Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 sierpnia 2012, 10:35

autor: Sarge

Prawie 200 tysięcy sprzedanych sztuk 3DS XL w premierowy weekend w Japonii. Duży sukces New Super Mario Bros. 2

Według pierwszych informacji, konsola 3DS XL sprzedała się w liczbie niemal 200 tysięcy sztuk w ciągu dwóch dni obecności na japoński rynku. Duży sukces odniosła także gra New Super Mario Bros. 2, która w tym samym czasie sprzedała się w 430 tysiącach egzemplarzy.

Japoński magazyn Famitsu opublikował wyniki sprzedaży nowo wydanej konsoli Nintendo 3DS XL – większego odpowiednika tradycyjnego 3DS-a. W samej Japonii sprzęt trafił do niemal 200 tysięcy graczy w ciągu dwóch dni od premiery.

Według magazynu, mowa o ok. 193 tysiącach sztuk najnowszej wersji popularnej konsoli przenośnej. Dla porównania, w ciągu dwóch pierwszych dni obecności na rynku Nintendo DSi XL firma Nintendo sprzedała w 2009 roku ok. 100 tysięcy egzemplarzy. Najnowsza konsola cieszy się więc niemal dwa razy większą popularnością od swojego starszego odpowiednika.

Prawie 200 tysięcy sprzedanych sztuk 3DS XL w premierowy weekend w Japonii. Duży sukces New Super Mario Bros. 2 - ilustracja #1

Firma Nintendo na razie nie potwierdziła powyższych danych, ale magazyn Famitsu zazwyczaj podaje wiarygodne statystyki tego typu. Należy zaznaczyć, że pod uwagę wzięto tylko japoński rynek, podczas gdy 3DS XL tego samego dnia (28 lipca) zadebiutował także w Europie. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych na premierę poczekają do 19 sierpnia.

Japoński debiut nowej konsoli firmy Nintendo zbiegł się w czasie z ukazaniem się na tamtejszym rynku gry New Super Mario Bros. 2. Według magazynu Famitsu, kolejna część przygód wąsatego hydraulika trafiła do 430 tysięcy japońskich graczy. Tytuł zadebiutuje w Europie 17 sierpnia, a dwa dni później pojawi się w Stanach Zjednoczonych.