Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 stycznia 2012, 12:00

autor: Sarge

Razer tworzy potężny tablet PC dla graczy

Na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas zaprezentowano wiele prototypowych urządzeń, wśród których można było natrafić na Project Fiona. Jest to nowy tablet PC od firmy Razer, który tworzony jest przede wszystkim z myślą o graczach.

Firma Razer na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas zaprezentowała urządzenie o kodowej nazwie Project Fiona. Jest to potężny tablet PC przeznaczony przede wszystkim dla graczy.

Sprzęt ma posiadać 10-calowy wyświetlacz multi-touch, procesor Intel Core i7, a także dwa kontrolery po bokach. Oba zostały wyposażone w funkcję force feedback i tak naprawdę mają być używane jako całość przez jedną osobę.

Urządzenie posiada także wbudowane akcelerometry, magnetometr oraz żyroskop pozwalający na sterowanie ruchem. Wszystko to z obsługą dźwięku Dolby Surround 7.1 dla odpowiednich słuchawek. Reszta specyfikacji nie jest jeszcze znana i dopiero z czasem zostanie ogłoszona.

Razer tworzy potężny tablet PC dla graczy - ilustracja #1

Cena takiego sprzętu miałaby nie przekraczać 1000 dolarów, czyli ok. 3500 złotych bez podatku VAT. Pozwalałoby to bez żadnych problemów pograć w najnowsze tytuły takie jak The Elder Scrolls V: Skyrim, czy Batman: Arkham City. Project Fiona ma działać na bazie nadchodzącego systemu operacyjnego Windows 8.

Należy cały czas pamiętać, że na targach CES prezentowanych jest wiele prototypowych urządzeń, które ostatecznie nigdy nie ujrzą światła dziennego. Jest zatem całkiem możliwe, że podobny los spotka Project Fiona. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to firma Razer planuje wypuścić swoje najnowsze dzieło pod koniec bieżącego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.