Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 listopada 2021, 18:30

autor: ZieZie

Steam Deck nie będzie miał tytułów ekskluzywnych

W FAQ dotyczącym Steam Decka Valve potwierdziło, że platforma ta nie będzie posiadała żadnych tytułów ekskluzywnych.

W skrócie:

  • Valve w FAQ odnośnie swojego nowego sprzętu potwierdziło, że Steam Deck nie będzie posiadał żadnych tytułów ekskluzywnych.

Na podstronie dokumentacji Steamworks, w sekcji przeznaczonej dla nowego sprzętu firmy Valve, pojawiło się FAQ przeznaczone odpowiadaniu na pytania najczęściej zadawane przez deweloperów i wydawców gier. Wśród poruszonych tam zagadnień można znaleźć potwierdzenie, że Steam Deck nie będzie posiadał żadnych tytułów ekskluzywnych.

Nie, nie ma to dla nas za wiele sensu. Steam Deck to PC i powinien móc uruchamiać gry jak PC.

Sprzęt ten będzie działał na zmodyfikowanej wersji systemu SteamOS od Valve. Jego interfejs będzie podobny do tego, co można znaleźć na konsolach. Mimo tego urządzenie nie zostanie ograniczone tylko i wyłącznie do kolekcji gier ze Steama. Ma ono pozwolić na instalację oprogramowania od firm trzecich, co sprawi, że Steam Deck będzie po prostu przenośnym PC.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że sprzęt ten nie ma zastępować komputera graczom, lecz być jego mobilnym przedłużeniem. Z tego właśnie powodu rozdzielanie użytkowników za pomocą tytułów ekskluzywnych nie miałoby większego sensu i mogłoby narobić sporo szkód w przyszłości. Dlatego decyzja Valve w tym temacie nikogo nie powinna dziwić.

Niestety, niedawno producent ogłosił, że premiera Steam Decka zostanie opóźniona o dwa miesiące. Wysyłka pierwszych egzemplarzy tego przenośnego PC będzie miała miejsce dopiero w lutym 2022 roku zamiast w grudniu 2021 r. Głównym powodem zaistniałej sytuacji jest brak części potrzebnych do wytwarzania urządzenia.

Steam Deck nie będzie miał tytułów ekskluzywnych - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.