Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 stycznia 2021, 13:40

autor: Karol Laska

Władca Pierścieni Amazona - te części Śródziemia odwiedzimy w serialu

W nowym opisie fabuły serialu Władca Pierścieni czytamy między innymi o miejscach, które przyjdzie odwiedzić widzom. Potwierdzono także, że akcja rozgrywa się w dalekiej przeszłości względem trylogii filmowej.

W sieci pojawił się nowy opis serialowego Władcy Pierścieni od Amazon Prime Video, którego autentyczność została potwierdzona przez portal TheOneRing. Mówi on, co prawda, w dużej mierze o rzeczach nam znanych, jak na przykład o czasie akcji dzieła, ale poznaliśmy chociażby parę legendarnych tolkienowskich lokacji, jakie przyjdzie nam odwiedzić:

Nadchodzący serial Amazon Studios po raz pierwszy przenosi na mały ekran heroiczne legendy sławnej historii Drugiej Ery Śródziemia. Ten epicki dramat rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena i przeniesie widzów z powrotem do epoki, w której formowały się wielkie mocarstwa, królestwa wznosiły się ku chwale i popadały w ruinę, nieprawdopodobni bohaterowie byli wystawiani na próbę, nadzieja zawisła na włosku, a największy czarny charakter, który kiedykolwiek wypłynął spod pióra Tolkiena, groził że pokryje cały świat ciemnością.

Rozpoczynający się w czasach względnego pokoju serial podąża za grupą postaci, zarówno tych znanych, jak i całkowicie nowych, gdy mierzą się one z przerażającym, ponownym wcielenie zła w Śródziemiu. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych poprzez majestatyczne lasy stolicy elfów, Lindon i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy - te tereny i postacie to zarzewie dziedzictwa, która będzie żyło przez wiele lat po ich przeminięciu.

Władca Pierścieni Amazona - te części Śródziemia odwiedzimy w serialu - ilustracja #1
Góry Mgliste – przykładowa grafika.

Dużo tu lania wody i książkowego wręcz opisu świata przedstawionego, ale szczerze mówiąc – dobre i to. Co jak co, ale ostatnio przeżywaliśmy prawdziwą informacyjną posuchę, jeżeli chodzi o serialowego The Lord of the Rings – szczególnie w kontekście jakichkolwiek szczegółów fabularnych. Ostatnią wieścią z gatunku tych istotnych była nowina o dołączeniu do obsady dwudziestu nowych aktorów. Data premiery dzieła nie jest jeszcze znana.