Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2018, 20:14

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Cyberpunk 2077 jest gotowy na nową generację konsol

Podczas konferencji, na której zaprezentowano wyniki finansowe firmy CD Projekt, obecni na spotkaniu goście poruszyli temat gry Cyberpunk 2077. Padły pytania m.in. o możliwość ukazania się produkcji na niezapowiedzianych jeszcze konsolach.

Cyberpunk 2077 jest gotowy na nową generację konsol - ilustracja #1

Firma CD Projekt opublikowała dziś raport finansowy za 2017 rok, a przy okazji zorganizowała konferencję, na której prezes Adam Kiciński podzielił się dodatkowymi informacji związanymi z Cyberpunkiem 2077. Pełen zapis spotkania znajdziecie poniżej, ale najciekawszy fragment zaczyna się wraz z pytaniami gości, czyli w okolicach 22 minuty. Wśród licznych zagadnień poruszono oczywiście temat cyberpunkowego RPG-a i choć przedstawiciele firmy starali się jak mogli, by nic nie zdradzić, to mimo wszystko wyciągnięto od nich kilka ciekawostek. Jakiś czas temu mogliście przeczytać w sieci informację, że Cyberpunk 2077 będzie międzygeneracyjną grą, czyli że ukaże się na obecnym sprzęcie (PC, PlayStation 4 i Xbox One) oraz na następcach obecnych konsol. Kiciński ustosunkował się do tego w ten sposób, że nowe urządzenia nie zostały zapowiedziane, więc na razie można tylko spekulować, ale:

„Technologicznie Cyberpunk jest bardzo rozwinięty. Nasza technologia jest gotowa obsługiwać przyszłe generacje, tzn. gra jest tak konstruowana, żeby mogła wykorzystywać przyszłe bardzo mocne sprzęty. Natomiast nic więcej poza tym dziś nie można powiedzieć, bo żadna kolejna generacja konsol nie została zapowiedziana.”

Krótko pisząc, firma raczej nie będzie mieć wielkich trudności z przeniesieniem produkcji na nowe konsole, o ile w ogóle zdecyduje się na taki ruch.

Ponadto poruszono temat multiplayera w grze. Informacje o nim pojawiły się już w 2016 roku, a kilka miesięcy temu również wspomniano o „elemencie online”. W podobnym tonie wypowiedziano się i dziś:

„Na początku dostarczymy graczom wielkiego fabularnego RPG-a dla jednego gracza z niesamowitą historią, tak jak miało to miejsce w przypadku Wiedźmina 3. Natomiast co do dalszego rozwoju gry nie chciałbym się w tej chwili wypowiadać, aczkolwiek nie zaprzeczam, bo już to kiedyś powiedziałem, że chcemy, żeby nasze przyszłe projekty miały na jakimś etapie elementy online’owe.”

Co ciekawe, padło również pytanie o ewentualny tryb battle royale. Kiciński stwierdził, że CD Projekt zastanawia się nad wszystkim, ale w pierwszej kolejności będzie skupiać się na promowaniu Cyberpunka, jako wielkiej gry RPG koncentrującej się na singleplayerze. Wychodzi więc na to, że jeżeli tytuł faktycznie doczeka się multiplayera, to zapewne pojawi się on w jednym z dodatków lub aktualizacji. Na pozostałe informacje musimy poczekać do targów E3, które odbędą się w czerwcu.