Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 stycznia 2020, 19:55

autor: qjin

Morbius z Jaredem Leto na pierwszym zwiastunie

Wytwórnia Sony Pictures Entertainment opublikowała pierwszy zwiastun filmu Morbius, będący adaptacją komiksów Marvela. Główną rolę gra w nim Jared Leto, laureat Oscara za Dallas Buyers Club (Witaj w klubie) z 2013 roku.

Tak Jared Leto będzie wyglądał w filmie w swojej wampirzej postaci. - Morbius z Jaredem Leto na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2020-01-13
Tak Jared Leto będzie wyglądał w filmie w swojej wampirzej postaci.

Do sieci trafił pierwszy zwiastun wyreżyserowanego przez Daniela Espinosę (Child 44 i Life) filmu Morbius, który bazuje na komiksach Marvela. Prawie 3-minutowy materiał wideo zdradza sporo szczegółów na temat fabuły, która opowiada o losach doktora Michaela Morbiusa, cierpiącego na rzadką chorobę krwi i próbującego odnaleźć na nią lek. Ostatecznie jego poszukiwania kończą się zamianą w wampira – odmieniony wygląd postaci zostaje uchwycony na krótką chwilę pod koniec filmiku, który możecie obejrzeć poniżej. W główną rolę wciela się Jared Leto, który otrzymał Oscara za Dallas Buyers Club.

Zakończenie zwiastuna zdradza jeszcze jeden ważny szczegół – powiązanie z filmem Spider-Man: Homecoming. Wygląda na to, że Morbius będzie stanowić część kinowego uniwersum Marvela. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że tytułowy wampir był w komiksach jednym z przeciwników Człowieka-Pająka. Pojawienie się Adriana Toomesa AKA Vulture’a (w tę rolę wcielił się Michael Keaton) tylko to potwierdza.

A tak Morbius wygląda w komiksie. - Morbius z Jaredem Leto na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2020-01-13
A tak Morbius wygląda w komiksie.

Za film odpowiada studio, które zrealizowało Spider-Man Homecoming, Spider-Man: Far From Home i Venom. Scenariusz napisali Matt Sazama i Burk Sharpless, którzy współpracowali ze sobą przy Dracula Untold, The Last Witch Hunter i Gods of Egypt, więc jakość ich wcześniejszych dokonań nie wróży niczego dobrego. Za to obsada robi zdecydowanie lepsze wrażenie, bo znajdują się w niej, poza Jaredem Leto, takie nazwiska, jak Jared Harris (seriale Czarnobyl i Mad Men), Matt Smith (seriale Doctor Who i The Crown), Tyrese Gibson (seria Szybcy i wściekli) i Adria Arjona (seriale Detektyw i Emerald City).

Premiera filmu Morbius odbędzie się 31 lipca 2020 roku.