Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 lipca 2012, 11:11

autor: Hed

Premiera The Secret World i niespodziewana rezygnacja szefa firmy Funcom

Szef firmy Funcom zrezygnował z posady w dniu premiery The Secret World. Informacja może wzbudzać pewne wątpliwości odnośnie stanu nowej produkcji. Były prezes przekonuje jednak, że decyzja nie wpłynie negatywnie na losy producenta i jego gier.

Szef Funcom zrezygnował z posady w dniu premiery The Secret World - ilustracja #1
Gra The Secret World ma premierę w tym tygodniu.

Trond Arne Aas zrezygnował z posady szefa firmy Funcom w dniu premiery The Secret World. Decyzja zaskoczyła wszystkich i zrodziła pytania o stan nowej gry MMO oraz samego producenta. Na razie jednak nie ma powodów do obaw, bo Aas będzie dalej współpracował z Funcom jako doradca (zajmując się między innymi produkcją online na licencji LEGO). Jego miejsce zajmie Ole Schreiner, dotychczasowy drugi głównodowodzący.

Aas przekonuje, że pozycja finansowa oraz rynkowa firmy Funcom jest silna, więc zmiana nie wpłynie negatywnie na jej dalsze losy. Były prezes będzie aktywnie uczestniczył w rozwoju producenta jako współudziałowiec i pracownik. Do jego obowiązków ma należeć doradztwo strategiczne oraz doglądanie prac nad wspomnianą produkcją MMO o klockach LEGO. Z tych zapewnień można odczytać jedno – nie doszło do wielkiej rewolucji wewnętrznej.

Poinformowanie o rezygnacji z tak ważnego stanowiska w dniu premiery nowej gry to mimo wszystko dziwny pomysł. Nietrudno uznać ją za przyznanie się do porażki. Wstrzymajmy się z podobnymi ocenami do pojawienia się recenzji The Secret World. W końcu Funcom, mając na koncie Anarchy Online i Age of Conan, jest doświadczonym graczem na rynku MMO. Poprzednie gry tego producenta miały problemy – miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

  1. Oficjalna strona firmy Funcom