Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 marca 2016, 13:30

Sony przyznaje: PlayStation VR jest technologicznie gorsze od Oculus Rifta

W wywiadzie z serwisem Polygon wiceprezes Sony Computer Entertainment, Masayasu Ito, potwierdził, że PlayStation VR - zestaw do wirtualnej rzeczywistości, który ma mieć premierę jeszcze w tym roku - jest technologicznie słabszy od konkurencyjnego Oculus Rifta.

Sony nie ma ambicji, by w przypadku PlayStation VR ścigać się w jakości technologicznej z wirtualną rzeczywistością kreowaną na PC. - Sony przyznaje: PlayStation VR jest technologicznie gorsze od Oculus Rifta - wiadomość - 2016-03-11
Sony nie ma ambicji, by w przypadku PlayStation VR ścigać się w jakości technologicznej z wirtualną rzeczywistością kreowaną na PC.

2016 zapowiada się na rok, w którym wirtualna rzeczywistość przestanie być wyłącznie najbardziej wyczekiwaną nowinką ostatnich lat i wreszcie trafi pod strzechy. Gracze grający na komputerach będą mogli wybierać między Oculus Riftem i HTC Vive, zaś posiadacze PlayStation 4 otrzymają PlayStation VR. Spośród tej trójki najsłabiej pod względem technologicznym zapowiadał się ostatni z tych zestawów – a teraz, w wywiadzie z serwisem Polygon, potwierdził to wiceprezes Sony Computer Entertainment, Masayasu Ito.

Jeśli mówimy wyłącznie o jakości technologii, to mogę przyznać, że Oculus oferuje lepszą wirtualną rzeczywistość” - stwierdził Ito. To jednak wiąże się z wysokimi wymaganiami sprzętowymi: zestaw ten do prawidłowego działania potrzebuje procesora Intel i5-4590 lub szybszego, karty grafiki NVIDIA GTX 970 oraz co najmniej 8 GB pamięci RAM. Składając PC mogącego udźwignąć Oculus Rift, trudno jest zejść poniżej ceny tysiąca dolarów. „Największą przewagą Sony jest to, że nasze urządzenia wykorzystują moc konsoli PlayStation 4. Są stworzone z myślą o codziennym użyciu, muszą być więc łatwe w obsłudze i przystępne. To nie zestaw dla posiadaczy potężnych PC. Jest dla masowego odbiorcy”.

Technologia technologią – tytuły zmierzające na PlayStation VR i tak prezentują się naprawdę nieźle. - Sony przyznaje: PlayStation VR jest technologicznie gorsze od Oculus Rifta - wiadomość - 2016-03-11
Technologia technologią – tytuły zmierzające na PlayStation VR i tak prezentują się naprawdę nieźle.

Przypomnijmy, że PlayStation VR do tej pory nie ma dokładnej daty premiery (niedawne pogłoski sugerują, że na rynku pojawi się dopiero jesienią) ani ceny – choć prezes Sony, Andrew House, otwarcie przyznał, że urządzenie ma kosztować co najmniej tyle, co nowa konsola, zaś na początku roku pojawiły się przesłanki, jakoby zestaw miał być droższy od i tak nie taniego Oculus Rifta. Jest to zapewne spowodowane faktem, że PlayStation VR nie składa się wyłącznie z gogli, ale i zewnętrznej jednostki obliczeniowej, mającej umożliwić konsoli płynne wyświetlanie wirtualnej rzeczywistości w wysokiej rozdzielczości.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation VR