Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 czerwca 2015, 04:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

StarVR - twórcy Brothers: A Tale of Two Sons wchodzą na rynek rzeczywistości wirtualnej

Studio Starbreeze zapowiedziało gogle rzeczywistości rozszerzonej StarVR, tworzone we współpracy z przejętą francuską firmą InfinitEye. Ponadto ujawniono, że Starbreeze zamierza zostać jednym z pierwszych wydawców gier VR.

Większość z Was na pewno kojarzy Oculus Rift i Project Morpheus. Niejednemu o uszy obił się HTC RE Vive, Gear VR, być może Cmoar Personal Viewer. Do tej listy, która i tak nie zawiera wszystkich tego typu wynalazków, można już dopisać StarVR. Studio Starbreeze postanowiło bowiem dołączyć do grona firm rywalizujących na rodzącym się rynku rzeczywistości wirtualnej. By nawiązać walkę z największymi, postanowiono przejąć francuski zespół InfinitEye pracujący nad własnymi goglami od kilku lat. Ich wiedza w tej dziedzinie, połączona z doświadczeniem Starbreeze w tworzeniu gier (Brothers: A Tale of Two Sons, The Darkness czy też PayDay od podległej ekipy OVERKILL Software), mają zaowocować super urządzeniem. Dodatkowo firma utworzyła oddział zajmujący się wydawaniem projektów VR i nawiązała już współpracę z Lionsgate, Skybound, 505 Games, Grab oraz WeVR.

StarVR to gogle rzeczywistości wirtualnej od Starbreeze i InfinitEye. - StarVR - twórcy Brothers: A Tale of Two Sons wchodzą na rynek rzeczywistości wirtualnej - wiadomość - 2015-06-15
StarVR to gogle rzeczywistości wirtualnej od Starbreeze i InfinitEye.

Nie wiemy jeszcze, jakie produkcje zamierza wypuszczać Starbreeze, ale poznaliśmy wstępną specyfikację techniczną StarVR, która przedstawia się następująco:

  • dwa 5,5 calowe ekrany OLED o rozdzielczości 2560x1440 każdy;
  • horyzontalne pole widzenia w 210 stopniach (130 stopni w pionie). Według deweloperów konkurencyjne rozwiązania mogą się pochwalić jedynie 100 x 100 stopni;
  • dokładne ustalanie pozycji dzięki akcelerometrom, żyroskopom oraz magnetometrom.

Sprzęt prezentowany będzie na E3. Dodatkowo wygląda na to, że jedną z gier, która wykorzysta StarVR, będzie OVERKILL's The Walking Dead. Czekamy zatem na dalsze informacje.

StarVR - twórcy Brothers: A Tale of Two Sons wchodzą na rynek rzeczywistości wirtualnej - ilustracja #2
StarVR - twórcy Brothers: A Tale of Two Sons wchodzą na rynek rzeczywistości wirtualnej - ilustracja #3