Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 grudnia 2020, 12:10

autor: Karol Laska

Władca Pierścieni zbiera drużynę - 20 nowych aktorów w obsadzie

Aż 20 aktorów dołączyło do obsady Władcy Pierścieni, a wśród nich znajdziemy sporo nieoczywistych nazwisk. Zostali oni wyłonieni wskutek wieloletniego procesu castingowego.

Pod koniec września ekipa serialowego Władcy Pierścieni wróciła na plan zdjęciowy, aby kontynuować produkcję dzieła. Jeżeli jednak myślicie, że znacząco zbliżyliśmy się w tych ostatnich miesiącach do premiery produkcji oryginalnej Amazona, to jesteście w błędzie. Dopiero teraz ogłoszono bowiem resztę obsady nowego LOTR-a i robi ona wrażenie swoimi rozmiarami. Ludzie odpowiedzialni za casting podali 20 nowych nazwisk – sprawdziliśmy je wszystkie i żadne z nich nie zapisało się złotymi zgłoskami w historii kinematografii. To raczej mniej uznani aktorzy, którzy ciężką pracą i odpowiednim profilem artystycznym wywalczyli sobie miejsce w serialu.

O największym doświadczeniu możemy mówić w przypadku 54-letniego Simona Merrellsa. Grał na drugim oraz trzecim planie w takich telewizyjnych produkcjach jak Spartakus: Wojna potępionych (Marek Licyniusz Krassus), Templariusze (Tancrede) czy Dobry omen (nieznaczna rola epizodyczna). Nieco starszy stażem członek obsady The Lord of the Rings, Lenny Henry, występował między innymi w Doktorze Who, kryminale Broadchurch czy Harrym Potterze i więźniu Azkabanu (choć zagrał w nim… głowę w autobusie). Kojarzyć możecie także Cynthię Addai-Robinson, która pojawiła się między innymi w popularnym Księgowym, Spartakusie: Zemście, a także wcieliła się w Amandę Waller w serialu CW pod tytułem Arrow.

Władca Pierścieni zbiera drużynę - 20 nowych aktorów w obsadzie - ilustracja #1
Kojarzycie typa? To Lenny Henry w Harrym Potterze i więźniu Azkabanu. Niedługo zagra on we Władcy Pierścieni.

Do nowego Władcy Pierścieni dołączyli także Benjamin Walker, Alex Tarrant, Leon Wadham, Sara Zwangobani, Peter Tait, Kip Chapman, Ian Blackburn, Maxine Cunliffe, Trystan Gravelle, Anthony Crum, Fabian McCallum, Thusitha Jayasundera, Geoff Morrell, Lloyd Owen oraz Augustus Prew. Większość z nich to Nowozelandczycy, ale znajdziemy wśród nich tu także Australijczyków, Brytyjczyków, Amerykanów i Srilanczyków. O odświeżonym składzie obsady wypowiedzieli się również twórcy serialu (via Variety)

Świat, który stworzył J.R.R. Tolkien jest epicki, zróżnicowany i pełen serca. Ci niesamowicie utalentowani aktorzy, zebrani z całego globu, są owocem naszych wieloletnich poszukiwań w celu znalezienia wspaniałych, unikalnych artystów, którzy pomogliby przywrócić to uniwersum na nowo do życia. Międzynarodowa obsada serialu Władca Pierścieni Amazona to coś więcej niż tylko zespół. To rodzina. Jesteśmy podekscytowani, mogąc ich powitać w Śródziemiu.

Nie wiemy, kiedy dokładnie spodziewać się Władcy Pierścieni. Data premiery nie jest jeszcze znana, a widząc postęp prac na planie musimy raczej uzbroić się w cierpliwość.