Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 czerwca 2012, 11:12

autor: Szymon "Hed" Liebert

Nintendo zapowiedziało konsolę Nintendo 3DS XL – większy krewniak 3DS-a trafi do sklepów w lipcu

Nintendo pokazało konsolę Nintendo 3DS XL, czyli większą wersję 3DS-a. Koncern zapewnia, że gracze otrzymają 90% więcej miejsca na ekranach oraz dłuższy czas pracy na baterii. Poznaliśmy specyfikę i dokładne wymiary tego przenośnego giganta.

Nintendo zapowiedziało konsolę Nintendo 3DS XL – większy krewniak 3DS-a trafi do sklepów w lipcu - ilustracja #1

Firma Nintendo pokazała konsolę Nintendo 3DS XL, nową, pokaźniejszą wersję standardowego 3DS-a. Urządzenie zostało zaprezentowane podczas transmisji Nintendo Direct. 3DS XL będzie większy od poprzedniczki o 46%, dzięki czemu gracze otrzymają podobno o 90% więcej miejsca na ekranie. Sprzęt zawierający identyczne parametry techniczne jak zwykły 3DS zadebiutuje w lipcu i będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i białym. Koncern przybliżył dokładniejszą specyfikację maszyny i związane z nią niespodzianki.

3DS XL to prawdziwy potwór w porównaniu ze standardowym 3DS-em. Przekątna górnego ekranu powiększy się z 9.1 cm do 12,4 cm, a dolnego z 7,7 cm do 10,6 cm. Samo urządzenie będzie też miało pokaźniejsze wymiary: 93x156x22mm, oraz większą wagę: 336 gramów (wymiary i waga zwykłego 3DS-a to 74x134x21mm i 234 gramy). Nie przeszkodziło to w lekkim podrasowaniu baterii. Koncern Nintendo zapewnia, że XL wytrzyma od 3 do 6,5 godziny w grach dedykowanych 3DS-owi i od 5 do 8 godzin w produkcjach z oryginalnego DS-a.

Rozczarowaniem jest to, że 3DS XL nie zawiera drugiego kontrolera analogowego. Najprawdopodobniej Nintendo wypuści więc osobną wersję Circle Pad Pro - dodatku, z którego korzystają takie gry jak Monster Hunter, czy Metal Gear Solid 3D: Snake Eater. Pewną rekompensatą jest to, że konsola będzie sprzedawana z kartą pamięci 4 GB (przynajmniej w Ameryce Północnej). Nintendo 3DS XL trafi do sprzedaży 28 lipca w Europie. Cena europejska nie została podana. Wiemy jednak, że gracze zza oceanu zapłacą 199,99 dolarów.

  1. Oficjalna strona Nintendo
Nintendo zapowiedziało konsolę Nintendo 3DS XL – większy krewniak 3DS-a trafi do sklepów w lipcu - ilustracja #2
TWOIM ZDANIEM

Zaciekawił Cię nowy 3DS XL?

Owszem, większe jest lepsze, chyba sobie kupię.
15,2%
Fajna ciekawostka ale mam już 3DSa.
9,5%
Ogólnie nie lubię przenośnych konsol Nintendo.
75,4%
Zobacz inne ankiety