Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 lipca 2017, 10:31

Powstaje serial animowany na bazie gry Persona 5

Studio A-1 Pictures poinformowało, że pracuje nad serialem animowanym bazującym na grze Persona 5. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Anime zadebiutuje w przyszłym roku. - Powstaje serial animowany na bazie Persona 5 - wiadomość - 2017-07-31
Anime zadebiutuje w przyszłym roku.

Mamy dobre wieści dla fanów marki Shin Megami Tensei. Japońskie studio animacji A-1 Pictures ogłosiło, że pracuje nad serialem anime stanowiącym adaptację jRPG-a Persona 5. Informacje na temat projektu są na razie dosyć skromne. Wiemy, że zostanie on wyemitowany w przyszłym roku, a głosu postaciom udzielą ci sami aktorzy co w grze.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza animowana produkcja związana z tym tytułem. W zeszłym roku ukazało się bowiem krótkie, 30-minutowe Persona 5 The Animation: The Day Breakers, opowiadające rozbudowaną wersję jednej z przygód w grze.

Studio A-1 Pictures ma spore doświadczenie w adaptowaniu tej marki. To właśnie ten zespół opracował wspomniane Persona 5 The Animation: The Day Breakers, seriale anime Persona: Trinity Soul oraz Persona 4: The Golden Animation, jak również pełnometrażowe kinowe kreskówki Persona 3 The Movie: No. 2, Midsummer Knight's Dream, Persona 3 The Movie: No. 3, Falling Down oraz Persona 3 The Movie: No. 4, Winter of Rebirth.

Poprzednie animowane adaptacje marki wyprodukowane przez A-1 Pictures spotkały się z dosyć ciepłym przyjęciem, a studio ma na koncie również wiele innych popularnych serii. Animowana Persona 5 wydaje się być więc w dobrych rękach.

Przypomnijmy, że anglojęzyczna wersja gry Persona 5 ukazała się w kwietniu tego roku, wyłącznie na PlayStation 4. W Japonii produkcja zadebiutowała we wrześniu 2016 r. i dostępna była także na PlayStation 3, ale wydanie na starszą z konsol firmy Sony nie opuściło granic Kraju Kwitnącej Wiśni.

  1. Oficjalna strona Persona 5 The Animation
  2. Recenzja gry Persona 5 – mocne uderzenie RPG
  3. Oficjalna strona gry