Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 listopada 2019, 10:55

autor: Serek

Premiera Steam Remote Play Together. Wspólnie zagracie także na Androidzie i iOS

Na Steamie zadebiutowało Remote Play Together. Funkcja umożliwia wspólne granie w strumieniowane tytuły. A co najlepsze, tylko gospodarz musi posiadać grę - inni mogą dołączyć do rozgrywki nawet na urządzeniach z Androidem i iOS.

Valve robi ukłon w stronę „kanapowych” graczy. - Premiera Steam Remote Play Together. Wspólnie zagracie także na Androidzie i iOS - wiadomość - 2019-11-21
Valve robi ukłon w stronę „kanapowych” graczy.

Steam doczekał się oficjalnej premiery długo wyczekiwanej funkcji Remote Play Together. Opcja, która przez kilka ostatnich tygodni była dostępna w ramach beta-testów, wreszcie ujrzała światło dzienne. Remote Play Together umożliwia dzielenie się swoimi grami wieloosobowymi ze znajomymi za pośrednictwem sieci lokalnej lub internetu. Co najważniejsze - tylko jeden gracz (host) musi posiadać grę. Uruchamia ją, po czym zaprasza pozostałych do zabawy. Cały proces najprościej przedstawić w kilku krokach:

  1. uruchamiasz swoją grę (będąc gospodarzem);
  2. z listy znajomych wybierasz kilku graczy (czterech, lub więcej, jeśli dysponujesz szybkim łączem);
  3. znajomi akceptują zaproszenie i możecie grać razem.

Ciekawą nowością jest również połączenie funkcji Together z Anywhere (pozwalającą na strumieniowanie rozgrywki na smartfony, tablety, telewizory czy inne komputery). Od teraz wystarczy, że host uruchomi grę na komputerze, a pozostali gracze mogą dołączyć do zabawy w dowolnym miejscu, korzystając z urządzenia mobilnego. Wszystkie niezbędne aplikacje oraz krótką instrukcję działania (w języku polskim) znajdziecie pod tym adresem.

Zastanawiacie się pewnie, czy to po prostu działa? Na potrzeby tego tekstu przeprowadziłem krótki test i nie zauważyłem problemów. Fakt, że w mojej bibliotece był wyłącznie jeden tytuł, w który mogłem zagrać z kimś (sorry ludziska, na co dzień gram na PS4), ale nie uświadczyłem denerwujących opóźnień czy artefaktów. Wręcz przeciwnie - wszystko poszło nadspodziewanie gładko. Tutaj znajdziecie natomiast listę wszystkich gier obsługujących Remote Play Together.

Z okazji premiery nowej funkcji Valve postanowiło uruchomić wyprzedaż tytułów, która potrwa do 25 listopada. Wszystkie produkcje objęte promocją są grami obsługującymi Remote Play Together.

  1. Oficjalna strona internetowa Steama