Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 stycznia 2021, 14:01

autor: Aquma

Prizm Gaming - soczewki od Oakley, które mają wyostrzyć obraz w grach

Firma Oakley stworzyła specjalne soczewki dla graczy, które po osadzeniu w oprawkach pomagają zredukować szkodliwe światło niebieskie i poprawić kontrast w czasie rozgrywki.

W SKRÓCIE:

  1. firma Oakley stworzyła okulary dla graczy, które redukują światło niebieskie i poprawiają kontrast w grach wideo;
  2. produkt jest dostępny w Polsce.

Jedną z niewątpliwych wad gier wideo jest fakt, że pomimo wszystkich nowoczesnych technologii – przede wszystkim zaawansowanych monitorów wyposażonych w filtry niebieskiego światła – ciągłe wlepianie oczu w ekran z czasem niechybnie odbija się negatywnie na kondycji wzroku gracza. Firma Oakley stworzyła produkt, który w teorii może pomóc ograniczyć wpływ naszego hobby na stan zdrowia – soczewki dla graczy Oakley Prizm Gaming, które pozwalają zredukować emisję niebieskiego światła w zakresie 380-500nm o 40%.

Co ciekawe, Prizm Gaming mają służyć nie tylko do dbania o wzrok – soczewki zostały zaprojektowane w taki sposób, by redukować rozpraszające kolory i wzmacniać takie, na które oczy człowieka są właściwe, co poprawia kontrast i widoczność szczegółów w grach. Dzięki Prizm Gaming granie nabierze zupełnie nowych barw… no nie, pewnie nie, ale pomysł i tak jest ciekawy. Poniżej „porównanie graficzne” udostępnione przez producenta – oczywiście potraktujcie je z przymrużeniem, nomen omen, sami wiecie czego.

Prizm Gaming - soczewki od Oakley, które mają wyostrzyć obraz w grach - ilustracja #1
Prizm Gaming - soczewki od Oakley, które mają wyostrzyć obraz w grach - ilustracja #2
Porównanie wrażeń wizualnych z soczewkami Oakley Prizm Gaming (dół) i bez nich (góra) – według producenta.

Oakley Prizm Gaming mogą zostać osadzone w przeróżnych oprawkach stworzonych przez omawianą firmę – także w tym przypadku mamy do dyspozycji modele przygotowane specjalnie z myślą o graczach, z których można komfortowo korzystać np. mając na głowie duże nauszne słuchawki.

W Polsce sprzęt można kupić odwiedzając jeden z salonów optycznych firmy Optique w Warszawie, w których eksperci pomogą nam wybrać oprawki (oczywiście można też przebadać wzrok). Produkt ma być też dostępny przez Internet (ma już swoją podstronę, ale na razie nie wyświetla się w wyszukiwarce).

Gaming to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rozrywki. Widać to nie tylko podczas premier takich tytułów jak Cyberpunk 2077, ale także po wzroście popularności streamingu i e-sportu. Widzimy to i chcemy, aby w naszych salonach Butik Optique gracze czuli się jak u siebie w domu, mogli profesjonalnie zbadać wzrok, dobrać oprawki i wrócić do grania z okularami, które poprawią ich zdrowie i komfort codziennego życia – powiedział w komunikacie prasowym Krzysztof Machnicki, założyciel sieci salonów optycznych Optique.

  1. Oakley Prizm Gaming – strona oficjalna
Prizm Gaming - soczewki od Oakley, które mają wyostrzyć obraz w grach - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.