Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 lipca 2017, 10:37

autor: Góral

Radeon RX Vega oficjalnie. Ujawniono sugerowane ceny i specyfikację

Firma AMD oficjalnie zaprezentowała światu karty z rodziny Radeon RX Vega. Przy okazji poznaliśmy ich ceny, specyfikację sprzętową oraz dowiedzieliśmy się o specjalnej promocji.

Radeon RX Vega oficjalnie. Ujawniono sugerowane ceny i specyfikację - ilustracja #1

Podczas konferencji SIGGRAPH firma AMD oficjalnie zapowiedziała i ujawniła ceny kart grafiki z rodziny Radeon RX Vega. W zależności od wybranego modelu, koszty kształtować będą się na poziomie 399-499 dolarów (około 1450-1800 zł). Należy jednak pamiętać, że są to ceny bez podatku VAT. Do tego tradycyjnie trzeba liczyć się z tak zwanym „podatkiem od nowości”, więc realne koszty z pewnością będą wyższe.

Co ważne, poniżej możecie zobaczyć także specjalne zestawy, w tym z Radeonem RX Vegą 64 z chłodzeniem wodnym za 699 dolarów (ok. 2500 zł), którego nie kupimy osobno. AMD razem z wybranymi sprzedawcami w różnych częściach świata oferować ma bowiem spore zniżki na zakup jednej z nowych kart, do których dorzucane będą dwie gry (Wolfenstein II: The New Colossus i Prey), a dodatkowo będziecie mogli zaopatrzyć się w jeden z procesorów firmy, płytę główną od różnych producentów i monitor (na razie wiemy tylko o Samsungu CF971), otrzymując rabat w wysokości od 100 do nawet 300 dolarów, jeżeli weźmiecie cały zestaw. Pisząc w skrócie – kupujecie kartę za np. 699 dolarów, do tego procesor i płytę, na które otrzymujecie 100 dolarów zniżki i monitor tańszy o 200 dolarów.

Na ten moment nie wiemy, jak to będzie wyglądać w Polsce, ale pewne jest, że zakupów trzeba będzie dokonać za jednym zamachem u jednego sprzedawcy. Krótko pisząc, jeżeli macie zamiar w najbliższej przyszłości złożyć nowy komputer, to ta promocja może okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Ceny poszczególnych modeli Radeona RX Vegi – samodzielnie i w zestawach.
Ceny poszczególnych modeli Radeona RX Vegi – samodzielnie i w zestawach.

Przy okazji poznaliśmy też informacje techniczne o nowych kartach. Wszystkie wersje zostaną wyposażone w 8 GB pamięci HBM2, przy czym w przypadku najtańszego modelu RX Vega 56 otrzymamy taktowanie 800 MHz, podczas gdy RX Vega 64 pochwali się 945 MHz. Natomiast taktowanie bazowe i w trybie boost wszystkich układów prezentuje się tak:

  • AMD Radeon RX Vega 56 – 1156 MHz/1471 MHz;
  • AMD Radeon RX Vega 64 – 1247 MHz/1546 MHz;
  • AMD Radeon RX Vega 64 Liquid Cooled – 1406 MHz/1677 MHz.

Jak nowy sprzęt wypada w rzeczywistości, przekonamy się w połowie sierpnia, gdyż właśnie wtedy ma zostać zniesione embargo na testy i recenzje. Termin premiery nie został jeszcze ujawniony.

Specyfikacja kart z rodziny Radeon RX Vega.
Specyfikacja kart z rodziny Radeon RX Vega.