Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 stycznia 2011, 10:07

autor: Jiker

PSP 2 z ekranem OLED i standardem 3G?

Japoński serwis Nikkei.com przedstawił kilka nowych, nieoficjalnych faktów na temat potencjalnego następcy PSP. Dotyczą one m.in. ekranu, który według plotek zostanie przygotowany w technologii OLED.

Japoński serwis Nikkei.com przedstawił kilka nowych, nieoficjalnych faktów na temat potencjalnego następcy PSP. Dotyczą one m.in. ekranu, który według plotek zostanie przygotowany w technologii OLED.

Zanim jednak do niego przejdziemy, warto poruszyć inną kwestię. Otóż, według informatorów Nikkei.com japońska wersja PSP 2 oferować będzie obsługę standardu 3G, wykorzystywaną w nowoczesnych telefonach komórkowych oraz smartfonach. Warto jednak zauważyć, że będzie on wykorzystywany wyłącznie w zakresie usług sieciowych (o prowadzeniu rozmów będzie można zapomnieć). Nikkei.com wymienia wśród nich toczenie rozgrywki online, a także korzystanie z serwisów dystrybucji cyfrowej (w domyśle PlayStation Network – ściąganie dem, filmów, pełnych wersji gier itd.).

Wdrożenie wsparcia dla 3G nie oznacza oczywiście rezygnacji z tradycyjnego bezprzewodowego sposobu łączenia się z Internetem (WLAN). Konsola posiadać będzie bowiem odpowiedni modem, pozwalający cieszyć się także z takiego rozwiązania. Jeśli wierzyć doniesieniem Nikkei.com, gracze w dalszym ciągu będą mogli łączyć się z Siecią przy wykorzystaniu np. domowych routerów lub hotspotów.

Według anonimowych informatorów, PSP 2 będzie również pierwszą konsolą, w której zainstalowany zostanie ekran stworzony w technologii OLED. Będzie on nie tylko większy od znanego z pierwszego PSP – wraz z wielkością pójdzie bowiem wzrost rozdzielczości, w jakiej wyświetlany będzie obraz. To z kolei miałoby pociągnąć za sobą konieczność wyposażenia konsoli w zupełnie nowy procesor wyprodukowany przez Sony. Współgra to z doniesieniami, że PSP 2 ma być rzekomo równie potężne, co PlayStation 3.

Od kilku tygodni zachodnie media donoszą, że do oficjalnego ujawnienia następcy PSP może dojść już niedługo, bo 27 stycznia. Wówczas to w Tokio zorganizowana zostanie specjalna konferencja prasowa Sony, podczas której światło dzienne ujrzy być może także osławiony PlayStation Phone (według Nikkei.com będzie to kolejny smartfon działający na bazie Androida).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.