Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 lipca 2012, 11:10

autor: Muninn

Prace nad PlayStation 4 trwają od sierpnia 2010 roku?

Były dyrektor amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment umieścił na portalu społecznościowym LinkedIn swoje CV, w którym można odnaleźć wpis o tworzeniu konsoli nowej generacji. Nie podano niestety żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Attila Vass, były dyrektor jednego z Attila Vass, były dyrektor jednego z oddziałów Sony Computer Entertainment America (Sony Computer Entertainment Research & Development), w swoim, w swoim CV umieścił informację, która powinna zainteresować wszystkich wielbicieli konsol i nowych technologii. Wskazuje ona na to, że Sony pracuje nad konsolą następnej generacji (być może PlayStation 4) co najmniej od sierpnia 2010 roku.

Prace nad PlayStation 4 trwają od sierpnia 2010 roku?  - ilustracja #1

W życiorysie byłego dyrektora jednego z amerykańskich departamentów Sony Computer Entertainment, udostępnionym na społecznościowym serwisie LinkedIn, znalazł się wpis o pracach nad „konsolą PlayStation nowej generacji”, w których Vass brał udział od sierpnia 2010 roku do kwietnia 2012 roku. Znajduje się tam także adnotacja, że zajmował się bibliotekami graficznymi oraz sprawami związanymi z bezpieczeństwem.

Z informacji przedstawionych w CV wynika również, że Attila Vass pracuje jako inżynier w PlayStation US R&D od 1998 roku. Przez ten czas zajmował się grafiką (COLLADA, PSGL) oraz technologiami związanymi z komunikacją (telemetrią, ogłoszeniami i urządzeniami PVR) dla konsol PlayStation 2, PSP, Vita i urządzeń nowej generacji. W ostatnich latach, (najprawdopodobniej w trakcie wspomnianej produkcji najnowszej konsoli Sony), pracował nad zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem tej platformy.

SCEA R&D odmówiło skomentowania tej sytuacji.

Prace nad PlayStation 4 trwają od sierpnia 2010 roku?  - ilustracja #2
Fragment CV z informacją o produkcji konsoli PlayStation nowej generacji

Firma Sony planuje wypuścić konsolę PlayStation 4 przed premierą najnowszej konsoli firmy Microsoft. Plotki głoszą, że następca Xboksa 360 najprawdopodobniej pojawi się na sklepowych półkach pod koniec przyszłego roku.

  1. Następne generacje konsol PlayStation i Xbox z tym samym układem graficznym?
  2. Sony pracuje nad konsolą o kryptonimie Orbis. Data premiery to trzeci kwartał 2013 roku?
  3. Firma AMD stworzy procesor dla PlayStation 4?
  4. Następca PlayStation 3 z chipem graficznym firmy AMD?