: jest to jedynie patent. Nie ma więc pewności, że gigant z Kioto zdecyduje się kiedykolwiek wprowadzić pomysł w życie.

Jedno nie ulega wątpliwości, Nintendo stara się wciąż rozwijać bardzo ciepło przyjętą konsolę. Oryginalne Joy-Cony były w dniu premiery innowacyjnym rozwiązaniem, którego opinię popsuł nieco powszechny problem z „dryfującymi” gałkami analogowymi. Warto wspomnieć, że Japończycy pracują także nad elastycznym kontrolerem do ćwiczeń, którego zwiastun niedawno opublikowali na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo
  2. Nintendo komentuje sprawę wadliwych kontrolerów Joy-Con
  3. Nowy model Nintendo Switch z bardziej wydajną baterią niż wersja Lite
  4. Nintendo Direct – premiera Divinity: Original Sin 2 na Switcha i inne nowości

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach