Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 października 2004, 15:27

autor: Cisek

Premiera konsoli Xbox w Polsce już 23 października – nowe informacje

Tak jak obiecywaliśmy trzymamy rękę na pulsie i publikujemy kolejną garść informacji na temat nadchodzącej premiery konsoli Microsoftu – tym razem pochodzącą z samego źródła.

Tak jak obiecywaliśmy trzymamy rękę na pulsie i publikujemy kolejną garść informacji na temat nadchodzącej premiery konsoli Microsoftu – tym razem pochodzącą z samego źródła.

Tak jak zapowiadano premiera odbędzie się podczas Warsaw Game Show. Przyczyną tak dużego opóźnienia w stosunku do wielu innych krajów jest taka a nie inna strategia Microsoftu – polski wydawca (APN Promise) był od dawna przygotowany do prowadzenia sprzedaży Xboxa.

Do sprzedaży w cenie 799zł. trafią same konsole – zestawy konsol z grami zostały niestety wycofane z cenników Microsoft.

Jeśli chodzi o gry – dostępne będą w sprzedaży wszystkie gry Microsoftu. Ceny gier na konsole ustaliły się już jakiś czas temu na rynku i wydawca nie przewiduje tu znacznych rozbieżności. Dokładne informacje łącznie z cenami znajdziecie pod tym adresem. Na dzień dzisiejszy nie jest planowana lokalizacja tych tytułów w języku polskim.

Sieci w których będzie prowadzona sprzedaż Xboxa to sklepy Media Markt, Empik, sklepy internetowe (www.merlin.com.pl, www.promise.com.pl), oraz sieć dealerska APN (wszyscy, którzy są zainteresowani podjęciem współpracy z dystrybutorem).

Są planowane akcje promocyjne – m. in. z producentami gier, ale ten obszar działań jest na razie trzymany w tajemnicy.

Jeśli chodzi o obsługę Xbox Live – firma APN Promise jest zainteresowana wprowadzeniem jej na polski rynek i jest w trakcie negocjacji.

To wszystko co na razie wiemy, jednak wiele spraw aż prosi się o bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Pozostajemy w stałym kontakcie z wydawcą i kiedy tylko jakaś wiadomość będzie mogła być podana do publicznej wiadomości – nie omieszkamy tego zrobić.