Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2020, 12:03

Nowa generacja włosów w FIFA 21; zobacz porównanie

Wraz z nową generacją konsol FIFA 21 wchodzi na wyższy poziom realizmu. Studio EA Sports zaimplementowało na PS5 i Xboksie Series X/S zbudowaną od podstaw fizykę włosów u piłkarzy. Wielu może to zaskoczyć, ale różnica jest ogromna.

Od wczoraj dostępna jest next-genowa aktualizacja FIFA 21 przeznaczona dla edycji na nową generację konsol, a dzisiaj debiutuje natywna wersja na nowe sprzęty. Jeśli zakupiliście grę studia EA Sports na PS4 lub Xboksa One, to wydanie na PS5 i Xboksa Series X|S otrzymujecie bez dodatkowych opłat.

FIFA 21 na PS5 i Xboksie Series X|S oferuje nieco lepszą oprawę wizualną, poprawione czasy wczytywania i karty aktywności (wyłącznie na konsoli Sony). Deweloperzy zaimplementowali także nowy system animacji mięśni piłkarzy oraz fizykę włosów, co widać na poniższym porównaniu wideo przygotowanym przez youtubera Cycu1.

Za technologią stoi studio DICE, które opracowało silnik Frostbite napędzający większość gier Electronic Arts. Jeśli interesuje Was techniczny aspekt tego zagadnienia, to w sieci dostępna jest prezentacja w ramach Digital Dragons (materiał znajdziecie poniżej). O rozwiązaniu zaimplementowanym m.in. w FIFA 21 opowiadają Jon Valdes i Robin Taillandier - inżynierowie z Electronic Arts.

  1. Recenzja gry FIFA 21 - EA, znowu to zrobiliście
  2. FIFA 21 – poradnik