Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 marca 2012, 18:26

autor: Hed

Sprzedano 4,5 miliona egzemplarzy konsoli 3DS w ciągu roku w USA

Nintendo pochwaliło się świetnym wynikiem sprzedaży konsoli 3DS, która w pierwszym roku obecności na rynku amerykańskim sprzedała się w nakładzie 4,5 miliona egzemplarzy.

Sprzedano 4,5 miliona egzemplarzy konsoli 3DS w ciągu roku w USA - ilustracja #1

Firma Nintendo podała, że w ciągu roku w Stanach Zjednoczonych konsola 3DS sprzedała się w nakładzie przekraczającym 4,5 miliona egzemplarzy. Między bajki można więc włożyć twierdzenia, że sprzęt nie zainteresował odbiorców. Japoński koncern ma powody do zadowolenia, bo urządzenie ma dwukrotnie lepszy start od swojego poprzednika, czyli DS-a.

Koncern odpowiedzialny za konsolę przypomniał parę jej osiągnięć – liczby dotyczące rynku amerykańskiego robią ogromne wrażenie. W ciągu ośmiu miesięcy 3DS osiągnął wynik, na który DS pracował przez cały rok. Po roku obecności na rynku nowsza konsola może pochwalić się ponad 9 milionami sprzedanych kopii gier (w porównaniu do 5 milionów DS-a) oraz obrotami ze sprzedaży przekraczającymi 1,2 miliarda dolarów (DS zarobił 540 milionów dolarów).

3DS trafił do zachodnich sklepów w marcu 2011 roku i początkowo nie wzbudził zaufania graczy. Stało się tak ze względu na małą liczbę gier – producent sprzętu i inni wydawcy oferowali głównie odświeżone wersje starszych hitów. Kiepskie pierwsze tygodnie zwiastowały klapę. Jak widać, jest inaczej i zainteresowanie konsolą wzrosło. Obecnie nie ma wątpliwości, że 3DS jest sprzętem interesującym. Na półkach sklepowych czekają takie hity jak Super Mario 3D Land (1,75 miliona sprzedanych egzemplarzy w USA), Mario Kart 7 (1,45 miliona sprzedanych egzemplarzy w USA). W tym miesiącu Japończycy wypuszczą Kid Icarus: Uprising.