Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2021, 18:30

autor: Adam Królak

GTA Trilogy Definitive Edition z dużym patchem; okazała lista poprawek

Rockstar i Grove Street Games nie ustają w próbach naprawienia remastera trylogii GTA. Najnowszy patch 1.03 wprowadza szereg zmian i udogodnień, na które czekali gracze.

Studia Rockstar Games i Grove Street Games wypuściły nową aktualizację, która naprawia najbardziej palące problemy zremasterowanej trylogii GTA. Poprawia ona między innymi efekt padającego deszczu i błędy z teksturami, a także wprowadza nowy tryb kamery. Patch 1.03 jest dostępny na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Nie podano żadnych informacji na temat udostępnienia łatki na konsolę Nintendo Switch.

Lista zmian jest długa, jednak graczy najbardziej powinny zadowolić liczne poprawki techniczne, które usuwają część błędów i sprawiają, że gra działa bardziej stabilnie. Występowanie wyśmiewanego przez wielu użytkowników efektu deszczu też zostało rzekomo ulepszone przez deweloperów. Nie powinien on od teraz pojawiać się we wnętrzach budynków podczas scenek przerywnikowych. Miłym urozmaiceniem może być zaś implementacja kamery filmowej, którą da się włączyć podczas jazdy samochodem.

Twitterowy profil GTANet podaje, że dodano również opcję wyłączenia białych konturów wokół celów. Jeden z komentujących ten wpis twierdzi z kolei, iż twórcy wprowadzili możliwość włączenia lekkiej mgiełki, która spowija miasta. Wielu graczy głośno domagało się dodania tej funkcji, gdyż archaiczna geometria mapy w grach z serii GTA i dalekie pole widzenia niezbyt dobrze ze sobą współgrały. Niszczyły przy okazji iluzję ogromnego świata w San Andreas.

Rozmiar gier po aktualizacji także wskazuje, że zmian jest stosunkowo dużo. W wersji na Xboxa Series X ma się on prezentować następująco:

  • GTA 3: The Definitive Edition – ok. 5 GB
  • GTA: Vice City - The Definitive Edition – 10,5 GB
  • GTA: San Andreas - The Definitive Edition – 21,6 GB

Pełna lista zmian znajduje się na oficjalnej stronie Rockstar Games.