Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2020, 19:30

autor: aadamus

Seks i walka - twórca Disco Elysium mówi o planach na kontynuację

W najnowszym odcinku tworzonej przez serwis GameSpot serii Audio Logs Robert Kurvitz ze studia ZA/UM podzielił się planami związanymi z przyszłością Disco Elysium. Zdradził, że chce, aby kontynuacja była dla pierwszej części tym, czym Baldur's Gate II był dla Baldur's Gate.

Wszystko wskazuje na to, że Disco Elysium doczeka się kontynuacji. - Seks i walka - twórca Disco Elysium mówi o planach na kontynuację - wiadomość - 2020-01-14
Wszystko wskazuje na to, że Disco Elysium doczeka się kontynuacji.

Disco Elysium to jedna z najlepszych gier ubiegłego roku. Nie dziwi więc, że studio ZA/UM chce dalej rozwijać markę. W najnowszym odcinku prowadzonej przez serwis GameSpot serii Audio Logs główny projektant i scenarzysta produkcji – Robert Kurvitz – zdradził plany związane z kontynuacją.

Według Kurvitza, w sequelu Disco Elysium powinno znaleźć się więcej walki. Samą mechanikę starć należałoby natomiast zmodyfikować w taki sposób, by środowisko było bardziej responsywne i wpływało na przebieg potyczek. Dodatkowo gra ma zawierać także scenę seksu, którego nie znajdziemy w pierwszej części.

Informacje zaprezentowane w programie wskazują także na bardzo ambitne plany, jakie Kurvitz wiąże z drugą odsłoną serii. Przyznał on, że chce, aby sequel Disco Elysium był tym, czym Baldur's Gate II był dla Baldur's Gate. Możemy więc przypuszczać, że studio ZA/UM planuje bezpośrednią kontynuację historii opowiedzianej w pierwszej części.

Warto wspomnieć, że Disco Elysium zostało niesamowicie ciepło przyjęte przez krytyków – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie 91%. Dodatkowo produkcja została uznana grą 2019 roku według redakcji GRYOnline.pl.