Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 sierpnia 2018, 18:30

autor: Vergil

PlayStation VR olbrzymim sukcesem Sony

Sony Interactive Entertainment poinformowało, że sprzedaż PlayStation VR przekroczyła kolejną barierę. Jak się okazuje, gogle trafiły już w ręce ponad trzech milionów graczy z całego świata.

Firma Sony Interactive Entertainment pochwaliła się najnowszymi wynikami sprzedaży swoich gogli rzeczywistości wirtualnej, czyli PlayStation VR. Jak poinformowano za pośrednictwem europejskiego profilu PlayStation na Twitterze, ów gadżet znalazł na całym świecie ponad trzy miliony nabywców.

Bez wątpienia wpływ na osiągnięcie powyższego wyniku miała marcowa obniżka ceny tych gogli, które pod koniec tego miesiąca stały się tańsze aż o 25% – sugerowana cena detaliczna urządzenia została wówczas zmniejszona z 399 do 299 euro (co obecnie daje w przeliczeniu kwotę rzędu 1285 złotych). Poza tym nie bez znaczenia pozostaje fakt, że posiadacze tego sprzętu mogą już zagrać w kilkaset produkcji wykorzystujących jego możliwości (wśród których prawdziwymi perełkami są Resident Evil VII: Biohazard oraz WipEout: Omega Collection). Co ciekawe, do końca bieżącego roku ich lista powinna się wydłużyć niemal dwukrotnie (a dokładnie – o osiemdziesiąt procent).

PlayStation VR może się już pochwalić całkiem sporą bazą użytkowników. - PlayStation VR olbrzymim sukcesem Sony - wiadomość - 2018-08-16
PlayStation VR może się już pochwalić całkiem sporą bazą użytkowników.

Korzystając z okazji, warto przypomnieć, że podczas gdy trzecim kwartale 2017 roku sprzedaż PlayStation VR przekroczyła pierwszy milion egzemplarzy co i tak czyniło je wówczas numerem jeden wśród tego typu urządzeń (gogle wyprzedziły zarówno Oculus Rifta, jak i HTC Vive), do 3 grudnia zeszłego roku gadżetowi udało się podwoić ów wynik.

  1. PlayStation – oficjalna strona internetowa