Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 7 października 2020, 13:20

autor: Karol Laska

Władca Pierścieni jak Gra o tron. Serial nie uniknie nagości oraz erotyki

Twórcy serialowego Władcy Pierścieni szukają ludzi, którzy nie boją się wystąpić nago przed kamerą. Wychodzi więc na to, że po kolejnej ekranizacji prozy Tolkiena możemy spodziewać się obrazków rodem z Gry o tron.

Pod koniec września ekipa odpowiedzialna za tworzenie serialowego Władcy Pierścieni dla Amazona wznowiła prace produkcyjne na planie (przypominamy, że zdjęcia odbywają się w Nowej Zelandii). Oznacza to nie tylko powroty najważniejszych aktorów oraz kluczowych twórców, ale i rozpoczęcie castingów do ról bardziej epizodycznych.

Zaskakuje nieco specyfika tychże przesłuchań, bowiem fanowski portal The One Ring podaje, że poszukiwane są osoby, które mogłyby rozebrać się przed kamerą. Mają mieć oczywiście więcej niż 18 lat, ale każdy rodzaj sylwetki jest mile widziany. Ponadto zagwarantowane są wszelkie zasady zachowania intymności poza nagrywaniem. Można zarobić około 500 dolców za dzień, a więc całkiem niezły biznes. Nie jest to jednak potwierdzona przez producentów informacja.

Władca Pierścieni jak Gra o tron. Serial nie uniknie nagości oraz erotyki - ilustracja #1
Na zdjęciu Jennifer Ward-Lealand, koordynatorka ds. intymności.

Nad zachowaniem kultury nagości będzie sprawowała pieczę koordynatorka do spraw intymności, Jennifer Ward-Lealand. Posłuży ona poradą chociażby przy dość trudnych do odegrania scenach seksu. Musimy także pamiętać, że pandemia koronawirusa jeszcze bardziej utrudnia nagrywanie tego typu ujęć ze względu na potrzebę zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa, a więc angaż tego typu specjalistki jest wręcz niezbędny.

Wychodzi więc na to, że Władca Pierścieni odejdzie trochę od tego, co przedstawiał Tolkien, który był przecież zagorzałym katolikiem i unikał jakichkolwiek erotycznych opisów w swoich książkach. Jedną z inspiracji twórców może być sławna Gra o tron, w której bezpośredniość w ukazywaniu nagości była jedną z najbardziej charakterystycznych cech serialu. Jak bardzo jednak zostanie „obnażone” Śródziemie? Przekonamy się o tym w bliżej nieokreślonej przyszłości, gdyż data premiery dzieła nie jest znana.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.