Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2016, 20:15

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Okulary PlayStation VR – premiera dopiero jesienią?

Według prezesa amerykańskiej sieci sklepów GameStop, okulary wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR pojawią się w sprzedaży jesienią tego roku. Urządzenie, którego cena nie jest jeszcze znana, będzie współpracować jedynie z konsolą PlayStation 4.

Według wstępnych planów Sony, okulary wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR (wcześniej znane pod kodową nazwą Morpheus) powinny pojawić się w sklepach w pierwszej połowie tego roku. Ostatnia wypowiedź Paula Rainesa, prezesa amerykańskiej spółki GameStop, podsiadającej rozległą sieć sklepów z grami w Ameryce Północnej, Australii i Europie, wydaje się zaprzeczać tym informacjom. W rozmowie z telewizją Fox News, Raines powiedział, że jego firma przygotowuje się do wprowadzenia na półki sklepowe okularów jesienią tego roku. Równocześnie prowadzi także rozmowy z producentami innych podobnych urządzeń, takich jak HTC Vive oraz Oculus Rift. Sony nie chciało skomentować rewelacji szefa GameStopu, stwierdzając jedynie, że ostateczna data premiery PlayStation VR zostanie podana w przyszłości.

W przeciągu ostatniego roku Sony zaczęło poświęcać coraz większą uwagę promocji wirtualnej rzeczywistości. PlayStation VR współpracować ma jedynie z konsolą PlayStation 4, co znacząco ogranicza jego możliwości techniczne i bibliotekę gier. Z drugiej strony, japońska spółka przedstawiła już szereg mniejszych i większych tytułów współpracujących z okularami. Kluczowym elementem, który wpłynie na ich adopcję i popularność wśród graczy oraz deweloperów będzie z pewnością cena urządzenia, która nadal pozostaje tajemnicą. Według komentarzy producenta, PlayStation VR ma kosztować tyle co zupełnie nowa platforma do grania. Należy więc spodziewać się, że gogle nie będą tańsze niż PlayStation 4.

  1. PlayStation VR – strona oficjalna