Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 września 2013, 14:21

autor: luckie

Sprzedaż PlayStation 4 będzie przynosić straty. Sytuację uratują subskrybcje PS Plus i dystrybucja gier

Sprzedaż samego PlayStation 4 początkowo nie przyniesie zysków firmie Sony. Zarobek zapewnią jedynie osoby, które prócz konsoli zaopatrzą się w gry na nią oraz wykupią abonament PS Plus. Ponadto Sony wyjawia, że posiadacze niektórych gier na PS3 otrzymają zniżkę na ich zakup w edycji na PS4.

Atrakcyjna cena PS4 wiąże się z pewnym ryzykiem dla Sony - Sprzedaż PlayStation 4 będzie przynosić straty. Sytuację uratują subskrybcje PS Plus i dystrybucja gier - wiadomość - 2013-09-20
Atrakcyjna cena PS4 wiąże się z pewnym ryzykiem dla Sony

Firma Sony przewiduje, że PlayStation 4 będzie początkowo sprzedawane ze stratą. Japończycy liczą jednak, że uda się ją wyregulować dzięki płatnym subskrypcjom i dystrybucji tytułów startowych.

Informator serwisu Eurogamer twierdzi, że sprzedaż każdego egzemplarza PS4 w cenie 399 dolarów, przyniesie stratę w wysokości 60 dolarów. Innymi słowy, konsola powinna kosztować ponad 460 dolarów, aby przynosić zyski. Masayasu Ito z Sony zaprzeczył tym pogłoskom, argumentując, że każdy kto kupi PS4, zapłaci również za gry, a w większości przypadków także za usługę PS Plus. W ten sposób urządzenie ma zacząć zarabiać nawet szybciej niż PlayStation 3. Ito nie sprecyzował jednak, ile tytułów powinien zakupić średni gracz, by zapewnić zyski dla Sony.

Z podobnego założenia wychodziła firma Nintendo przed premierą Wii U. W wypadku tamtej konsoli problemem był jednak niedobór gier. Natomiast użytkownicy PS4 nie powinni narzekać na brak tytułów startowych. Ich listę, składającą się z 15 pozycji, możecie poznać pod tym adresem.

Przenoszenie gier z PS3 na PS4

Tytuły „cross-genowe” będzie się dało upgrade'ować z wersji PS3 do PS4 - Sprzedaż PlayStation 4 będzie przynosić straty. Sytuację uratują subskrybcje PS Plus i dystrybucja gier - wiadomość - 2013-09-20
Tytuły „cross-genowe” będzie się dało upgrade'ować z wersji PS3 do PS4

Posiadacze gier na PS3 będą mogli upgrade’ować je do wersji na PS4 za 9,99 dolarów. Rzecz jasna dotyczyć ma to wyłącznie tytułów wydanych na obie konsole. Na razie zapowiedziano wsparcie dla czterech produkcji: Assassin’s Creed IV: Black Flag, Call of Duty: Ghosts, Watch Dogs i Battlefield 4. Wszystkie one ukażą się przed premierą konsol nowej generacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, posiadacze gry w wersji na PS3 nie będą musieli płacić jej pełnej ceny po raz drugi, by cieszyć się nią na PS4.

Nabywcy któregoś z wyżej wymienionych tytułów w wydaniu na PS3 będą mogli upomnieć się o specjalny klucz, umożliwiający pobranie cyfrowej wersji gry na PS4. Jednocześnie, aby korzystać z produkcji na konsoli nowej generacji konieczne będzie umieszczenie w napędzie płyty z PS3. Ma to stanowić zabezpieczenie przed zdublowaniem produkcji. W wypadku zakupu gry w formie cyfrowej obie wersje zostaną przypisane do wspólnego konta. Dokładną instrukcję tego procesu znajdziecie na oficjalnej stronie marki PlayStation.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.