Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2020, 18:35

autor: qjin

Cyberpunk 2077 na PS5 i nowego Xboxa? To „możliwe” wg CD Projekt RED

Studio CD Projekt RED po raz kolejny wypowiedziało się pozytywnie o możliwym przeniesieniu Cyberpunka 2077 na konsole nowej generacji. Jednocześnie przedstawiciel polskiej firmy podkreślił, że w tej chwili główny cel to wydanie gry na PC oraz PlayStation 4 i Xboksa One.

Są duże szanse na wydanie Cyberpunka 2077 na PS5 i nowego Xboksa. - Cyberpunk 2077 na PS5 i nowego Xboxa? To „możliwe” wg CD Projekt RED - wiadomość - 2020-01-14
Są duże szanse na wydanie Cyberpunka 2077 na PS5 i nowego Xboksa.

O tym, że Cyberpunk 2077 może wyjść także na konsolach przyszłej generacji, przebąkuje się od dłuższego czasu. Mimo że dla CD Projekt RED priorytetem są wersje na PC oraz PlayStation 4 (Pro) i Xboksa One (X), to studio cały czas rozważa ewentualne przeniesienie nadchodzącej gry RPG na PlayStation 5 i nowego Xboksa. I znowu nam przypomina, że jest to jak najbardziej możliwe. Tak przynajmniej wynika z prywatnej konwersacji na Facebook Messenger pomiędzy użytkownikiem Astro4545 z serwisu Reddit oraz przedstawicielem polskiej firmy.

- Biorąc pod uwagę premierę nowych konsol pod koniec tego roku, czy gra ukaże się także na nich? – zapytał użytkownik serwisu Reddit.

- Możliwe. Jednakże obecna generacja jest na tę chwilę naszym priorytetem – odpowiedział przedstawiciel CD Projekt RED.

Obrazek przedstawiający rozmowę pomiędzy użytkownikiem Reddita i przedstawicielem CDPR. - Cyberpunk 2077 na PS5 i nowego Xboxa? To „możliwe” wg CD Projekt RED - wiadomość - 2020-01-14
Obrazek przedstawiający rozmowę pomiędzy użytkownikiem Reddita i przedstawicielem CDPR.

Choć autor zapytania twierdzi, że zadał je w konwersacji z przedstawicielem firmy z oficjalnego profilu Cyberpunk 2077 na Facebooku, to istnieje prawdopodobieństwo, iż ta informacja może okazać się nieprawdziwa, więc należy brać ją z dystansem. Tak czy owak powyższe słowa nie są żadną gwarancją, choć wydanie gry na PS5 i nowego Xboksa jest bardzo prawdopodobne. Nawet jeśli dojdzie do premiery tych wersji, to niekoniecznie musi stać się to w tym roku – producent będzie zapewne w stanie więcej powiedzieć po premierze tytułu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że produkcję i tak pewnie uruchomimy na sprzęcie nowej generacji dzięki obsłudze wstecznej kompatybilności. W związku z tym studio CD Projekt RED, decydując się na wypuszczenie Cyberpunka 2077 na PlayStation 5 i Xboksa Series X, będzie musiało kusić graczy konkretnymi ulepszeniami.

Pozostaje trzymać kciuki. Najpierw jednak musi wyjść gra, której premierę ustalono na 16 kwietnia tego roku, oraz przyszłe konsole. Te ukażą się około pół roku później, ale jeszcze nie poznaliśmy dokładnych dat. Dopiero wtedy studio CD Projekt RED będzie mogło oficjalnie ujawnić plany (nie)wydania wersji na PS5 i nowego Xboksa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077