Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 stycznia 2020, 20:29

autor: Entelarmer

Przecieki: nie zobaczymy PS5 na E3 2020; Sony znów pomija targi

Michael Pachter z firmy Wedbush Securities donosi, jakoby Sony miało ponownie nie pojawić się na targach E3. Tymczasem w sieci aż huczy od mniej lub bardziej wiarygodnych pogłosek na temat tego, kiedy zostanie zaprezentowane PlayStation 5.

Czyżby Sony na stale zrezygnowało z uczestniczenia w targach E3? - Przecieki: nie zobaczymy PS5 na E3 2020; Sony znów pomija targi - wiadomość - 2020-01-13
Czyżby Sony na stale zrezygnowało z uczestniczenia w targach E3?

Fani Xboksa raczej nie mogą narzekać na brak doniesień na temat nowej platformy Microsoftu. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o graczach czekających na PlayStation 5. Sony ograniczyło się do ujawnienia logo urządzenia oraz enigmatycznych zapewnień odnośnie jego funkcji, a choć obie informacje wywołały pewne poruszenie, to raczej świadczy o tym, jak niewiele wiemy na temat PS5. Kiedy więc zobaczymy tę konsolę? Najwyraźniej nie w czerwcu. Analityk Michael Pachter z firmy Wedbush Securities twierdzi, że Sony zamierza ominąć tegoroczną odsłonę targów E3 (via Video Game Chronicles). Sam uważa to za błąd, ale nie sądzi, by japoński koncern zmienił zdanie:

Z tego co wiem, [włodarze Sony – przyp. autora] nie zamierzają uczestniczyć [w E3 2020]. Uważam to za wielki błąd, bo ich [hasło] „skupienie się na konsumentach” nie jest sprzeczne z pojawieniem się na czołowych targach branżowych. Mam nadzieję, że zmienią zdanie, ale jestem sceptykiem.

Sony nie śpieszy się z ujawnianiem informacji na temat nowej konsoli. - Przecieki: nie zobaczymy PS5 na E3 2020; Sony znów pomija targi - wiadomość - 2020-01-13
Sony nie śpieszy się z ujawnianiem informacji na temat nowej konsoli.

Pachter cieszy się sporą renomą w branży, nawet jeśli niektóre jego wypowiedzi można uznać za zgoła niefortunne. Skąd jednak miałaby brać się niechęć Sony do tych targów? Na jedną z przyczyn wskazał Jason Schreier na Twitterze. Dziennikarz wprost stwierdził, że E3 jest „w najgorszej formie w historii”, zwracając uwagę na względnie niewielką liczbę szeregowych uczestników imprezy (mimo otwarcia jej dla zwiedzających dwa lata temu) oraz aferę z wyciekiem danych dziennikarzy obecnych na E3 2019. W tej sytuacji Jason uznaje opuszczenie tegorocznej edycji przez Sony za „całkiem sensowne”. Tym bardziej, że koncern zrezygnował z pojawienia się na targach już w zeszłym roku.

Rzecz jasna nie jest to oficjalna informacja i równie dobrze Sony może tym razem zagościć na targach E3. W końcu rok temu firma dała znać o swojej nieobecności ze sporym wyprzedzeniem, tymczasem na razie nie usłyszeliśmy nic na ten temat z oficjalnych źródeł. Nawet jednak jeśli firma odwiedzi w tym roku Los Angeles, nie oznacza to, że na prezentację PlayStation 5 poczekamy do czerwca. W sieci krążą bowiem plotki, jakoby spółka zamierzała pokazać konsolę w ramach następnej edycji imprezy PlayStation Meeting w lutym. Pierwszy raz usłyszeliśmy o tym jeszcze w sierpniu, ale wspomina też o nich najnowszy przeciek z 4chana, tyle że podając datę prezentacji na 5 lutego.

Oczywiście wszelkie doniesienia od anonimowych źródeł należy traktować ze sporą ostrożnością, ale to nie jedyne informacje wskazujące na taki scenariusz. Jutro bowiem rozpoczyna się wydarzenie zorganizowane przez Sony pod nazwą Experience PlayStation, stanowiące kontynuację obchodów 25-lecia konsol firmy. Świętowanie ćwierćwiecza istnienia marki PlayStation zakończy się 16 lutego. Co prawda ogłoszenie wspomina jedynie o zabawie z tytułami dla PS4 i PSVR, ale wielu snuje już spekulacje, że zwieńczeniem imprezy będzie ujawnienie PlayStation 5. Mielibyśmy więc do czynienia z podobną sytuacją jak w przypadku czwórki – 20 lutego 2013 roku poznaliśmy pierwsze szczegóły, a sama platforma zadebiutowała w listopadzie. Na prezentację w lutym może też wskazywać pogłoska na temat rozpoczęcia przedsprzedaży PS5 w marcu.

Nie to jest jednak najciekawsze. Daniel Ahmad z firmy Niko Partners, w przerwie od dementowania pogłosek na temat nowej odsłony serii Assassin’s Creed, odniósł się do wspomnianego wpisu Jasona Schreiera odnośnie nieobecności Sony i PS5 na targach E3 2020. Nie rozpisując się, stwierdził, że powinniśmy usłyszeć coś więcej na ten temat jeszcze dziś. To wciąż nieoficjalne oświadczenie i tradycyjnie zalecamy, by nie traktować tego typu doniesień jako pewników do czasu uzyskania potwierdzonych informacji. Niemniej trudno zupełnie zbyć słowa poważanego analityka, zwłaszcza gdy wtóruje mu sam Jason Schreier w kolejnej wiadomości. Co jednak dokładnie znaczą ich słowa – czy chodzi o pojawienie się (bądź nie) Sony na E3 2020, czy też zapowiedź prezentacji PS5? Dowiemy się „wkrótce”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach